RX 5600 XT oyunlarda çok fazla FPS düşmesi ya da ekran kartı çökmesi

Deqarnieux

Hectopat
Daha fazla  
RAM
3200Mhz 16 CL Kingston Fury Beast
Genel olarak rekabetçi oyunlar oynarım şu sıralar çok fazla FPS düşmesi yemeye başladım. Oyunları HDD'den oynatıyorum. Ekran kartını 2. el aldım bu yılın eylül atına kadar garantisi devam etmekte.(bütün sürücülerim güncel)
Sistem.
İşlemci-Ryzen 3 3100.
Anakart-ASUS Prime A320 M-K
RAM-Kingston 8x2 3200 MHz.
Ekran kartı-Gigabyte Windforce RX 5600 XT.
PSU- Power Boost BST-500e 500watt.
HDD-Seagate Barracuda 2TB.
SSD-970 evoplus 250 GB.

Hocam mining konusuna girdiyse kesin mining yapmıştır.

Yok ben sormuştum mining yapıldı mı diye hayır demişti.

Sorun çözüldü mü? Uzun bir süre sonucu yazmadınız da.

Hocam dediklerinizi yaptım sürücüyü kurarken yalnızca sürücüyü kurdum bu sefer uygulama yüzünden sorun alanlar olmuş biraz deneyeceğim şimdi

Son düzenleme:
Yok ben sormuştum mining yapıldı mı diye hayır demişti.

Hocam dediklerinizi yaptım sürücüyü kurarken yalnızca sürücüyü kurdum bu sefer uygulama yüzünden sorun alanlar olmuş biraz deneyeceğim şimdi
Hocam ekran kartının sıcaklığını kontrol edermisin?

WattMan hatası olabilir bende de oluyordu frekansı düşürdüğümde çözülmüştü birçok çözüm var internette onlara bakıp uygulayabilirsin. Ayrıca bilgisayar çöktükten sonra açıldığında sağ altta bildirim olarak WattMan yazıyordu bende sende de yazıyorsa aynı sıkıntı olabilir bu konuya bakabilirsin.

Kaldırma işlemini yapıyorum şimdi sonra yeniden yükleyeceğim sürücüyü. Yine de yalnızca oyunlarda oluyor denemem lazım.

Disk sağlığı en son baktığımda %90 üzerinde olduğunu net şekilde hatırlıyorum. Bakalı en fazla 6 ay olmuştur.

Merhaba ayını durumu bende yaşadım oyunlarda sıkça olan drop hafif kasma aniden 30 FPS'lere düşme gibi sorunlar bunun çözümü maalesef ki yok olsa da bayağı masraflı ekran kartını kaç senedir kullanıyorsunuz aldığınız kişi kaç sene kullanmış son zamanlarda işlemcinizde GHz düşüşü oldu mu?

Hocam ekran kartının sıcaklığını kontrol eder misin?

1 el ARAM girdim kartın sıcaklığı 55 dereceye gelmedi bile
İşlemci kullanımı %40-50 arası değişti en fazla 70i gördü
Ekran kartı kullanımı %30'larda gezdi en fazla 45 gördüm
1 kere FPS düşmesi yaşadım

Merhaba ayını durumu bende yaşadım oyunlarda sıkça olan drop hafif kasma aniden 30 FPS'lere düşme gibi sorunlar bunun çözümü maalesef ki yok olsa da bayağı masraflı ekran kartını kaç senedir kullanıyorsunuz aldığınız kişi kaç sene kullanmış son zamanlarda işlemcinizde GHz düşüşü oldu mu?
Kartı 2022 ekim ayında aldım kartın alım tarihi 2020 eylül 3 yıllık garantisi var ilk alan kişi oyun için almış kartı sonra 2. kullanıcıya satmış ben 3. kullanıcıyım. İşlemcide bir düşüş hissetmedim şimdi test ediyorum.

WattMan hatası olabilir bende de oluyordu frekansı düşürdüğümde çözülmüştü birçok çözüm var internette onlara bakıp uygulayabilirsin. Ayrıca bilgisayar çöktükten sonra açıldığında sağ altta bildirim olarak WattMan yazıyordu bende sende de yazıyorsa aynı sıkıntı olabilir bu konuya bakabilirsin.

Ekran kartı çöktüğü zaman wattman hatası alıyordum. Çözümünü aradım ama bir türlü bulamadım.

Bu AMD neden kullanıcıları GPU konusunda memnun edemiyor? neden yıllardır süren hala yazılım hataları var anlamış değilim. 5700XT almıştım 3 sene önce 1 sene süren kanserli zamanda 95 dereceler sürekli crash olması beni canımdan bezdirmişti. AMD işlemci alırım ama asla AMD GPU almam.

Bu AMD neden kullanıcıları GPU konusunda memnun edemiyor? Neden yıllardır süren hala yazılım hataları var anlamış değilim. 5700XT almıştım 3 sene önce 1 sene süren kanserli zamanda 95 dereceler sürekli crash olması beni canımdan bezdirmişti. AMD işlemci alırım ama asla AMD GPU almam.

Yazılımsal olması zor kullandığnız programlar etkiliyor olabilir adamlar öyle kafasına göre yapamazlar sonuçta koskoca AMD.

1 el aram girdim kartın sıcaklığı 55 dereceye gelmedi bile.
İşlemci kullanımı %40-50 arası değişti en fazla 70i gördü.
Ekran kartı kullanımı %30'larda gezdi en fazla 45 gördüm.
1 kere FPS düşmesi yaşadım.

Kartı 2022 Ekim ayında aldım kartın alım tarihi 2020 Eylül 3 yıllık garantisi var ilk alan kişi oyun için almış kartı sonra 2. kullanıcıya satmış ben 3. kullanıcıyım. İşlemcide bir düşüş hissetmedim şimdi test ediyorum.

Ekran kartı çöktüğü zaman WattMan hatası alıyordum. Çözümünü aradım ama bir türlü bulamadım.

Bu konudaki çözümü deneyebilirsin ama elektrik kesildiğinde veya PC çöktüğünde bu ayaralar sıfırlanıyor.

Genel olarak rekabetçi oyunlar oynarım şu sıralar çok fazla FPS düşmesi yemeye başladım. Oyunları HDD'den oynatıyorum. Ekran kartını 2. el aldım bu yılın eylül atına kadar garantisi devam etmekte.(bütün sürücülerim güncel)
Sistem.
İşlemci-Ryzen 3 3100.
Anakart-ASUS Prime A320 M-K
RAM-Kingston 8x2 3200 MHz.
Ekran kartı-Gigabyte Windforce RX 5600 XT.
PSU- Power Boost BST-500e 500watt.
HDD-Seagate Barracuda 2TB.
SSD-970 evoplus 250.

Bu zamana kadar overclock yapmayı denedin mi yoksa yaptın mı yaptıysan ayarlarını sıfırla doğru yapamamış olabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı