Sabahları nasıl uyanabilirim?

batuhan_n

Decipat
Hiç uyanamıyorum. Alarm kurulu, çaldığında uyumaya devam ediyorum. Alarm kapatılmadığı için 5 saat boyunca çalıyor ama ben uyuyorum. Rüyamda bile alarm çalıyordu ama uyanmıyordum bugün. Sonunda ise rüyamda alarm sesini duydum uyandım.

Sabahları nasıl uyanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktik 1 - Gün içinde seni kaldırmaya zorlayan bir sebep yok mu? Ben canlı dersler yüzünden kalkmak zorunda kalıyorum. İş, oyun falan herhangi bir şey olmalı. Bunları hatırlamaya çalış.

Taktik 2 - Uyumadan önce bol bol su iç sabah beynin seni tuvalete göndermek için kaldırmalı. Öyle rahatsız edici ki söve söve kaldırır insanı. O halde uyuyabilenler cindir.

Taktik 3 - Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama uyku düzeni bu sorunu çözer gibi geliyor. Benim düzenim olmamasına rağmen yataktan kalkmama gibi bir sorunum yok.

Taktik 4 - Umarım alarm sesin gitar tarzı şeyler değildir zira bende uykuyu getiriyor. Ben bir alarm hazırlamıştım içerisinde korna, atom bombası, yangın gibi tiz rahatsız edici ve özel hazırlanmış sesler vardı. Sende deneyebilirsin lakin hoparlör patlarsa benden değil. Ayrıca titreşimi de aç, sesi tamamen arttır.

Taktik 5 - Alarm kurdun, uyandın, kapattın, tekrar mı yattın? Telefonu yürüyerek kapatman gereken bir yere koy ama titreşim modu biraz etkisiz hale gelir.

Taktik 6 - Yok bende hiçbiri olmadı dersen evden birisine söyle o seni kaldırsın. İyi bir yumruk ile uyanmama şansın yok.

Ben zor durumda olduğumda bunları kullanırım. Daha çılgın taktikleri araştırarak bulabilirsin.

Taktik 1 - Gün içinde seni kaldırmaya zorlayan bir sebep yok mu? Ben canlı dersler yüzünden kalkmak zorunda kalıyorum. İş, oyun falan herhangi bir şey olmalı. Bunları hatırlamaya çalış.

Taktik 2 - Uyumadan önce bol bol su iç sabah beynin seni tuvalete göndermek için kaldırmalı. Öyle rahatsız edici ki söve söve kaldırır insanı. O halde uyuyabilenler cindir.

Taktik 3 - Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama uyku düzeni bu sorunu çözer gibi geliyor. Benim düzenim olmamasına rağmen yataktan kalkmama gibi bir sorunum yok.

Taktik 4 - Umarım alarm sesin gitar tarzı şeyler değildir zira bende uykuyu getiriyor. Ben bir alarm hazırlamıştım içerisinde korna, atom bombası, yangın gibi tiz rahatsız edici ve özel hazırlanmış sesler vardı. Sende deneyebilirsin lakin hoparlör patlarsa benden değil. Ayrıca titreşimi de aç, sesi tamamen arttır.

Taktik 5 - Alarm kurdun, uyandın, kapattın, tekrar mı yattın? Telefonu yürüyerek kapatman gereken bir yere koy ama titreşim modu biraz etkisiz hale gelir.

Taktik 6 - Yok bende hiçbiri olmadı dersen evden birisine söyle o seni kaldırsın. İyi bir yumruk ile uyanmama şansın yok.

Ben zor durumda olduğumda bunları kullanırım. Daha çılgın taktikleri araştırarak bulabilirsin.
Ders için kalkmaya çalışıyorum rüyamda ders vardı diyip rüyamda kalkıyorum gerçek hayatta da kalkmış oluyorum.

Ama belirsiz saatlerde uyanırım.

Ben uyku düzensiz kalkıyordum ama erken yattım dün ve kalkamadım.

Alarm sesim bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alarm ders saatinden bitişine kadar çalıyor ama uyanmıyorum.

Ders için kalkmaya çalışıyorum rüyamda ders vardı diyip rüyamda kalkıyorum gerçek hayatta da kalkmış oluyorum.

Alarm sesim bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam bu alarm sesiyle tabi uyanamazsınız. Dinlediğiniz şarkıların bass boosted, earrape versiyonlarını deneyebilirsiniz.

Mesela:

Alarm sesim bu.

Hocam tıpkı EBA zil sesi gibi. Uykuyu da getiriyor. Diğer tavsiyelerimi denemelisin özellikle yatmadan önce su içmeyi. Benim kullandığım alarmlardan birisi:

Öncelikle, düz mantıkla düşünüldüğünde alarm kurmak doğru görünse de bu insan doğasına aykırı olduğunu düşünüyorum. Size iki tavsiye vereceğim;

Birincisi; illa alarm ile uyanmak istiyorsanız olabildiğince doğal olan ama tabi ki yüksek sesler kullanın. Mesela tekno remiks tarzı sesler doğal olmadığı için beyni şaşırtabilir, doğal olmayan yüksek ses ile kızgın bir şekilde uyanırsın ve bu güne başlamak için iyi değildir. Kendin için olabildiğince doğal bir ses bul ve işte o zaman ses seviyesini sonuna kadar körükle,

İkincisi; eğer sabah özellikle bir yere gitme zorunluluğun yoksa, alarm yerine zamanlayıcı kurmanızı öneririm. Bir üye yorumunda bahsetmiş, dedikleri gibi yatmadan önce sıvı tüket. Asıl olay burada başlıyor; bazı insanlar alarmı beyninde kuruyor ve telefon alarmı vs. hiçbir dış etken olmadan sabah kalkıyorlar, bazıları alarm kuruyor, ben ise sabah kalkma zorunluluğum olmadığı zamanlarda alarm kurmak yerine yatmadan önce sıvı tüketip telefondan zamanlayıcıyı açıyorum. Genellikle 7-9 saat arası uykudan sonra uyanıyorum. Burada kendinizi alarm yerine sıvı ve zamanlayıcı ile şartlandırıyorsunuz, sessiz bir şekilde güzelce güne başlıyorsunuz.

Hocam bu alarm sesiyle tabii uyanamazsınız. Dinlediğiniz şarkıların bass boosted, earrape versiyonlarını deneyebilirsiniz.

Mesela:

Bunu yaparsak bizle beraber bütün mahalle uyanır bence.

Geri
Yukarı