Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 Düşük FPS

ugurgvn

Hectopat
Öncelikle merhaba. Aldığım sistemde oynadığım oyunda düşük ayarlarda düşük FPS alıyorum. Örneğin CS:GO'da 1280x1024 ayarı ve low ayarlarda 150 FPS'lere kadar iniyor, sebebi nedir? Nasıl çözülür? Oyunlarda arada bir de drop oluyor.
Not: SSD var.

Screenshot_20190715-010405.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şeyi anlamıyorum ya, diyoruz ya 150 - 200 FPS'yi geçmiyor. :D Zaten yağ gibi oynanabilir bir değer. 240 HZ monitör yoksa daha fazlasını istemek saçma bence.

Problem sadece islemci kaynaklı CS:GO'da Ryzen 1000 ve 2000 serisinin tek çekirdek performansı malesef çok düşük, R5 2600 karşıtı i5 9400F'i 1050 Ti ile birlikte kullanarak denesek eminim minimum 250-300 FPS'leri görürüz. Bu yüzden CS:GO vb FPS oyunlarında ya 3000 Serisi Ryzen veyahut Intel öneriyorum. Öyle karışık ki 1000-2000 serisinde Intelden fark yiyen AMD, 3000 Serisinde Inteli Tek çekirdekte perişan etmiş buyrunuz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Önerim bu saatten sonra 1000-2000 Serisi AMD islemcisi alınmaması, zaten büyük bir fiyat farkı yok ortada.

Ben şeyi anlamıyorum ya, diyoruz ya 150 - 200 FPS'yi geçmiyor. :D Zaten yağ gibi oynanabilir bir değer. 240 HZ monitör yoksa daha fazlasını istemek saçma bence.
dostum kendi performansında çalışmıyor belli bir sıkıntı var bizde biliyoruz yağ gibi aktığını
Selamlar,
Gtx 1070 olan bi arkadaşımda da aynı problem vardı.İşlemcisi i5 6600k işlemcisi vardı. Arkadaşımın 4 adet 8gb 3000mhz ramleri 2133 mhzde çalışıyor xmp devre dışı xmp devreye alıp çalışma frekanslarına yükselttik şuan canavar.Umarım faydalı olur.
hocam xmp yok ta docp ve manuel var ram'e zarar vermemesi için ellemedim sadece 1 kez 3000 mhz yaptım mavi ekran veriyo öylede

Son düzenleme:
dostum kendi performansında çalışmıyor belli bir sıkıntı var bizde biliyoruz yağ gibi aktığını

hocam xmp yok ta docp ve manuel var ram'e zarar vermemesi için ellemedim sadece 1 kez 3000 mhz yaptım mavi ekran veriyo öylede
Dostum çözünürlük düştükçe işlemciye yük biniyor. Yukarıda da söyledikleri gibi, AMD İntel'e göre geride kalıyordu. 3. seride çözdüler işlemciyi yükseltebilirsin. RAM hızını yükseltebilirsin.

Merhaba ben Egehan. Sana yardımı olur mu bilmem ama işine yaratabilecek birşey söyleyeceğim. Sana tavsiyem 5ms altında bir monitör alman. Eğer alırsan FPS de artış yaşarsın + gecikme olmayacağı için rahat oynarsın. Bu arada monitörün 65hz ise 144hz ile değiştir.

Dalga mı geçiyosunuz ben mi yanlış anlıyorum. :D 144 HZ monitör için 144 FPS yeterli oluyor diye biliyorum ama acaba mühendisler değiştirdi mi bunu bi ara? :D
hocam 144 hz monitöre sahibim csgo'da dediğin gibi 150-200 arası fps alınca nasıl göz kanattığını ben biliyorum asıl sen dalga geçiyorsun herhalde. hatta imzandaki monitöre sahibim kendin deneyimlersen dediğimi anlarsın. önce fps_max 150 sonra ise fps_max 0'da deneyebilirsin.

hocam 144 hz monitöre sahibim csgo'da dediğin gibi 150-200 arası fps alınca nasıl göz kanattığını ben biliyorum asıl sen dalga geçiyorsun herhalde. hatta imzandaki monitöre sahibim kendin deneyimlersen dediğimi anlarsın. önce fps_max 150 sonra ise fps_max 0'da deneyebilirsin.
Dediğiniz göz kanatma ne anlamda? 240 HZ monitör olsa FPS 100'lere düşse belki diyeceğim ama 144 HZ monitörde 144 FPS zaten istenilen birşey.

Yeni konular

Geri
Yukarı