RX 6800 XT vs. RTX 3080

RX 6800 XT mi RTX 3080 mi almalıyım?

Sistemim ekran kartını hesap etmediğimizde yetiyor, sadece ekran kartını seçemedim.
Oyun geliştirme
RX 6800 XT mi RTX 3080 mi almalıyım?

Sistemim ekran kartını hesap etmediğimizde yetiyor, sadece ekran kartını seçemedim.
Oyun geliştirme.
Aga ben de ikisi arasındayım ama amd arayüzünü vs değiştirmedikçe ben 3080 derim.Amd arayüzü vs çok itici geliyor bana,tabii f/p arıyorsan şu an için amd bence

Peki neden 6800 xt açıklar mısınız?
Yüksek VRAM kapasitesi. Oyun geliştirme esnasında assetlerin çözünürlüklerini genelde ayarlayamadan yerleştirirsiniz ki "Orijinal" ya da diğer bir deyimiyle "Ultra" ayarların nasıl göründüğünü göresiniz. Yüksek VRAM ise oyun geliştirme esnasında şart gibi bir şey zira tam çözünürlüklü textureleri (mesela 4k texturlerle yapılıyorsa bu oyun) yüklerken bu VRAM'e ihtiyaç duyacaksınız.

Konu sadece oyun oynamaksa kişinin RT tercihlerine kalmış. 6800 XT yer yer RTX 3080'i geçse de bazı oyunlarda da kafa kafaya, ya da geride kalıyor. Ben kişi "oyun geliştirme" dedi diye 6800 XT önerdim.

Yüksek VRAM kapasitesi. Oyun geliştirme esnasında assetlerin çözünürlüklerini genelde ayarlayamadan yerleştirirsiniz ki "orijinal" ya da diğer bir deyimiyle "Ultra" ayarların nasıl göründüğünü göresiniz. Yüksek VRAM ise oyun geliştirme esnasında şart gibi bir şey zira tam çözünürlüklü textureleri (mesela 4K texturlerle yapılıyorsa bu oyun) yüklerken bu VRAM'e ihtiyaç duyacaksınız.

Konu sadece oyun oynamaksa kişinin RT tercihlerine kalmış. 6800 XT yer yer RTX 3080'i geçse de bazı oyunlarda da kafa kafaya, ya da geride kalıyor. Ben kişi "oyun geliştirme" dedi diye 6800 XT önerdim.

Anladım teşekkür ederim.

nvidia ve amd sade gpu işlemci satıyor.diğer bileşenleri markalar kendine göre mühendisliklerini konuşturuyor. Bu işlemci kadar önemdir. ben şahsen rx 6800xt tavsiye ederim.3080 3080ti ile kafa kafaya bir karttır..asla pişman etmez.ekran kartında markada önemlidir. her zaman tercihim msı gaming serisi olmuştur. fiyat diğerlerine göre farklıdır her kuruşuna değer.

Geri
Yukarı