Red Dead Redemption 2 Türkçe Yamasının İptal Edilmesi

Ctvxn

Kilopat
Makaleler
4
Sanırım oyunun geliştiricisi telif atmış o yüzden iptal etmişler, o kadar emek boşa gitti.

1595004815273.png

Klasik Rockstar... Hiç şaşırmadım, zaten bu firmanın Türkiye'yi pek önemsemediği aşikar.
CD Projekt Red firması olmasaydı hiçbir AAA oyunda Türkçe desteğini göremeyecektik. Adamsın CD Projekt Red.

Klasik Rockstar... Hiç şaşırmadım, zaten bu firmanın Türkiye'yi pek önemsemediği aşikar.
CD Projekt Red firması olmasaydı hiçbir AAA oyunda Türkçe desteğini göremeyecektik. Adamsın CD Projekt Red.
Kendisi yapmıyor yapana da engel oluyor. Çok ilginç açıkçası. Adamlar koskoca Cyberpunk'a bile Türkçe destek verirken bunlar hem destek vermiyor hem de yapılıp bitmiş şeyi engelliyorlar. Kaç bin satırlık çeviri o kadar emek hepsi boşa gitti. Aylarca uğraştılar bunun için, hem de bir sürü insan uğraştı.

Bide GTA Online TR yamanın ban sebebi olması.

Türkçe yamayı ücretli sunduklarından olabilir. Sonuçta onların oyunu üzerinden gelir elde etmeye çalışıyorlardı. Yoksa mesela GTA 4'ün de Türkçesi sunuldu GTA 5'in de. Daha önceki GTA serilerinin Türkçe yaması da ücretsiz sunuldu ama hiçbirine bir şey olmadı.

Madem telif yiyecekti bunun riskini niye alıyorlar?
Çünkü çeviri başından beri 1 kişi bile çıkıp demedi ki "Aga bu çeviri işi ücretli olamaz." diye. 7-8 aylık uğraş sonucunda fiyat açıklayınca "Aoaoaooaoaoaoaoaooaoaoaoaoao nasıl ücretli yaparsınız!!!" deyip şikayet ettiler.

Çünkü çeviri başından beri 1 kişi bile çıkıp demedi ki "Aga bu çeviri işi ücretli olamaz." diye. 7-8 aylık uğraş sonucunda fiyat açıklayınca "Aoaoaooaoaoaoaoaooaoaoaoaoao nasıl ücretli yaparsınız!!!" deyip şikayet ettiler.
İşin ucunda ücretsiz de olsa telif riski yok mu? Tamam, doğrudur büyük ihtimalle millet 50 TL'yi görünce çıldırdı şikayet etti. Lakin illegal iş yapmıyorlar mı sonuçta? Demek istediğim bu 🙂

Geri
Yukarı