Sahibinden.com'da dolandırıldım - Gigabyte GTX 780 Ti

Merhaba kardeşim ben vakit kaybetmeden direkt cumhuriyet savcılıgına şikayette bulundum, ifademi alan memurada söyle sormuştum üzerine sumu içeyim böyle şeylerden bir sonuç. Elde ediliyormu, memur arkadaşın dedigi şu oldu sen sanslısın tc kimlik bilgileri telefonu adresi elinde belgelerin var sen ne yapmak istiyorsun paranımı almak yada cezalandırılmasımı, önceligim cezalandırılması çünkü başka insanlarada zarar vermesini istemiyorum dedim. Memur arkadaşta sunu söyledi yok öyle dünya seni dolandıracak vede hiç ceza almıcak ilk işi sana ulaşıp anlaşmak istiyecekdir anlaşırsan paranı alırsın dosya kapanır yok ceza almasını istiyorsan şikayetinden vazgeçmememi söyledi, ben sahibinden.com da ulaşıp oradaki üyeliginide kapattırdım, mutlaka yeni üyelik yeni telefon alıp yoluna başka isimlerle devam edecekdir ben görevimi yapayımda başkasıda yanmasın, zaten böyleleri savcılıga gidilip şikayet edilmemesinden nasıl olsa 3 kişiye yaptım ses cıkmadı 4 5 6 yapsamda kimse şikayetçi olmuyor ben devam edeyim derdinde, çekirge misali ben affetmem yasal olarak dolandırıcılık suçtur cezai işlemleri vardır ama bugün ama yarın iyi haberler alacagıma eminim

Aynen öyle, er ya da geç iyi haberler alırsın. Kişiden paranı geri almak için hukuki yollar benim bildiğim biraz daha uğraştırıcı. Ancak sen konuyu kişinin cezalandırılması yönünde değerlendirip olayı o şekilde aksettirir isen olay direkt kamu davasına dönüşüyor. Olay kamu davasına dönüştüğü içinde kolay kolay peşini bırakmazlar. Böylelikle şikayetçi olunan kişi isnat ettiği suçtan ötürü ya da kendisine verilen cezayı çekecek ya da size paranızı verdikten sonra şikayetinizi geri çekmenizi teklif edecek. Sakın yılma ve sabret. Benim sürecim 5-6 ay hatta 7 ay sürmüş olabilir. En sonunda tıpış tıpış geldi özrünü dileyip dolandırdığı 600 liramı kuruşuna kadar verdi. Technopat içerisinde açtığım konu bayağı başını ağrıtmıştı, ilk olarak o konuyu kaldırmamı istedi hatta. Elinizdeki bilgilerle kişinin kimliğini rencide etmeyecek ve suçu ispat edilene kadar dolandırıcı yerine "mağdur eden kişi" olarak bahsederek sosyal platformlarda konu açmak yararınıza olur. Açılan her konuda dipnot olarak konunun kamu yararı gözetilerek önlem ve bilgilendirme amaçlı olduğunu düşmeniz ise sizin yararınıza olur.

sahibinden tam çakal yuvası olmuş puanı yüksek olan kişi bile dolandırıyor hesap çalan kişi yüksek puanlı birisinin hesabını çalıp milleti yuvarlıyor. geçen sen 200 tl dolandırıldım bidaha ikinci el almak mı lanet ettim. Geçmiş olsun bazıları dava edip birşeyler yapıyor ama nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Sakın yüz yüze denettirmeden almayın. Bu arada geçmiş olsun.

Kardeşim bu adam beni de dolandırdı. Ben savcılığa başvuruda bulundum farklı kişileriz ancak hepimiz tek bir şikayette bulunursa savcılığa bence olayı çözeriz. Bende yeterli kanıt var zaten.
Maalesef arkadaşlar başıma böyle bir olay geldi. Şahısla pazarlık usulü anlaştık, Gigabyte Windforce 780 Ti ekran kartını 700 TL'ye bırakabileceğini söyledi. Dün parayı havale ettim. Şahsiyet kargo teslim belgesini ve ihtirazi kayıt belgesini tarafıma gönderdi. 30 lira da kargo ücreti var. Sonra geldim buraya üye oldum bilgisayar toplama kısmında arkadaşlardan yardım alabilmek için konu açtım. Ne kadar güvendiysem artık kartı elimde hazır bildim. Bugün kargodan teslim aldığımda içinden eski model bir ekran kartı çıktı. Şimdi ne yapmalıyım yol gösterebilecek var mı?
Kardeşim bana ulaşır mısın aynı durum bende de oldu bir önerim var. [email protected]
Bu gökhan anay denen şahıştan dolandırılan arkadaşlar bana ulaşın lütfen. [email protected].

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bu adam beni de dolandırdı. Ben savcılığa başvuruda bulundum farklı kişileriz ancak hepimiz tek bir şikayette bulunursa savcılığa bence olayı çözeriz. Bende yeterli kanıt var zaten

Kardeşim bana ulaşırmısın aynı durum bendede oldu bir önerim var. [email protected]
Bu gökhan anay denen şahıştan dolandırılan arkadaşlar bana ulaşın lütfen. [email protected].
Ben e postadan telefonumu gönderdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
kardeşim adam öyle bi profesyonel ki anlatamam sana
adamla whatsapp üzerinden konuştuk adam istediğini yapabilirsin diyor bide hakaret etti bana
bende mahkemeye vericem nasıl olsa diye küfür yazmadım

Geri
Yukarı