RX 580+ FreeSync vs. GTX 1070

GTX 960'tan he is yapmak istediğinize göre en geç 2-3 senede bir değişim yaptığınızı varsayarak yaziyorum; 1070 de 580 de eskime yolunda giden kartlar. İkisinin de yeni nesilleri geldi, hatta daha yenileri de (590) yolda. Böyle bir durumda, eldeki parayı "kısa süre duracak bir ekran kartına" vermek yerine "kısa süre duracak bir ekran kartı + uzun süre elde duracak bir freesync monitöre" vermek daha iyi bir yatırım. Ancak burada FreeSync 2 ve 144Hz bir monitör için konuşuyorum, orta vadede 75Hz de geçerliliğini yitirecektir.

GTX 960'tan he is yapmak istediğinize göre en geç 2-3 senede bir değişim yaptığınızı varsayarak yaziyorum; 1070 de 580 de eskime yolunda giden kartlar. İkisinin de yeni nesilleri geldi, hatta daha yenileri de (590) yolda. Böyle bir durumda, eldeki parayı "kısa süre duracak bir ekran kartına" vermek yerine "kısa süre duracak bir ekran kartı + uzun süre elde duracak bir freesync monitöre" vermek daha iyi bir yatırım. Ancak burada FreeSync 2 ve 144Hz bir monitör için konuşuyorum, orta vadede 75Hz de geçerliliğini yitirecektir.
TeknoPat YouTube kanalında yeni ekran kartlarının performanslarına 2k ve 4k çözünürlüklerinde bakıldı. Çok yüksek kartlar olsalar da 4k çüzünürlükte 60 FPS değerinin yakalanamadığı oyunlar var.
Teknolojinin hızına yetişmek imkansız gibi bir şey olduğundan 1070'i alıyorum ben.
1070'i sipariş verdim. Alınca belki resmini atarım.
Asus ROG STRIX Nvidia GeForce GTX 1070 8GB 256Bit GDDR5 Fiyatı

Son düzenleme:
Yanlış anlamayın ama daha ucuz başka sitelerde vardı oradan almayı düşünmediniz mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı