Saçlarım dökülüyor mu?

Nickname41

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 16 yaşımdayım ve bir anda saçlarım dökülmeye başladı. Önce yaza girdik diye dedim sonra yenilenmedır dedim ama durmadı saçım internete göre dökülmüyor bana göre dökülüyor eskiye göre daha çok tel geliyor ama 100 tel diyor nette, yastıkta veya duşta 5 teli geçmiyor ama bir artış var düşen kıllar kısa teller ve yuvarlar teller. Sebebi ne? Ben mi abartıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostum. Saçlarının fotoğrafını görebilirsem çok daha iyi bir yorum yapabilirim diye düşünüyorum. Bu arada saç dökülmesi tamamen normal bir şey. Ben 19 yaşımdayım ve saçlarım maalesef seyrek, aynı zamanda çok fazla dökülüyor :(

Saçların uzun ise dipte kalan kırılmış ve kopmuş saçlar sana dökülmüş hissiyatı verebilir. Senin yaşlarındayken ben de aynı sıkıntıya düşmüştüm ama merak etme döküleceğini düşünmüyorum bu yaşta. Benim o zaman saçlarım elimle çektiğimde çenemi geçiyordu boyu.

Saçlar yeterince beslenemez ve nefes alamazsa zayıfladığı yerden koparlar. Gayet normal bir durum, bu dökülme herkeste görülür ve yeniden büyür.
Genetik değilse takma kafana. Saçına düzenli bakım yaparsan eski formuna kavuşur. Tabii genetikse tıbbi yardım alman lazım.

Saçlar yeterince beslenemez ve nefes alamazsa zayıfladığı yerden koparlar. Gayet normal bir durum, bu dökülme herkeste görülür ve yeniden büyür.
Genetik değilse takma kafana. Saçına düzenli bakım yaparsan eski formuna kavuşur. Tabii genetikse tıbbi yardım alman lazım.
Knk beslenme de sıkıntı var annem dayimlara gitti bende noodle idare ediyorum ztn annem gittiği hafta başladı teller kısa bazilarida yuvarlak ama az tel dökülüyor yastık ta duşta fln dediğim gibi 5 teli geçmiyor ama bi artış var yazdan dolayı fln mi

@Nickname41
Beslenmenizden kaynaklı olabilir. Ve evet, mevsimin etkisi olur. Çünkü saç fazla kuru ya da fazla yağlı kalırsa dökülür.

Peki kanka son soru inşallah darlamiyorumdur. Kanka ben amatör futbolcuyum ve her gün antrenman var, saçımı her gün yıkamak zorunda kalıyorum ama şampuan kullanmıyorum ve uzun süre kalmıyorum, bu zarar verir mi? Bir de bu kadar bilgiye nasıl sahipsin öğrenci falan mısın? Ondan saçlarım kuru kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı