Sahibinden'de satılan ürün sonradan beğenilmezse hangi taraf haklıdır?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Arkadaşlar merhaba. Ben geçen gün Sahibinden.com'da iPad 2 cihazımı sattım 500 Liraya. İlana hangi uygulamaları açtığını, cihazın özelliklerini vs. belirttim. Alan kişiye de Param Güvende ile gönderdim. Sonradan bu kişi bana mesaj atıyor. Oyunları, YouTube'u falan açmıyor diye. 500 liralık tabletten ne performans beklenir ki? Çok iyi performans da beklenilmez yani. Bir de diğer ilanlara göre çok daha temiz ve ucuz verdim. Alıcı çok şükür sıkıntı çıkarmadı ama diyelim ki bu alıcı sıkıntı veya sorun çıkardı beni şikayet edebilir mi? Ürünü de onayladı zaten. Ürünü almadan önce hiçbir araştırma vs. falan da yapmamış. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kendi isteğiyle almış ancak siz bunları açıklama kısmında belirtmediyseniz YouTube'ye girmiyor vesaire tarzında alıcı her şekilde haklı çıkabilir, bu sorunları belirtmeniz gerekir.

Arkadaşlar merhaba. Ben geçen gün Sahibinden.com'da iPad 2 cihazımı sattım 500 liraya. İlana hangi uygulamaları açtığını, cihazın özelliklerini vs. belirttim. Alan kişiye de Param Güvende ile gönderdim. Sonradan bu kişi bana mesaj atıyor. Oyunları, YouTube'u falan açmıyor diye. 500 liralık tabletten ne performans beklenir ki? Çok iyi performans da beklenilmez yani. Bir de diğer ilanlara göre çok daha temiz ve ucuz verdim. Alıcı çok şükür sıkıntı çıkarmadı ama diyelim ki bu alıcı sıkıntı veya sorun çıkardı beni şikayet edebilir mi? Ürünü de onayladı zaten. Ürünü almadan önce hiçbir araştırma vs. falan da yapmamış. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hayır, hiçbir şey yapamaz. IPad'in neyi açıp açmayacağı belli zaten.

Memnun olmasaydı onaylamazdı. İade edebilirdi. Ama iade etmesine itiraz edip iade almayabilirdiniz. Ama bunların hiçbirine gerek yok onaylamış. İade edemez.

Arkadaşlar merhaba. Ben geçen gün Sahibinden.com'da iPad 2 cihazımı sattım 500 Liraya. İlana hangi uygulamaları açtığını, cihazın özelliklerini vs. belirttim. Alan kişiye de Param Güvende ile gönderdim. Sonradan bu kişi bana mesaj atıyor. Oyunları, YouTube'u falan açmıyor diye. 500 liralık tabletten ne performans beklenir ki? Çok iyi performans da beklenilmez yani. Bir de diğer ilanlara göre çok daha temiz ve ucuz verdim. Alıcı çok şükür sıkıntı çıkarmadı ama diyelim ki bu alıcı sıkıntı veya sorun çıkardı beni şikayet edebilir mi? Ürünü de onayladı zaten. Ürünü almadan önce hiçbir araştırma vs. falan da yapmamış. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Hocam ürünü onaylamış sıkıntı olmaz diye düşünüyorum,zaten bir ürün alınmadan önce kesinlikle araştırılmalıdır ve cihaz hor kullanılmadığı sürece bazı oyunları ve uygulamaları kaldıramaması normaldir ve bu sizinle alakalı bir şey değildir başta da dediğim gibi bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

Kendi isteğiyle almış ancak siz bunları açıklama kısmında belirtmediyseniz YouTube'ye girmiyor vesaire tarzında alıcı her şekilde haklı çıkabilir, bu sorunları belirtmeniz gerekir.
Hocam ben hangi uygulamaları açtığını belirttim. Zaten araştırma yapmış olsaydı eğer YouTube açmadığı kesinleşirdi. Sadece benim tabletim de olan bir sorun değil bu, tüm iPad 2 cihazlarda var bu sorun.

Geri
Yukarı