Renault nasıl bir markadır?

Bence Türkiye şartlarında alınabilecek en iyi fiyat performans otomobilleri üreten bir marka. Yıllardır Türkiye'ye yatırım ve üretim yapmaları da hoşuma gidiyor. Aynı zamanda almanlar ile birlikte en iyi motor teknolojisine sahip, düşük hacimde çok güçlü ve tasarruflu motorlar üretebiliyorlar. Bunun en büyük kanıtı da F1 başarıları.
Sizin algınıza göre Renault nasıl bir marka?

Komşum senelerce broadway kullandı ondan ucuz ve güvensiz.

Hep Fiat eleştirdiğimiz için bunlar değil mi? :D Ne yapalım yani, Renault'nun bariz şekilde Fiat'a göre önde olduğu bir konu var; güvenlik. Kendi mühendisliği olan binek arabalarda çok ender 5 yıldız almıyorlar.
Hayır. Fiat'ı eleştirdiğiniz için değil. Herkes eleştiri yapabilir. Euro Ncap puanları yüksek diye Renault arşa çıkmıyor. Renault, Fiat ile karşılaştırılamaz yazmışlar o yüzden öyle dedim. Renault ile Rolls-Royce mu karşılaştırılmalı?

Sende de ne sinir yapmış Renault konusu, sürekli mesaj yazdın diye bildirim geliyor. :D Hep Fiat eleştirdiğimiz için bunlar değil mi? :D Ne yapalım yani, Renault'nun bariz şekilde Fiat'a göre önde olduğu bir konu var; güvenlik. Kendi mühendisliği olan binek arabalarda çok ender 5 yıldız almıyorlar.
Geldi yine Tofaşk'çı. Allah aşkına sahibindene girmiş 1.5 blue dci seçmiş fiyata göre sıralamış en üstteki tek 400küsür yazan avcı ilanı almış koymuş, hayır arabanın piyasasını bilmesek tamamda :D sonra gitmiş boş dizel Passat almış koymuş karşılaştırmış.

O zaman bende şöyle bir karşılaştırma yapmak istiyorum.

1.6 dizel özellikle belirtmek istiyorum MANUEL vites Egea mı? Yoksa bir alttaki dizel OTOMATİK Passat mı? Ki otomatik yerine manuel almak istersen Passat'ı al buyur Egea parasına ikiside manuel Passatta var hemde 1.5 TSI 150bg 250nm tork.

1626625663631.png

1626625771611.png

1626626104476.png

Son düzenleme:
Allah aşkına sahibinden'e girmiş 1.5 blue dci seçmiş fiyata göre sıralamış en üstteki tek 400küsür yazan avcı ilanı almış koymuş...
Daha önce de bu siteden fiyat göstermenin yanlış olduğunu söylemiştim diye hatırlıyorum. Üstelik markaların internetteki liste fiyatlarına göre bile örnek vermek doğru değil çünkü markaların farklı indirim politikaları var. Mesela liste fiyatlarına baksan VW neredeyse premium sınıf arabaları kadar pahalı görünüyor ama bayiye gittiğinde Peugeot ile rekabetçi son fiyat veriliyor. Hyundai, arabalarını başta pahalı satmaya çalışır ama bir süre sonra ellerinde kaldığı sürece bu fiyatları çok aşağı çeker pazarlıkta. Honda da benzer şekilde bunu yapıyor. Peugeot bayileri indirimi koklatıyordu son araba aldığım dönemde yaptığım görüşmelerde. Bunlar gibi bir sürü değişken var.

Son düzenleme:
Birkaç kez binme fırsatım oldun şahsen 20-30 senelik Mercedes'e binerim yinede Reno'ya binmem içi inanılmaz klostrofobik.(Bindiğim modelleri sedan ve hatchback Clio ve Fluence.)

Daha önce de bu siteden fiyat göstermenin yanlış olduğunu söylemiştim diye hatırlıyorum. Üstelik markaların internetteki liste fiyatlarına göre bile örnek vermek doğru değil çünkü markaların farklı indirim politikaları var. Mesela liste fiyatlarına baksan VW neredeyse premium sınıf arabaları kadar pahalı görünüyor ama bayiye gittiğinde Peugeot ile rekabetçi son fiyat veriliyor. Hyundai arabalarını başta pahalı satmaya çalışır ama bir süre sonra ellerinde kaldığı sürece bu fiyatları çok aşağı çeker pazarlıkta. Honda da benzer şekilde bunu yapıyor. Peugeot bayileri indirimi koklatıyordu son araba aldığım dönemde yaptığım görüşmelerde. Bunlar gibi bir sürü değişken var.
Kesinlikle öyle, Liste fiyatı ile bayi fiyatları bambaşka, üstelik sahibinden de av gibi bekleyen bir sürü ilan var. Aracı gidip bayiden alsan 330-340 lira ama liste fiyatında 400 yazdığı için sahibinden sitesine o fiyatlara satışa çıkaran bir sürü ilan var.

Bu markayı cidden hangi akılla Fiat ile kıyaslıyorsunuz? Linea gibi metal yığını falan mı sanıyorsunuz? Türkiye şartlarında her şey pahalanıyor. Gayet iyi bir marka. Hangi sınıfta olduğuna dikkat edin isterseniz. Maybach kalitesi falan bekliyorsunuz siz sanırım. Bütçeyi ele alırsak hoş arabaları var. Megane vs. olsun konforlu araçlar.
Bu arabadan da maybach konforu veya kalitesi bekleyip te beğenmeyenlerin kafasına orta susturucu borusuyla vurmak lazım!

Geri
Yukarı