Sabsik trojan nasıl silinir?

Chivalry

Hectopat
Arkadaşlar normalde çok dikkat ederim ama yürek mi yedim ne yaptım lazim oldugu icin crackli bir uygulama indirdim (sözde güvenilir olan malum siteden) içindeki setupu çalıştırdım ve birkac saniye sonra sabsik. Fl. A! ML adli virüs ile wacatac. B! ML adlı virüsü Windows Defender algıladı karantinaya aldı. Bu sırada bir anda bilmediğim bir program ve Chrome falan açıldı direk bilgisayarı kasadaki tuşuna basarak kapattım ve internet kablosunu çıkardım, hatta modemi de kapattım.

Sonra tekrar açtım bilgisayari ve Defender ile tam tarama yaptırıyorum. Sonra Malwarebytes ile tarama yaptıracağım.

Bu aşamalardan sonra nasıl bir yol izlemeliyim biraz aydınlatırsanız sevinirim.

Arkadaşlar normalde çok dikkat ederim ama yürek mi yedim ne yaptım lazim oldugu icin crackli bir uygulama indirdim (sözde güvenilir olan malum siteden) içindeki setupu çalıştırdım ve birkac saniye sonra sabsik. Fl. A! ML adli virüs ile wacatac. B! ML adlı virüsü Windows Defender algıladı karantinaya aldı. Bu sırada bir anda bilmediğim bir program ve Chrome falan açıldı direk bilgisayarı kasadaki tuşuna basarak kapattım ve internet kablosunu çıkardım, hatta modemi de kapattım.

Sonra tekrar açtım bilgisayari ve Defender ile tam tarama yaptırıyorum. Sonra Malwarebytes ile tarama yaptıracağım.

Bu aşamalardan sonra nasıl bir yol izlemeliyim biraz aydınlatırsanız sevinirim.
Temiz format atabilirsiniz. Bu sayede virüs'ün kalıcılık riskini olabildiğince düşürürsünüz. Ayrıca anlık koruma sağlayan bir antivirüs de kullanmalısınız ki virüsler girmeden engelleyebilin.

Tam tarama bitti ve görseldeki 1 tehdit bulundu kaldırdım. Sanırım windowsum klasorlerine yerleşmişler.

Dosya Ekleri

• 20240406_162625.jpg
    20240406_162625.jpg
    381,1 KB · Görüntüleme: 20
Formata gerek yok, güvenli modda ilk Malwarebytes, sonra Kaspersky ile tam tarama yapın.

KS bilgisyarımda yüklü değil. Mecburen bağlıyorum internete indirmek için.
Bağlayın, defender ile kaldırmışsınız risk taşıyan virüsü zaten, diğerleri artıkları veya ciddi risk taşımayan ama gizli olan virüsleri bulacaktır varsa.

Bağlayın, Defender ile kaldırmışsınız risk taşıyan virüsü zaten, diğerleri artıkları veya ciddi risk taşımayan ama gizli olan virüsleri bulacaktır varsa.

Kendim elimle programdata ve local klasorlerinde virusu yedigim saatte değiştirilme zamani olanları temizledim. Malwarebytes hiçbir şey bulamadi. Simdi Kaspersky tam tarama yaptiriyorum bitince yazacağım.

Bağlayın, defender ile kaldırmışsınız risk taşıyan virüsü zaten, diğerleri artıkları veya ciddi risk taşımayan ama gizli olan virüsleri bulacaktır varsa.
Hocam bir de bilgisayara TioApp adında bir program kuruldu. Program ekle ve kaldırı kullanarak silemiyorum bu yüklenen program aracılığıyla geldi sanırım virüsler.

Son düzenleme:
İlave olarak, içinize sinmesi bakımından bu tarama programları ile tarama yapabilirsiniz.
-Norton Power Eraser
-Malwarebytes Free Virus Scanner
-Emsisoft Emergency Kit
-Sophos Scand & Clean

Daha sonra Adwcleaner ile kalmış reklam yazılımı var ise onları da bu program ile temizleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı