Red Dead Redemption 2 Türkçe yama iptal oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyunu İngilizce anlamıyorsanız almak zorunda değilsiniz. Telif hakkı o firmanınsa ve izin vermiyorsa yapamazsın bu kadar basit.

Konuda ne kadar boş yapılmış anlayabilmiş değilim. Çeviri ekibinin bizden çok daha iyi bildiği resmi prosedürü aramızda tartışıyoruz. Böyle olacağı önceki örneklere bakılarak az ya da çok tahmin ediliyordu.

Hayır bir de verilen emeğin karşılığı olarak ücretli olduğunu yazanlar olmuş. Ne alaka? Önceki oyunların yamalarında emek yok muydu? Çeviri ekibi bahsi geçen yamadan kar elde etmek istiyordu apaçık. E bu da telif sahibinin hakkını yemektir.

@BayKedi O modların bizimle bir alakası yok. Söz konusu olan mod bir Türkçe yama. 8 sayfa olmuş konu ve gelen mesajlara bak. Yok paşa paşa getirecekmiş. Yok izin vermiyorsa Türkçe dil eklemek zorundaymış. Anlamıyorsan, oynamazsın olur biter.

Paşa paşa getirecekler demedim zaten ? :D

Bizimle alakası yok demişsin GTA 5'e paralı modlar var neden RDR2'de karşı çıkıyorlar onu anlamadım dedim.

İyi olmuş. Zaten resmi bir şey değildi hırs yapın İngilizce öğrenin arkadaşlar çok faydasını görürsünüz.
Ayrıca çoğu yama ve çeviride saçma sapan çeviriyorlar karakter bambaşka bir şey diyor alt yazı bambaşka şey yazıyor.

İngilizce öğrenin diyen arkadaşlar. Anlamıyorum yav anlamıyorum, herkesin kapasitesi aynı değil benim ki eksik demek ki en iyi sizsiniz. Egolarda tavan maşallah.
Anonymous ne diye kendini kanıtlamış? Geçen discordan adam gibi yardım istedim hayvan gibi cevap veriyorlad.
Discord sunucusu ile değil yaptıkları çeviri ile kanıtladılar dedim. Yaptıkları oyunları sitelerinden bakabilirsin. Discord sunucusundan yetkili birine yazmadıysanız sorun sizde.

GTA 5'e yabancılar bazı modları paralı satarken nerdeydiniz ? Neden bu kadar karşı çıkmadınız o paralı satılan realistic, cars modlarına ?

Bir türk topluluğu dilimizi oyuna ekleyip para ile satınca mı karşı çıkıyorsunuz ?

Şu kadar mesajdan karşı çıktığımızı mı anladın cidden?

T2 mod konusunda katı bir firma. Geçen sene GTA V'e mod aracı üretenlere tazminat davaları açmıştı. Ve bu modlar da ücretsizdi. Buna rağmen dava açtılar. Bunun sonucunda milyonlarca oyuncu Steam'de 1 yıldız verip firmayı mail yağmuruna tuttu ve firma da bu işten vazgeçti.
Yani bu duruma pek de şaşırmamak gerekir. Tek üzüldüğüm çevirmenlerin emeği.

İngilizce öğrenin diyen arkadaşlar. Anlamıyorum yav anlamıyorum, herkesin kapasitesi aynı değil benim ki eksik demek ki en iyi sizsiniz.
Anlamadığınız tek şey keşke İngilizce olsa..

Sayfalarca mesajları okudum, çoğu kişi "Oyunun yapımcısına sormadan paralı bir ek paket, yama çıkartmak hukuğa aykırı, yaptıkları zaten yanlıştı." diyor. Siz ise ısrarla adamları savunuyorsunuz. T2'yu eleştiriyorsunuz.

Her firma Türkçe dil desteği vermek zorunda değil ki vermiyor da. Keşke hepsi Türkçe destekli çıksa ama çıkmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı