RTX 3080 düşük FPS

Furkanergun1

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar 2 gün önce şu tarz bir durumla karşılaştım. Bilgisayarımı açtım ve her zaman ki gibi FiveM'e girdim fakat oyunda her zamankinden biraz daha düşük FPS aldıgımı fark ettım. Serverdan kaynaklı olabılecegını dusunerekten farklı oyunlarda vs. de test ettım fakat aynı problem onlarda da gerçekleşti. Durduk yere bunun olmasının sebebi nedir acaba fikirlerinizi belirtebilir misiniz? Ek oalrak format atıp driverları vs tekrar kurma yoluna basvursam sorun düzelir mi?

Sistem:
MSI Z490 GAMING Carbon
i9 10850K
MSI RTX 3080 Gaming X Trio
G.Skill 3600MHz 32 GB RAM
Corsair 850W PSU
Corsair 360mm soğutucu
Samsung 1TB EVO SSD

Değerleri atsanız daha iyi olur. Milyonlarca sebebi olabilir. MSI Afterburner ile oyundaki değerleri paylaşın.
Afterburnerda soldaki mhz ibresi full kullanılıyor.Sıcaklık 70-80 deredce arası işlemci sıcaklığı da aynı şekilde onun dışında oyunda darboğaz oluyor baktığım yerden yere eskiden olmazdı anlayabilmiş değilim.

Normalde aldığınız FPS değeri ile düşük olduğunu düşündüğünüz FPS değerleri nedir?
Valorantdan ornek vereyım 2k ultra ayarlarda 300 üstü net görürken zaman zaman 200 küsürlere düşmeye başladı fivem ise genel olarak serverın her yerınde 100 uzerınde alırken zaman zaman 70 vs görüyorum.
Format atsam her şeyi baştan yüklesem vs düzelir mi sizce

Aynı sorun bendede oluyor oyun içerisinde ekran kartının güç kullanım değeri düşüyor 220 210 vatlarda takılıyor. Çözebildiniz mi sorununuzu?
hayır söylenen çoğu yöntemi denedim fakat işe yaramadı ben çok kayıp yaşamıyordum alışmayı seçtim
çok da problem gelmiyor gözüme fakat hala merak ediyorum dogrusu sebebı nedır

Yeni konular

Geri
Yukarı