Ryzen 7 5800X işlemci %41 kullanımda 91 dereceye ulaşıyor

Merhaba, aşırı ısınma sorununun sebepleri soğutucu ya da kaliteli olmayan termal macundur. Bir diğer ayrıcalık ise yapılan yanlış BIOS ayarlarıdır. BIOS'a girip overclock denediniz mi hiç?

Merhaba, aşırı ısınma sorununun sebepleri soğutucu ya da kaliteli olmayan termal macundur. Bir diğer ayrıcalık ise yapılan yanlış BIOS ayarlarıdır. BIOS'a girip overclock denediniz mi hiç?

Termal macun olarak Arctic MX-4 kullandım ve BIOS da hiçbir değişiklik yapmadım, sorun büyük ihtimal soğutucudan kaynaklanıyor.

Kullanıcı hatası :D.
hocam o zaman sıvı soğutmayı ne yapacaksınız bide @SpeedeyE arkadşın atığı hava soğutma on numara sıvı soğutmanın performansını verir alabilirsiniz rahatlıkla

Termal macun olarak Arctic MX-4 kullandım ve BIOS da hiçbir değişiklik yapmadım, sorun büyük ihtimal soğutucudan kaynaklanıyor.
Hocam sıvı soğutmayı tamir ettirmeyi düşünüyor musunuz?

Son düzenleme:
Pekala sorun soğutucuysa, kasa içi hava sirkülasyonu iyi mi? Soğutmada Kasa içi havalandırmanın önemli bir rolu bulunmaktadır.

Hocam o zaman sıvı soğutmayı ne yapacaksınız bir de @SpeedeyE arkadşın atığı hava soğutma on numara sıvı soğutmanın performansını verir alabilirsiniz rahatlıkla.

Hocam o sıvı soğutma dün patladı ben o sıvı soğutmayı tamir etmesi için başka bir bilgisayarcıya vermişdim o da tamir edeceğim derken sıvı soğutma borusunu çalışırken sökmüş ve her yer sıvı soğutma sıvısı olmuş adamda sinirlenip balkon aşağıya atmış :D.

Pekala sorun soğutucuysa, kasa içi hava sirkülasyonu iyi mi? Soğutmada Kasa içi havalandırmanın önemli bir rolu bulunmaktadır.
İyi.

Hocam o sıvı soğutma dün patladı ben o sıvı soğutmayı tamir etmesi için başka bir bilgisayarcıya vermişdim o da tamir edeceğim derken sıvı soğutma borusunu çalışırken sökmüş ve her yer sıvı soğutma sıvısı olmuş adamda sinirlenip balkon aşağıya atmış :D.

İyi.
Vallah ne diyim :D gülesim tuttu da adam zararını karşılayacak mı? bide şöyle bir sıkıntı var adam boruyu sökmek yerine bakır temas yerini sökse ya orda genelde tıkanıklık oluyordu bide adama zararımı ver dedin umarım çünkü adam bildigin sıfır ürünü parça pinçik edip sen tamir ettirme durumun varken adam tamamen yok etmiş bide küçük bir şey değil

Vallah ne diyeyim :D gülesim tuttu da adam zararını karşılayacak mı? Bir de şöyle bir sıkıntı var adam boruyu sökmek yerine bakır temas yerini sökse ya orada genelde tıkanıklık oluyordu bir de adama zararımı ver dedin umarım çünkü adam bildigin sıfır ürünü parça pinçik edip sen tamir ettirme durumun varken adam tamamen yok etmiş bir de küçük bir şey değil.

Adam zararımı karşıladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı