Ryzen 5 3600 Isınma Sorunu Var mı?

ProofStriket

Kilopat
Yer
Ankara, MAMAK
Daha fazla  
Arkadaşlar yakında Ryzen 5 3600'ün içinde bulunduğu sistem toplayacağım. Ryzen 5 3600 hakkında bazı sorunlar duydum, gördüm. Bazı Ryzen 5 3600 kullanan kişiler, oyunlarda sıcaklığı 80, 90 boşta ise 50, 60 derece oluyor, bazı oyunlarda anlık FPS düşmesi oluyor diyorlar. Bu doğru mu? Ryzen 5 3600 kullanıp da bu sorunları yaşayan var mı?

@orge Ben ASUS anakart kullanıcısıyım. CPB ayarını bulamadım. PBOyu kapatsam etkisi olur mu ? Birde ayarları böyle bıraksam sıkıntı olur mu işlemcide anakartlara gelen biosa kadar.

CPB Bios da gelişmiş mod da(Advanced Mode), daha önce ki mesajlarım da görebilirsin CPB ve PBO nerede olduklarının ekran görüntülerini atmıştım. Ben de iki bölüm de CPB ayarı var. Bir tanesi Extreme Tweaker kısmın da ki ben buradaki CPB yi kapattım. Diğeri de Advanced/AMD CBS/CPU Common Options altında buradakine dokunmadım (Auto) olarak ayarlı.

PBO kapayıp dene abi bir sorun olmaz. Fakat farklı anakart kullanan arkadaşlar CPB ve PBO yu kapatınca işlemci boost özelliğini kullanmadığını ve 3.6Ghz de çalıştığını yazdılar.

Ryzen 5 3600 Isınma Sorunu Var mı? - Technopat Sosyal

Sorun hala devam ediyor mu ?

Ben de sorun kalmadı. Sistem yağ gibi akıyor. Gayet memnunum.

----

IMG_4043.JPG
Ben göremedim ama sizde bir bakarsanız. @orge

Geri
Yukarı