Ryzen 5 5600X vs i9 9900K

Spoksi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle kolay gelsin bende şu anda i7 8700 işlemci var seneye doğru yeni bir ekran kartı almak istediğim için işlemcimi de değiştirmek istiyorum. Aklımdaki modeller Ryzen 5 5600X ve i9 9900K. Ben şu anda kullandığım anakart ile i9 9900K'yı kullanabiliyorum ama Ryzen alacak isem bir de anakart masrafı çıkıyor bu yüzden kafam azıcık karışık, iki işlemcinin de FPS videolarını izledim ama öyle aralarında çok büyük bir fark yok gibi duruyor ama ne olur ne olmaz diye buraya da konu açmak istedim önerilerinizi bekliyorum saygılar.

Not: Almayı düşündüğüm ekran kartı 3070 veya 3070 Ti.

Sımdılık hiç girme o topa yeni nasıl RAM'lerle beraber yine anakart ve işlemci değiştirmek zorunda kalıcaz zaten sistemin iyi yeni nesıl RAM'lerle anakartla beraber upgradeler bir daha uğraşmazsin.

Anakartınız 9900K'yı kaldıracak güçde ise düşünmenize gerek yok 9900k daha iyi zaten hem sizi anakart masrafındanda kurtarıyor ama yeni anakart + işlemci şeklinde alacağım diyorsanız daha güncel olduğundan dolayı 5600X alın tabii bu dediklerim anakartınız 9900K'yı kaldıracak güçde değilse eğer.

5600X ve 9900K benzer performansta ise kalan paranla bir üst model ekran kartı almak daha fazla FPS artışı getirir işlemcinin getirdiği FPS'e göre.
Yine performanslarının benzer olduğunu varsayarak 6 çekirdek 12 izlek yerine 8 çekirdek 16 izlekli işlemci almış olursun 9900K/KF alarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı