RX 590 siyah ekran sorunu

Zaters1

Centipat
Ocak ayi gibi yeni bir bilgisayar aldim. Ryzen 5 2600'lu ama butcem yetmedigi icin 1 ayligina eski ekran kartimi kullanmak zorunda kaldim. Arada siyah ekran hatalari verince bende eski ekran kartini çıkarıp subat ayi ortasi gibi RX 590 satin aldim. 1 aydir sorunsuz kullaniyordum ama gun icinde arada gene once mouse donuyor. Ondan sonra duz bir siyah ekran geliyor ve bir daha hicbir sey olmuyor. Reset attigimda duzeliyor. Oyuna girip denedim FPS veya isinmayla ilgili bir sorun yok. Sizce sorun nerededir? Bir once ekran karti Windows'a zarar vermis olabilir mi? Onarma secenekleri cikmisti o zamanlarda.

Ben dün yaptığım araştırmalarda 19.12.1 sürümünün daha kararlı olduğunu okudum. Bu yüzden dün ddu yardımı ile sürücümü silip 19.12.1 sürümünü yükledim. Umarım tekrar siyah ekran sorunuyla karşılaşmayız.

Ayrıca şöyle bir yorum daha okudum: Logitech G Hub ve MSI Afterburner programlarının ekran kartı sürümleriyle arada uyuşmazlık yaşadığını anlatıyorlardı. Eğer bu programlar varsa da silmeniz belki bir ihtimal yardımcı olabilir bu sorunun çözümüne.
Sonucunu paylaşırsanız sevinirim.Yardımcı olmak isterim.
Tabii ki denemem sonucunda bir sorun olup olmadığını paylaşabilirim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Ayrıca şöyle bir yorum daha okudum: Logitech G Hub ve MSI Afterburner programlarının ekran kartı sürümleriyle arada uyuşmazlık yaşadığını anlatıyorlardı. Eğer bu programlar varsa da silmeniz belki bir ihtimal yardımcı olabilir bu sorunun çözümüne.

Tabii ki denemem sonucunda bir sorun olup olmadığını paylaşabilirim. Yardımlarınız için teşekkürler.
Tekrar aynı problemi yaşarsanız kartınızı düşünmeden garantiye verin.Ben düşünmeden garantiye vermiştim çünkü.Bu sorunun programlar arasındaki çakışmalardan olduğunu düşünmüyorum.Daha evveldende bir çok program kullanıyordum.Hatta size şöyle söylim; ben sisteme 1 yıl hiç bir şekilde format atmadım.Sistemde Msi After Burner da dahil bir çok programda mevcuttu.Sonrasında format attım,fakat yine aynı problem olunca artık yazılımsaldan çıkmaya başladım yavaş yavaş.Ne Ddu kullandım ne bir şey.Üst üste 10 taneden fazla ekran kartı sürücüsü vardı ve hiç bir şekilde bu görüntü problemini yaşamadım.Bu sorunun esas kaynağı tecrübelerime göre Ekran Kartındaki bir problem(Yazılımsal değil).Serviste bu dediğim problemi yaşayınca ben "Yazılımsal çakışma" denilen olayı artık pek düşünmemeye başladım.Çok fazla vakit kaybetmeden kartı Garantiye gönderin.Tabi yine yapıp yapmadığını buraya yazın ki herkes yararlansın.

Yakın zaman içinde ben garantiye göndericem ona göre tekrar durum güncellemesi yaparım
Sizdede bendeki gibi onarıma gideceklerdir diye düşünüyorum.Buradan bilgilendirirseniz sevinirim.
Yakın zaman içinde ben garantiye göndericem ona göre tekrar durum güncellemesi yaparım
Sizdeki sorunda,önce mouse da donma sonrasında monitörde görüntü kesiliyordu(sinyal yok'a düşme) galiba dimi?Reset atmak gerekiyordu demiştiniz daha öncede.Eğer böyleyse sizde de aynı parçayı değiştirebilirler.
Kullandığınız PSU nedir acaba?

Son düzenleme:
Maalesef 3 gündür sorunsuz kullanmama rağmen bilgisayar bugün Steam açılırken dondu tekrardan. Test ettiğim sürüm 19.12.1'di. Tek çare kartın kendisini servise vermek gibi gözüküyor artık.

Maalesef 3 gündür sorunsuz kullanmama rağmen bilgisayar bugün Steam açılırken dondu tekrardan. Test ettiğim sürüm 19.12.1'di. Tek çare kartın kendisini servise vermek gibi gözüküyor artık.
Kullandığınız Psu nedir acaba?
Görüntü gitmiyor mu sizde?

Son düzenleme:
Görüntü gidiyor en son no signal diyor ve mecbur elle kasanın düğmesinden kapatıp açıyoruz. Bazen siyah ekrandan sonra kendi kendine de rest atabiliyor ama bazen de kendimiz yeniden başlatmak zorunda kalıyoruz. Bu esnada ayrıca klavye ve Mouse'un ışıkları da sönüyor. Performans testlerinde hiçbir sorun çıkartmıyor sistem her şey %100 kullanımda iken. Ayrıca memtest testi ile RAM'leri de kontrol ettim onlarda da bir sorun yok. SSD'yi tarattım onda da herhangi bir bad sector hatası almadım. Sağlığı %100 gösteriyordu. En son çare servise gönderecektim ama içinde olduğumuz durumdan dolayı pek mümkün değil şu an. Servisten de iyi bir sonuç elde edemezsem aklımda 1650 Super veya 1660 Super'e geçmek gibi bir planım var. Kendi kullanmakta olduğum i5 6400 ve GTX 950 sistemi 4 senedir SSD takviyesi ile birlikte sorunsuz kullanıyorum. Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla da bizimle aynı sorunu yaşayan pek çok kullanıcı var. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı