Sahibinden.com Çar Alım-Satım Dolandırıcılığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gönderici kargo ücretini ödemiş, eğer kargoyu gönderen dolandırıcılarsa bu ince davranışlarından ötürü teşekkür ederim :)
Nefesler tutuldu, seni bekliyoruz resmen... :D

Tür: Gerilim, Polisiye, Dram. IMDb: 9.8 :kahve:

Bu arada @SirYakup geçmiş olsun kardeşim. Erken bir yaşta böyle bir şeyi tecrübe etmen aslında güzel bir şey. Zira daha ileri bir yaşta bu durumu tecrübe etseydin, dolandırıldığın meblağ daha da yüksek olabilirdi... Şu an, bu fiyat sana yüksek gelebilir. Ama emin ol binlerce liranın yanında bir hiç. ;)

Tekrar geçmiş olsun. Umarım güzel bir sonuca ulaşırsın. (y)

Tonla para verip ürün alıyorsunuz ama GET masrafından neden korkuyorsunuz? Sadece size demiyorum genel olarak insanlar böyle. Sahibinden aracılığıyla 3 tane ekran kartı sattım. 3 alıcı da GET istemedi. Adamlara hem iade hem de garanti veriyorum ama bölüşelim dediğim GET masrafından kaçıyorlar.

Nefesler tutuldu, seni bekliyoruz resmen... :D

Tür: Gerilim, Polisiye, Dram. IMDb: 9.8 :kahve:

Bu arada @SirYakup geçmiş olsun kardeşim. Erken bir yaşta böyle bir şeyi tecrübe etmen aslında güzel bir şey. Zira daha ileri bir yaşta bu durumu tecrübe etseydin, dolandırıldığın meblağ daha da yüksek olabilirdi... Şu an, bu fiyat sana yüksek gelebilir. Ama emin ol binlerce liranın yanında bir hiç. ;)

Tekrar geçmiş olsun. Umarım güzel bir sonuca ulaşırsın. (y)
Şaka maka on numara konu oldu, sıkıldıkça sar başa oku :D Çok da güzel bir konuya değinmişsin, bu deneyimi bu yaşta kazanması kötü bir şey değil.
Ama kendimi onun yerine koyup, o genç yaşta G27 gibi enfes bir direksiyon setini dolandırıcının tekine kaptırdığımı düşünüyorum, cidden üzmüştür kardeşimizi. Ben de G27 aldım o yaşlarda ve direkt olarak parayı verip ürünü elden alma yoluna gitmiştim. Annem dolandırılırsın diye yanımda gelmiş, durakta sıradan yolcu numarası yapıyordu :) Kendimi tutamayıp gülecektim az kalsın :)
Kargo geldi mi? @BilgisayarKurdu İnşallah paranı kurtarırsın kardeşim. Kurt kendi paran çalınsa bu kadar uğraşmazdın, seni de tebrik ediyorum :)
Efendim kargo tahmini olarak yarın sabah gelir diye düşünüyorum, tekrar sorgulama yapacağım.
İçimde hep bir polisiye merakı vardı, fırsat buldukça değerlendirmeye çalışıyorum :) Sağolun sizler de.

Son olarak para gönderecek olsa ne diye PTT kargoyu tercih etsin diye düşünüyorum ve cidden mantıksız bir yol gibi görünüyor. Sanki konuyla alakası yok gibi geliyor bana. Beni patlatmak için bomba yolladılar desem 300gram ağırlıkla anca kız kaçıran yollayabilirler :) İlginç yani ben de merak ettim.

Kim Milyoner Olmak İster'de 1.000.000₺, 200 banknotlar halinde kaç kilo eder diye sormuşlar. Cevap 5.5 KG.
Şimdi hesaplayalım.
1.000.000/200=5000 tane 200₺.
Sanırsam 650₺ vermişti adama. Hepsi 5₺ olarak yolladığını düşünüyoruz :D
650/5=130 tane.

Burada matematik durdu benim. Devamını getirirsiniz. Anlaşılır para mı değil mi diye :D

Sanırsam,
5500 gram ile 5000 tane 200₺ bölmemiz lazım gramı bulmak için.
Buda 1.1 gram yapıyor
200₺ ile 5₺ arasında fazla gram farkı yoksa,
130x1.1=143 gram.

Eğer doğru hesaplama yaptıysam, zarf ağırlığı falan var işte galiba bu para :D

Son düzenleme:
Kim Milyoner Olmak İster'de 1.000.000₺, 200 banknotlar halinde kaç kilo eder diye sormuşlar. Cevap 5.5 KG.
Şimdi hesaplayalım.
650/5=130 tane.

Burada matematik durdu benim. Devamını getirirsiniz. Anlaşılır para mı değil mi diye :D

Sanırsam,
Buda 1.1 gram yapıyor
130x1.1=143 gram.

Sanarsın adam Sherlock.

Durun bende biraz uğraşayım, olmazsa polis tanıdıklarım var :)
Adamlar 600TL parayla birlikte intihar edecek yakında fazla üzerlerine gitmeyin :) Canlı lazımlar.

Şimdi hesaplayalım.
650/5=130 tane.

Sanırsam,
Buda 1.1 gram yapıyor
130x1.1=143 gram.

Yaptığın bu hesaptan sonra 250gram ağırlığa sahip bir nesne - item - varlık çıkacak gibi gözüküyor.
Allah sonumuzu hayır etsin :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı