Ryzen 5 3600 ısınma ve oyunlarda kasma sorunu

UfukÇ.

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merbahalar.
İmzamda bulunan sisteme sahibim. Kasa içi hava sirkülasyonum iyi diyebilirim.
İşlemcim üzerinde 1 adet MasterLiquid 120L sıvı soğutucu var. Radyotöre ekstradan 1 adet fan daha bağladım. Dönüş hızı iyi.
Kasanın önünden içeri 3 adet fan ile hava giriyor. 1 adet egzos fanı mevcut tepede
Termal macunu yeni ve temiz kullandığımdan eminim.
BIOS son sürümde. Driver ve windows en güncel halinde.
Ekteki fotoğrafta sistem şu an boşta ve fanlar son hız ile çalışıyor.
Keşke AMD almasaydın tesellilerinden dolayı arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden.
Pes 2020 oynarken kasma ve donma yaşıyorum bu sistemle.

Sistem Özelliklerim;
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz.
Radeon RX 5700 XT 8GB sapphire nitro+
Asus Prime B450-Plus. 16GB DDR4 3000 Mhz

Düzenleme: Çok fazla bu sorunla ilgili başlık açıldığının farkındayım. Kule tipi soğutucu al denilmiş diğer arkadaşlara. Ben kule tipi kullandığım halde böyleydi. Sıvı soğutucu aldım hala böyle.

Ekran Alıntısı.JPG

Garantiye bir sorun. Bir de bu sorun birçok kişide yaşanıyormuş AMD yeni güncellemeler ile çözecek diyorlar. Ama bu sıcaklık bence çok fazla. Eğer voltaj ayarlarını falan değiştirdi isen bir de değiştirmeden dene. Eğer yeni güncelleme kadar beklemeyeceksin birçok arkadaş belirli voltaj düşürerek ısıyı da düşürüyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiye bir sorun. Bir de bu sorun birçok kişide yaşanıyormuş AMD yeni güncellemeler ile çözecek diyorlar. Ama bu sıcaklık bence çok fazla. Eğer voltaj ayarlarını falan değiştirdi isen bir de değiştirmeden dene. Eğer yeni güncelleme kadar beklemeyeceksin birçok arkadaş belirli voltaj düşürerek ısıyı da düşürüyorlar.

Voltaj değerini düşürdüğüm halde böyle. Garantiye vermek çözüm olacak mı onu da bilmiyorum.

Fanı doğru taktığına vidaların tam sıkılı olduğuna emin misiniz?

Evet. Tam oturdu fan. 01'de yaşıyorum. Şu an bu havalarda böyle ısınıyorsa yazın ne olacak bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı