Ryzen 7 3700X ve GTX 1080 Sisteme PSU ve Kasa Önerisi

DrunkPenguin

Kilopat
Daha fazla  
Bugün Vatan KDV indirimleriyle bilgisayar topladım. 1000 TL aşmayacak hava akışı güzel, kaliteli PSU ve kasaya ihtiyacım var. 1000 TL üst limitim fakat ne kadar ucuz ve kaliteli olursa o kadar işime gelir. (Sıvı soğutmayı nereden baksanız 3-4 ay sonra alacağım. )

Sistem:
  • Ryzen 3700X
  • X570 MSI Pro Carbon Wi-Fi
  • Corsair Vengeance 2x8 3200 MHz
  • ASUS ROG STRIX 1080 veya MSI RTX 2060 ( Elimde 2'si de mevcut hangisi taksam karar veremedim. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı için tavsiyelerim bunlar.

Cougar CMX 700/850 Watt Bronze
Corsair Builder CX750M/CX850M 850W
Xigmatek Hera 850W Gold
Corsair RMX 750W/850W Gold
Corsair TMX 750W/850W Gold
Cooler Master MWE 2xEPS 750W 80+

1080i takmanızı öneririm. Birde güç kaynağı olarak Cooler Master öneririm. Bende de MWE GOLD 750W Full Moduler var. Cooler Master kasa alana kadar koydum kenara. Öncesinde de V750 80+ Gold Full Modüler vardı. Performans ve koruma olarak çok iyiydi.

Kasa olarak NZXT ve Phanteks markalarına bakabilirsiniz.
Güç kaynağı olarak Seasonic'i tavsiye ederim.

Phanteks Eclipse P400A RGB Temperli Cam Mid Tower ATX Bilgisayar Kasası
Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold PSU

Kasa olarak Cooler Master MB511 önerirdim fakat son zamanlarda sadece PSU ile birlikte satılan versiyonları stoklarda mevcut, birlikte satılan PSU ise çok sıkıntılı. Sadece kasa olarak stoklarda yok. P400A'nın MB511'den aşağı kalır bir yanı yok hava akışı ve kalite olarak.

Önerdiğim PSU ise gayet kaliteli ve sessiz, sorunsuz bir PSU.

Nzxt ve Phanteks tasarımlarına bayıldım fakat çok pahalıdır ağam. Psu için yeterli bütçem kalmıyor malesef.

Cooler Master MWE 2xEPS 750W 80+

Hocam ben mi yanlış görüyorum yoksa 700'den aşağı psu mu yok? Önerdiğiniz ürünlerle 1000 TL'nin pek yakından uzaktan alakası yok gibi duruyor hocam. 650 W Psu işimi görmez mi acaba veya başka önerebileceğiniz şeyler var mıdır? Teşekkürler güzel yorumlarınız için.

Nzxt ve Phanteks tasarımlarına bayıldım fakat çok pahalıdır ağam. Psu için yeterli bütçem kalmıyor malesef.

Hocam ben mi yanlış görüyorum yoksa 700'den aşağı psu mu yok? Önerdiğiniz ürünlerle 1000 TL'nin pek yakından uzaktan alakası yok gibi duruyor hocam. 650 W Psu işimi görmez mi acaba veya başka önerebileceğiniz şeyler var mıdır? Teşekkürler güzel yorumlarınız için.
Maalesef piyasa böyle. Anakartınızda 8+4 pindi yanlış hatırlamıyorsam (8+8 de olabilir) işlemci güç girişi var. Buna uygun olarak uyumlu modeller bunlar. İmzamda bulunan güç kaynağını 580 liraya almıştım indirimde. Cougar 700W aralarında fiyat performans sayılabilir. Yada Cooler Master olan olabilir o da fiyatı diğerlerine göre düşüktü.

Ben sadece anakarta tek 8 pin takıp çalıştırıcam derseniz (ki şahsi olarak tavsiye etmiyorum) daha ucuza başka modellere bakabiliriz.

Maalesef piyasa böyle. Anakartınızda 8+4 pindi yanlış hatırlamıyorsam (8+8 de olabilir) işlemci güç girişi var. Buna uygun olarak uyumlu modeller bunlar. İmzamda bulunan güç kaynağını 580 liraya almıştım indirimde. Cougar 700W aralarında fiyat performans sayılabilir. Yada Cooler Master olan olabilir o da fiyatı diğerlerine göre düşüktü.

Ben sadece anakarta tek 8 pin takıp çalıştırıcam derseniz (ki şahsi olarak tavsiye etmiyorum) daha ucuza başka modellere bakabiliriz.

Anakartım 8+4 doğrudur hocam. Psu seçimi konusunda en ufak bilgiye sahip değilim. Bilgisayar toplama konusunda da hiç değildim hepsini birden kısa sürede beynime yükleyince artık hata vermeye başladı. Kafa almıyor bu ara bilgisayar ile ilgili hiç bir şeyi. Güç kaynaklarının benim kartıma uyumlu olup olmadığı konusunda ki çizgiyi algılayamadım özür dilerim. Alacağım güç kaynağının özelliklerinde 8+4 veya 8+8 mi yazması gerekiyor? Biraz aptalım sanırım. :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı