Rüyalar Neden Saçma Oluyor?

Ben genelde rüyalarımda sıkıldığımı hissedip rüyada olduğumu anlıyorum. O sırada rüyayı kontrol etmeye başlıyorum çok acayip şeyler oluyor.

Aşırı hayalperest olmamdan dolayı rüyalarımda her şeyi görebiliyorum. Bugün rüyamda Mars'ta terraformasyon yaparken üzerime Sovyet savaş uçağı düştü. Arada delirdiğimi de düşünmüyor değilim...

Geçen gün mantıklı bir rüya gördüm mesela eski bir hocam filan vardı. Ama rüyamda kendim değil "Fatma" adında bir kızdım. Garip bir rüyaydı halen çözmeye çalışıyorum. Gördüğüm an rüyayı yazmaya başladım her şeyi tam olarak hatırlıyorum ve çözme aşamasında da bayağı ilerledim. O rüyadan yaptığım çıkarımlar işime yarayacak bundan eminim.

Uyanıkken daha çok saçmalayabilen insanlar var, rüyalara gene anlayış gösterebilirim ama bilinci yerinde iken saçmalayana anlayış gösteremem.

Gerçekten çok tuhaf bir şey rüya görmek. Bana göre ne kadar saçma bir rüya görürseniz hayal gücünüz o kadar renklidir. Rüyanın saçmalığından ziyade uyandıktan 10 dakika sonra rüyanın büyük kısmını unutmak insanı sinir ediyor.

Rüyasında alien'lar ile mücadele eden kişiler var.

Senin bilinçaltın ile ilgili bir durum. Yaşadıklarından dolayı olabilir. 1 hafta önce mesela bayağı düşündüğüm bir konuyu geçenlerde yapmaya çalışırken gördüm rüyada. Saçmaydı ama bilinçaltıma işlediği için rüyama girmiş. Günlük yaşantın ve bunun senin bilinçaltına ne kadar derece işlediği önemli.

Geri
Yukarı