epnax

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay önce PC topladım ama toplamaz olaydım. Sorunları bitmek tükenmek bilmiyor. Ekran kartımın kullanımı her oyun için yerlerde. NBA'den tut Valorant'a. Arada %0'lara kadar düşme gibi bir problemim var. %0'da iken ufak bir donma meydana geliyor. Bütün forumlara yazdım el ile tutulur bir çözüm alamadım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Kartımın garantisi devam etmekte son çare olarak garantiye yollayacağım. Ondan önce son bir kez size danışmak istedim.

Sistemim:
CPU:
Intel Core i7 6700 @ 3.4 GHz.
GPU: MSI Armor RX580 8 GB OC.
mother board: MSI H110M GAMING 2133 MHz.
RAM: Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4.
PSU: Rampage 500W 80+ Bronze PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay önce PC topladım ama toplamaz olaydım. Sorunları bitmek tükenmek bilmiyor. Ekran kartımın kullanımı her oyun için yerlerde. NBA'den tut Valorant'a. Arada %0'lara kadar düşme gibi bir problemim var. %0'da iken ufak bir donma meydana geliyor. Bütün forumlara yazdım el ile tutulur bir çözüm alamadım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Kartımın garantisi devam etmekte son çare olarak garantiye yollayacağım. Ondan önce son bir kez size danışmak istedim.

sistemim:
CPU:

PSU leş ve driverdan dolayı olabilir.

sistemim:
CPU:

PSU'yu değiştir keşke RX 500 serisi birt kart almasaydın RX 500 serisi çok sıkıntılı bir seri imkanın varsa onu sat yerine 1650 Super ya da RX 5500 XT al gözle görülur bir artış yaşarsın.

Artı -1 Eksi
Bende elimde ASUS ROG sitrix RX580 8 GB var sıkıntı demiş arkadaş ben kullanıyorum. Coil Whine dışında problem yok oda her kartta olan cızırtı sesi 2. MSI Armor çok iyi değil diye biliyorum kötüleme amacım yok yanlış algılama bir de monitörün ne onu söyler misin?
Ayrıca psu en az 650 80 plus şart

Artı -1 Eksi
Bende elimde ASUS ROG sitrix RX580 8 GB var sıkıntı demiş arkadaş ben kullanıyorum. Coil Whine dışında problem yok oda her kartta olan cızırtı sesi 2. MSI Armor çok iyi değil diye biliyorum kötüleme amacım yok yanlış algılama bir de monitörün ne onu söyler misin?
Ayrıca PSU en az 650 80 Plus şart.

RX 500 serisinde genel olarak bir sıkıntı var en fazla da RX 590 fark ettiysen bir dönem çıktı sonra hemen kayboldu RX 400 ve RX5000 serisiyle kıyaslarsak sıkıntılı bir seri.

Artı -1 Eksi
Ayrıca psu en az 650 80 plus şart
Acer 23.8" 75 hz 1ms monitörüm var
Power Supply'ım okadar kötü mü lan
Güç kaynağı sakat. Rampage marka. Diğer parçalarda da darboğaz olasılığı az. İ7 6700, darboğaz yapacak bir işlemci de olamaz. Ek olarak sürücüler güncel mi?

PSU leş ve driverdan dolayı olabilir.

PSU'yu değiştir keşke RX 500 serisi birt kart almasaydın RX 500 serisi çok sıkıntılı bir seri imkanın varsa onu sat yerine 1650 Super ya da RX 5500 XT al gözle görülur bir artış yaşarsın.

PSU çöp, onun dışında bütün driverlarınız güncel mi kontrol edin. Ekran kartı sürücülerini DDU ile silip yeniden yükleyim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı