Redmi Note 7 VS Samsung Galaxy A50

2019 daha güncel bir telefon redmi note7,ayrıca her 2 telefonun kameralarını karşılaştırdım,mi 8 lite biraz daha beyaz ağırlıklı çekiyor,arka kamerada çok fark yok,ön kamerada ise redmi note 7 nin 1 tık daha iyi olduğunu gözlemledim.
Redmi note 7 alma nedenim ise 4000 mah pil,kulaklık girişi,kızılötesi,daha estetik çentik tasarımı ve güncel bir telefon olması.

Telefon pazartesi elime geçti, biraz araştırdığımda bataryayı verimli kullanmak için %20 seviyesinin altına indirmemek gerekli diye karar kıldım, ilk şarjı 100'e kadar doldurdum pazartesi saat 19.00 civarında şuana kadar tekrar şarj etmedim ve şuan %24, sizin deneyimleriniz nasıl, nasıl bir şarj etme yoluna gidiyorsunuz.

Ayrıca senkronizasyon sizde de açık mı? Şarj çok yiyor mu acaba?

Senkronizasyon olayını kapattım ben uğraşmıyorum,ayrıca yok yüzde 20 yok yüzde 5 gibi sürekli gözüm pil barında değil.Yani ne zaman şarj ihtiyacı olsa o zaman şarja takıyorum.2yıl sonra yine bu telefonla devam etmek istersem 0 pil alır taktırır yoluma devam ederim eninde sonunda batarya zamanla ölücek zaten.

Ben de dayanamadım sipariş ettim Note 7 4GB versiyonundan. Çok detaylı bir inceleme gelir yakında merak etmeyin.

Adsız.jpg

Benimde Xiaomi Redmi Note 7 telefonum var. Telefondan memnun muyum? Diye soracak olursanız aşırı memnunum her şeyi ile sadece pili hızlı gidiyor gibi geldi garantiye verdim. Verdiğime pişman oldum. Vatan'dan telefon almayın alırsanız garantiye kendiniz verin. 1 hafta boyunca kendimi yedim. Vermeme gerek yokmuş pil konusu benim hatam idi. Ama çok lanet 1 hafta geçirdim.
Xiaomi garantili.

Pili ilk 2 gün bana da beklentilerim seviyesinde yüksek hissettirmedi ancak ilerleyen günlerde oldukça iyi olduğunu fark ettim. 3750mah net kapasite görünüyor programlarda. Mesela bu sabah şarj etmeyi unuttum ve %44 ile evden çıktım ancak şarjım biter mi korkusu asla yok. Adım gibi biliyorum ki saat 3'e kadar %20'nin altına inmez.

Bende iki telefon arasında kararsız kaldım pil süreleri hakkında bir fikriniz var mı hangisi daha çok dayanıyor hangisi daha hızlı şarj olur ? Hangisi uzun vade kullanımda beni üzmez, kasmaz ve güncellemeleri alır ?
A50 daha güncelleme alır ikiside sanırım aynı 4000 mAh diye biliyorum bir fark olacağını sanmıyorum pil olarak. Hızlı şarjda A50 Daha hızlı eder

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı