RX 580+ FreeSync vs. GTX 1070

FearlyGhost

Hectopat
Makaleler
2
Son düzenleme:
sırf freesync e geçicem diye ekran kartı değişilmez fps istiyorsan 1070 almalısın, ki şuan ki ekran kartı gayet yeterli, freesynci o kadar büyütme.

RX 590 gelecekmiş, istersen bekle.

RX 580, GTX 1060 seviyesinde bir kart, 1070 öneririm.
Sırf Freesync'e geçeceğim diye ekran kartı değişilmez fps istiyorsan 1070 almalısın, ki şuan ki ekran kartı gayet yeterli, freesynci o kadar büyütme.
Amacım daha fazla FPS almaksa tabii ki de GTX 1070.
O zaman 1070 alacağım. GTX 960 Monitör de zorlandığından değiştiriyorum. Tek sorunum şu: 1070 alırsam FreeSync açamayacağımdan yırtılma bulanıklık gibi sorunlar ortaya çıkar mı?
Shimada hocam RX 590 beklersem dolar yükselir alamam o zamanda yine de öneriniz için teşekkürler.

O zaman 1070 alacağım. GTX 960 Monitör de zorlandığından değiştiriyorum. Tek sorunum şu: 1070 alırsam FreeSync açamayacağımdan yırtılma bulanıklık gibi sorunlar ortaya çıkar mı?
Oyun ayarlarından ya da nVidia sürücü panelinden "VSYNC" yani "Dikey Senkronizasyon" açarsınız yırtılmalardan kurtulursunuz. Ancak bazen anlık takılmalar oluşur. Kapatırsanız ise yırtılmalar oluşur ama anlık takılmalardan (İngilice: stuttering) kurtulursunuz. Bulanıklık vs... oyunun efekterinden böyle bir özellik olmadığı sürece yaşamazsınız.

Oyun ayarlarından ya da nVidia sürücü panelinden "VSYNC" yani "Dikey Senkronizasyon" açarsınız yırtılmalardan kurtulursunuz. Ancak bazen anlık takılmalar oluşur. Kapatırsanız ise yırtılmalar oluşur ama anlık takılmalardan (İngilice: stuttering) kurtulursunuz. Bulanıklık vs... oyunun efekterinden böyle bir özellik olmadığı sürece yaşamazsınız.
Monitör 75 HZ kadar destek veriyor aslında. 2K oynarım zaten büyük ihtimal kartla. 75 HZ geçmesse de o sorunlar çıkmaz herhalde :kararsız:

Monitör 75 HZ kadar destek veriyor aslında. 2K oynarım zaten büyük ihtimal kartla. 75 HZ geçmesse de o sorunlar çıkmaz herhalde :kararsız:
Çok fazla oyun denedim. nVidia panelenden "VSYNC" açıp oyunları çok büyük çoğunu çok rahat takılmadan (stuttering yaşamadan), ve yırtılmadan oynayabilirsiniz. Fakat GTX 1070 eski seri ekran kartı. 2k'da oynamak için grafikleri biraz kısmanız gerekebilir. Çünkü yeni çıkan oyunlar gerçekten yüksek GPU istiyor.

Çok fazla oyun denedim. nVidia panelenden "VSYNC" açıp oyunları çok büyük çoğunu çok rahat takılmadan (stuttering yaşamadan), ve yırtılmadan oynayabilirsiniz. Fakat GTX 1070 eski seri ekran kartı. 2k'da oynamak için grafikleri biraz kısmanız gerekebilir. Çünkü yeni çıkan oyunlar gerçekten yüksek GPU istiyor.
1070 2K ekran kartıydı ne ara 2K oynatamaz oldu yahu :D
Yapacak bir şey yok 1080P oynarız. :dikkatli:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı