RTX 3070 8 GB VRAM yetmiyor

Takılma olmuyorsa kullan ayarlara bu kadar takılma. Ama yetmediği yerde takılmalar başlayabilir. O durumda da düşürürsün ayarları veya bu tarz alternatif çözümlere yönelebilirsin. Kesin çözüm kartını sat yeni kart al. :D

RTX 3090 bile 24 GB iken 4090 niye 16 yaparsın ki?:D

Hocam aynı yerde tüm ayarları denedim fakat FSR yerine DLSS kullanınca monitörden kaynaklı sanırsam köpek gibi ghosting yaratıyor :D
Dizüstüler ile Masaüstüler bir değil. benim bahsettiğim dizüstü.

Monitörünüzden kaynaklı olabilir. siz monitör belirtin arkadaşlar yardımcı olsun size.

Takılma olmuyorsa kullan ayarlara bu kadar takılma. Ama yetmediği yerde takılmalar başlayabilir. O durumda da düşürürsün ayarları veya bu tarz alternatif çözümlere yönelebilirsin. Kesin çözüm kartını sat yeni kart al. :D

Kartı alalı 1ay oluyor ilk aldığımda AMD Ryzen 3 3100 ile kullanıyordum dedim. Belki yeni işlemci alınca sorun kalmaz bu sefer de işlemciyi alınca anladım ki sorun VRAM :D

Dizüstüler ile masaüstüler bir değil. Benim bahsettiğim dizüstü.

Monitörünüzden kaynaklı olabilir. Siz monitör belirtin arkadaşlar yardımcı olsun size.

Samsung Odyssey G5 165Hz 2K.

3070 aslında 1440p için ideal bir kart ancak 8 GB VRAM çok kötü tercih. Nvidia'nın kötü tercihi yani. Aptallıktan fazlası değil şöyle bir karta 8 GB VRAM koymak.

AMD bu yüzden seviliyor sanırsam. Yani donanıma önem veriyor.

AMD Intel neyi vermediyse NVIDIA neyi vermediyse onu verdi girdi bu piyasaya. Aldı götürüyor şimdi. Sadece f/p için değil en tepe modellerde de daha iyi artık.

Geri
Yukarı