Sağlık lisesi mi, Anadolu lisesi mi?

Bilgici1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar, ben şuan bir meslek lisesindeyim. Ulaştırma bölümü aslında okulum 55 puanla öğrenci almış ve benim puanım 70 küsür ve çok pis öğrenciler var. Okulumdan memnun değilim, ama ailem sen bu okuldam çıkarsan mecbur sağlık lisesine gideceksin diye bir baskı yapıyor aslında ben sağlıkta okumak istemiyorum ulaştırma da, ben evimden biraz uzak olan bir Anadolu lisesine gitmek istiyordum fakat ordada kontenjan yok. Bende çarşıdan bir okula gideyim diyorum fakat beni göndermiyorlar. Aslında sizce ben nakil versem sınavlara daha 2 hafta var sizce yeni okula alışabilirmiyim? Ve ailemin baskısından nasıl kurtulacağım ? Şimdiden teşekkürler 😐

Hocam meslek lisesi maalesef ortamı kötü oradan ayrılıp sağlık meslek lisesine gitmeni tavsiye ederim ayrıca ailen bence baskı yapmıyor iyiliğin için diyorlar.

Hocam meslek lisesi maalesef ortamı kötü oradan ayrılıp sağlık meslek lisesine gitmeni tavsiye ederim ayrıca ailen bence baskı yapmıyor iyiliğin için diyorlar.

Hocam ben yapamam diye yoksa ailem sadece öneriyor da, hafifte baskı yapmıyorda değil. Peki hocam diyelim gittim ama sınıfta kalmam mı? 😂
Bayağı iyiler oradakiler.
Bir de yeni sınıfa nasıl alışacağım sınavlar gelecek?

Hocam ben yapamam diye yoksa ailem sadece öneriyor da, hafifte baskı yapmıyorda değil. Peki hocam diyelim gittim ama sınıfta kalmam mı? 😂
Bayağı iyiler oradakiler.
Bir de yeni sınıfa nasıl alışacağım sınavlar gelecek?

Arkadaşım sen neden böyle kötü düşünüyorsun sınıfta kalacağım falan diye her zaman iyi düşün her şeyin en iyisini yapmaya odaklar emeklerin boşa çıkmaz ayrıca sınıfa alışmak kolaydır.

Ben olsam sağlık seçerim.
Peki hocam, siz öyle diyorsanız bir düşüneceğim. 😉
Arkadaşım sen neden böyle kötü düşünüyorsun sınıfta kalacağım falan diye her zaman iyi düşün her şeyin en iyisini yapmaya odaklar emeklerin boşa çıkmaz ayrıca sınıfa alışmak kolaydır.

Hocam cidden öyle dediniz ama bu sene kendimi çok tembel görüyorum bilmiyorum bu şu anki okul aşırı pis, kötü çocuklar, arkadaşlık yok ve sınıflar çöp dolu. Cidden gideyim mi hocam sizce?

Merhabalar arkadaşlar, ben şu an bir meslek lisesindeyim. Ulaştırma bölümü aslında okulum 55 puanla öğrenci almış ve benim puanım 70 küsur ve çok pis öğrenciler var. Okulumdan memnun değilim, ama ailem sen bu okuldam çıkarsan mecbur sağlık lisesine gideceksin diye bir baskı yapıyor aslında ben sağlıkta okumak istemiyorum ulaştırma da, ben evimden biraz uzak olan bir Anadolu lisesine gitmek istiyordum fakat orada da kontenjan yok. Bende çarşıdan bir okula gideyim diyorum fakat beni göndermiyorlar. Aslında sizce ben nakil versem sınavlara daha 2 hafta var sizce yeni okula alışabilir miyim? Ve ailemin baskısından nasıl kurtulacağım? Şimdiden teşekkürler 😐

Sağlık meslek en iyi tercih olur hocam oranın ortamı güzel.

Merhabalar arkadaşlar, ben şuan bir meslek lisesindeyim. Ulaştırma bölümü aslında okulum 55 puanla öğrenci almış ve benim puanım 70 küsür ve çok pis öğrenciler var. Okulumdan memnun değilim, ama ailem sen bu okuldam çıkarsan mecbur sağlık lisesine gideceksin diye bir baskı yapıyor aslında ben sağlıkta okumak istemiyorum ulaştırma da, ben evimden biraz uzak olan bir Anadolu lisesine gitmek istiyordum fakat ordada kontenjan yok. Bende çarşıdan bir okula gideyim diyorum fakat beni göndermiyorlar. Aslında sizce ben nakil versem sınavlara daha 2 hafta var sizce yeni okula alışabilirmiyim? Ve ailemin baskısından nasıl kurtulacağım ? Şimdiden teşekkürler 😐
Sağlıkta okursan yardımcı olarak mezun oluyorsun ve enjeksiyon bile yapamıyorsun artık bunu biliyorsundur diye düşünüyorum.

Peki hocam, siz öyle diyorsanız bir düşüneceğim. 😉

Hocam cidden öyle dediniz ama bu sene kendimi çok tembel görüyorum bilmiyorum bu şu anki okul aşırı pis, kötü çocuklar, arkadaşlık yok ve sınıflar çöp dolu. Cidden gideyim mi hocam sizce?

Tembellik herkes yapar olur öyle sen besmele çek işini yaparsın zor gelir ilk başında ama sonra alışırsın kendini belli bir düzene sokar ve görevlerini zamanında yapmanın huzuru ile hayatını daha iyi devam eder.

Geri
Yukarı