RTX 4070 Ti ekran kartı için 4K monitör mü 2K monitör mü?

Bütçe
25000
Kendimin UHD monitörü olsa denerdim, olan birisi denesin ama FHD'den HD örneği var, sende de vardır, değil mi?
İddia eden sizsiniz kanıt sunarsanız sevinirim. Varsayım yanıltabilir.

Biz de öğrenmiş oluruz o bakımdan diyorum.

Yüksek bir işlemci 13900K gibi ve 4080 gibi bir ekran kartını 1080p'de çalıştırmakla 4k monitörün çözünürlüğünü 2K'ya almak aynı şey değil.

İddia eden sizsiniz kanıt sunarsanız sevinirim. Varsayım yanıltabilir.

Biz de öğrenmiş oluruz o bakımdan diyorum.

Tabii, kanıt olarak atamam ama mantık; UHD, QHD'den yaklaşık 4 milyon daha toplam piksele sahip, QHD çevirince 4 milyon piksel düşüyor... Yarısı yani, çamur mu olması lazım? Has çözünürlük her zaman daha iyi gözükür, görüntü kalitesi de düşer bu devasa farka.

Senin QHD monitörün var, çek FHD görelim.

Ben olsam son yoruma cevap verme gereği duymazdım artık.. QHD var defalarca FHD denedim çamur...
Görüntülü bir kanıtını sunan vardır illa ki biz de öğrenelim gösterin lütfen. Varsayımlar yanıltır.

Tabii, kanıt olarak atamam ama mantık; UHD, QHD'den yaklaşık 4 milyon daha toplam piksele sahip, QHD çevirince 4 milyon piksel düşüyor... Yarısı yani, çamur mu olması lazım? Has çözünürlük her zaman daha iyi gözükür, görüntü kalitesi de düşer bu devasa farka.

Müddei iddiasını ispatla malüldur.

Bir de şu var QHD'den FHD'ye düşmekle, UHD'den QHD'ye düşmek aynı şey değil :)

Bir de şu var QHD'den FHD'ye düşmekle, UHD'den QHD'ye düşmek aynı şey değil :)

Evet, QHD ve FHD arasında bu kadar devasa piksel farkı yok. Elimde olsa UHD monitör, kanıtlardım tabii. Ne yapalım yani, RX6600 ile 17k verip UHD monitör alıp mı atayım buraya?

Evet, QHD ve FHD arasında bu kadar devasa piksel farkı yok. Elimde olsa UHD monitör, kanıtlardım tabii. Ne yapalım yani, RX6600 ile 17k verip UHD monitör alıp mı atayım buraya?
Araştırın bulun madem çok eminsiniz iddia ediyorsunuz internette bir veri bulursunuz. Biz de aydınlanmış öğrenmiş oluruz. İyi sosyaller.

Araştırın bulun madem çok eminsiniz iddia ediyorsunuz internette bir veri bulursunuz. Biz de aydınlanmış öğrenmiş oluruz. İyi sosyaller.

Videoyla ya da görsel atıp olunacak şey değil tam olarak. Piksel fark kanıtını sundum, çok büyük fark. Oradan oraya düşmek kötü gözükür, hele has çözünürlük değil.

Bu fi tarihinden beri bilinen bir şey 800-600 çözünürlükte bile aynı monitörde 640-480'e düşünce görüntü bariz bozulurdu. Arkadaş sohbet etmek istedi bence

Geri
Yukarı