S23, mobil veride ekran süresi 4 saat

Telefonunuz da sorun yok. Bende evdeyken etrafımda bir sürü baz istasyonu var iken mobil veri ile 5-6 saat alıyorum velev ki (köye) gidiyorum (Turkcell) kullanıyorum bu arada, köye gidince 3-4 saat alıyorum. Haliyle telefon şebekeleri ararken hele ki çok özür dileyerek söylüyorum lanet bir yerdeyseniz bu sorun oluşabiliyor. Servise vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Şayet siz de kendi evinizdeyken yüksek alıyormuşsunuz. Üstelik ben 1 hafta köyde kalmıştım ve gözle görülür fark olmuştu. Çoğu kişi de (şebeke) kaynaklı şebekeleri ararken su gibi içtiğini ve bulunduğunuz konumda ki baz istasyonlar kaynaklı olduğunu söylüyorlar. İçiniz rahat olsun yani kısacası cihazda sorun yok. Zaten hali hazırda Android 14 gelecek bir ton da geliştirmeler, iyileştirmeler yapacaklar. Ama ille de (garanti) olsun ben yine de servise vereyim derseniz siz bilirsiniz.
Kyk'da kalıyorum ve Türk Telekom çekmediği için Turkcell'e geçtim. Baz istasyonu arayışından kaynaklı şarj azalması olabilir dediler. Kafamı karıştırdı biraz bu şarj konusu. Neyse teşekkür ederim yine de.

Kyk'da kalıyorum ve Türk Telekom çekmediği için Turkcell'e geçtim. Baz istasyonu arayışından kaynaklı şarj azalması olabilir dediler. Kafamı karıştırdı biraz bu şarj konusu. Neyse teşekkür ederim yine de.
Kafa karışıklığı yaratacak bir durum yok aslında. Köy ve kendi evimi örnek verdim. Baz istasyonlarını söyledim hani yaşamış olarak söyledim sonuçta aynı düz S23 kullanıyoruz ikimiz de. Milletin baz istasyonları ve şebeke sorunu olmayanların da düz S23'de 8-9 saat alanı bile gördüm yani. Çok kafaya takılacak bir şey yok aslında :) Veri sağlayıcıları baz istasyonlarını iyileştirmesini hangi ekip yapıyorsa artık onlar düzeltecek çevre de konum da. Bizim pek yapabileceğimiz bir şey yok.

Kafa karışıklığı yaratacak bir durum yok aslında. Köy ve kendi evimi örnek verdim. Baz istasyonlarını söyledim hani yaşamış olarak söyledim sonuçta aynı düz S23 kullanıyoruz ikimiz de. Milletin baz istasyonları ve şebeke sorunu olmayanların da düz S23'de 8-9 saat alanı bile gördüm yani. Çok kafaya takılacak bir şey yok aslında :) Veri sağlayıcıları baz istasyonlarını iyileştirmesini hangi ekip yapıyorsa artık onlar düzeltecek çevre de konum da. Bizim pek yapabileceğimiz bir şey yok.
Peki bu telefonun normal batarya döngüsünü etkiler mi? Yani telefon buna alışır gibi bir şey olur mu? Mesela evde wifi ile de 4 saat alır mıyım uzun bir süre sonra?

Hocam ben evde full wifi açık şekilde şuan ortalama 6.5-7 saat arası alıyorum. Üstelik Bluetooth da sürekli olarak saatime bağlı. Daha önce birkaç defa 7.5 saat hatta iki defa 8.5 saat civarı aldığım zamanlar oldu ama şuan verdiği süre 6.5-7 saat. Mobil veriye geçersem muhtemelen 5.5-6 saat civarına rahatlıkla düşer diye düşünüyorum. Daha önce KYK da kaldığım için o şebeke sorununu çok iyi bilirim internetin çekmemesini geç telefonda konuşamazsınız bile ses gitmez. İşin içine KYK ve mobil veri girince 4.5-5 saat bana normal geliyor. Tabi 5.5 saat dolaylarında olsa güzel olurmuş ama benim anladığım kadarıyla telefon şarj etme sıklığını, şeklini ve kullanımı sürekli olarak optimize edip ona göre ekran süresini verdiğini düşünüyorum. Aşağıya 8 saat 46 dakika aldığım ekran süresini bırakacağım. O da full wifi kullanım. Muhtemelen Bluetooth kapalıdır ve günlük kullanımım da aynı sayılır Chrome ekran süresini diğer uygulamalara dağıttığımızı düşünelim yine de 2 saat farketmemeli diye düşünüyorum ama son zamanlarda telefonu çok sık parça parça şarj ediyorum muhtemelen fark bundan dolayı da olabilir. Eğer KYK ya yeni geçtiyseniz telefonun kendini o ortama ve düzene adapte edip zamanla daha fazla ekran süresi vereceği kanaatindeyim.

Dipnot: Telefonu süper hızlı şarjda değil de normal şarjda şarj ederseniz bir tık daha fazla ekran süresi verir. Daha önce geceleri şarja takarken hızlı şarjı kapatıyordum ama şuan ekran süresi bana yeterli geldiği için yapmıyorum. Siz geceleri normal şekilde şarj edip deneyebilirsiniz

Son olarak ekran görüntüsüne bakınca farkettim. Farkederseniz ben telefonu gece şarjdan çıkarıp sabah kalktığımda sürekli olarak kullanmışım. Bundan dolayı ekran süresi fazla gelmiş. Telefonu gece 10 saat bekletip sabah sürekli kullanırsanız ekran süreniz artar ama telefonu 1 saat kullanıp 3 saat boşta bekletip geri 2 saat kullanım yaparsanız galiba diğerine nazaran ekran süresi düşük geliyor. Nedenini bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230910_011512_Device care.jpg
    Screenshot_20230910_011512_Device care.jpg
    50,6 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Samsung bir taraftan veriyor bir taraftan alıyor s23 kusursuz olsaydı 27 bin gibi düşük fiyata satılmazdı bataryası kötü normal ekranı da kücük
Daha bir mesaj önce 9 saate yakın ekran süresi atmışım kullanıcıların büyük çoğunluğu bataryadan memnunken kötü demezsin ya. 3900 mAh 6.1 inç telefondan ne bekliyorsun ki 10 saat mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı