Sağlık lisesi mi, Anadolu lisesi mi?

1- Hemşirelik ile başlamazsın. Klinikte işleyiş farklı. Yaşadığım olayları görerek sana anlatıyorum. Maalesef çok kısıtlı görev dağılımın var. Bunu yatarım diye düşünme öyle bir olay olmuyor ama iş dosya kısmına gelince elin kolun bağlı oluyor. Yaptıklarında yapacakların arasında dağlar kadar fark oluyor.
2- İyi bir KPSS puanı alırsan atanamazsın. ( 1 yıldır Lisans düzeyinde atama yok. Neredeyse 2. mezunlarını verecek. Elimde lisans hemşiresi varken neden gidip hemşire yardımcısı ataması yapayım? - Sen şu anda başlasan 4 sene sonraya belki atamalar kapanacak ve KPSS'den +95 almak için çırpınacaksın. )
3- Eğer İkramiye varsa büyük ihtimal Sendikalıdır ve kısa süre içerisinde düzenlemeler gelecek. Çünkü şu anki durumda Lisans hemşiresi olan bir kişi ilkokul mezunu hasta bakıcıdan daha düşük miktarda maaş alıyor.
4- Neden önünde birçok seçenek varken bu seçeneklerini kısıtla hale getiriyorsun. ( Anadolu lisesine gidersen temel dersleri görüp üniversite sınavına daha aktif şekilde hazırlanabilirsin. Ama sağlık meslek lisesine gidersen sadece 9.sınıfta ders görüp ondan sonra meslek derslerine yöneleceksin. Eğer mesleği sevmediğinde hem stajlarda vaktini kaybedeceksin hem üniversite sınavı için hazırlık dersleri alamayacaksın. Madem sağlık ile ilgili bir bölüm okumak istiyorsun Anadolu lisesinden üniversite sınavına girip kazanırsın. )

Bu arada aslında sağlık okumak istemiyorum. İşsiz kalmayayım ve şu anki meslek lisesinden kurtulayım diye düşünüyorum.

Bu arada aslında sağlık okumak istemiyorum. İşsiz kalmayayım ve şu anki meslek lisesinden kurtulayım diye düşünüyorum.
1 Yıldır atama yapılmıyor. Herkes işsiz şuan da. Özelde asgari ücretle süründürüyorlar. Garanti meslek kavramını kafandan çıkar. Artık öyle bir şey yok. Herkes az ücretle çok iş yaptırmaya çalışıyor.

1 yıldır atama yapılmıyor. Herkes işsiz şu an da. Özelde asgari ücretle süründürüyorlar. Garanti meslek kavramını kafandan çıkar. Artık öyle bir şey yok. Herkes az ücretle çok iş yaptırmaya çalışıyor.

Sen o zaman en iyisi Anadolu diyorsun. Meslek liseleri boştur diyorsun. 🤔

Geri
Yukarı