RX 6800 XT vs. RTX 3080

RX 6800 XT.

Ray Tracing açılınca ikisi de kafa kafaya kapışıyor.
AMD tarafında DLSS 2.0 gibi bir teknoloji hala mevcut değil. Kafa kafaya değiller hocam. Nvidia DLSS sayesinde bir tık daha iyi performans veriyor Ray Tracing açıkken.

DLSS pek yaygın bir teknoloji değilmiş fakat ileride yaygınlaşırsa hiç şüphesiz Nvidia.
Kesinlikle AMD'den bu teknolojiye benzer bir teknoloji gelecek. Nvidia Ray Tracing teknolojisini ilk sunduğunda bu şekildeydi ve sonradan yazılımla düzelttiler. Kaldı ki AMD PlayStation ve XBOX gibi konsollara CPU ve GPU tedariğinde bulunuyor. Bu güncellemeyi AMD yapacaktır. DLSS benzeri bir teknoloji getirir ve RX 5000 serisindeki hatalarından kendilerine ders çıkarırlarsa bu neslin kazananı AMD olacaktır. Şahsen ışın izlemeyi oyunlarda görmeyi isteyen biriyim ve AMD tercih edeceksem bu teknolojinin gelmesini beklerim.

Kesinlikle AMD'den bu teknolojiye benzer bir teknoloji gelecek. Nvidia Ray Tracing teknolojisini ilk sunduğunda bu şekildeydi ve sonradan yazılımla düzelttiler. Kaldı ki AMD PlayStation ve XBOX gibi konsollara CPU ve GPU tedariğinde bulunuyor. Bu güncellemeyi AMD yapacaktır. DLSS benzeri bir teknoloji getirir ve RX 5000 serisindeki hatalarından kendilerine ders çıkarırlarsa bu neslin kazananı AMD olacaktır. Şahsen ışın izlemeyi oyunlarda görmeyi isteyen biriyim ve AMD tercih edeceksem bu teknolojinin gelmesini beklerim.
Zaten öyle bir teknolojileri var.

Zaten öyle bir teknolojileri var.
O zaman üstüne koymalarını diyelim. Çünkü şuanki haliyle Nvidia ile ışın izleme konusunda yarışamıyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda da bahsediliyor zaten.

RTX3070 kullanıcısıyım.(FreeSync monitör kullanıyorum).Bundan önceki iki ekran kartımda AMD idi. Yazılım sorunları nedeniyle hayatta bir daha AMD ekran kartı almam. İsterse 10-20 FPS eksik versin. Ama kafam rahat olsun.

RX 6800 XT çünkü hem daha ucuz hem de konsollarda bu ürün kullanıldı yani yakın zamanda RTX teknolojisi daha güçlü olacak. Ben senin yerinde olsam AMD alırdım.

Geri
Yukarı