Salad.io gerçek midir?

• Konuyu başlatan Ducé
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 13B

Ducé

Hectopat
Arkadaşlar "salad.io" sitesinde biraz gezindim ve araştırdım ama pek anlamadım. BTC mantığıyla çalışıyor neredeyse. Uygulamayı açınca paranızın olduğu yerden mininge basarak aktiflestiriyorsunuz ve kazmaya başlıyor. Ekran kartiniza göre değişiyor bu paranın gelme hızı. Örnek, 1080 Ti ile günde 1.640$ kazanabiliyorsunuz. Para dolar cinsinden geldiği için az bir para değil neredeyse 10₺ gibi bir para var ortada. Ekran kartına zararları ne boyutta olur, kullanılır mı?

Arkadaşlar "salad. IO" sitesinde biraz gezindim ve araştırdım ama pek anlamadım. BTC mantığıyla çalışıyor neredeyse. Uygulamayı açınca paranızın olduğu yerden mininge basarak aktiflestiriyorsunuz ve kazmaya başlıyor. Ekran kartiniza göre değişiyor bu paranın gelme hızı. Örnek, 1080 Ti ile günde 1.640$ kazanabiliyorsunuz. Para dolar cinsinden geldiği için az bir para değil neredeyse 10₺ gibi bir para var ortada. Ekran kartına zararları ne boyutta olur, kullanılır mı?

Ekran kartına zararı olur mu ki?

Arkadaşlar "salad. IO" sitesinde biraz gezindim ve araştırdım ama pek anlamadım. BTC mantığıyla çalışıyor neredeyse. Uygulamayı açınca paranızın olduğu yerden mininge basarak aktiflestiriyorsunuz ve kazmaya başlıyor. Ekran kartiniza göre değişiyor bu paranın gelme hızı. Örnek, 1080 Ti ile günde 1.640$ kazanabiliyorsunuz. Para dolar cinsinden geldiği için az bir para değil neredeyse 10₺ gibi bir para var ortada. Ekran kartına zararları ne boyutta olur, kullanılır mı?

Bende merak ettim şimdi.

Site hakkında bilgiye sahip değilim. Gerçek bir mining yapıyorsa biz de sizin için ufak bir hesap yapalım.

Not: Değerler ortalama verilerden yola çıkarak hesaplanmıştır.

1080 ti'lı bir sistemde ortalama 650W PSU kullanılıyor. Dediğiniz gibi 10TL kazanmak için 24 saat çalıştırmak gerekiyor. 24*650=15.600W. 1kW enerjinin ise ortalama vergiler dahil fiyatı 0.70 kuruş. 15.6*0.7=10,92TL.

12,94 TL kazandık, 10,92 TL harcadık. Kazancımız ne? 2,02 TL :)

Yani nereye varıyoruz? Tek ekran kartı ile mining yapılmaz. Yapılsa dahi kar sağlamaz. Ekran kartının eskidiğiyle kalırsınız.

Ekran kartına ise zararı çok ciddi boyutlarda. Hatta satış sitelerinde görürsünüz "Mining'de kullanıldı" gibi ibareler. Çok hırpalanmış oldukları için ucuza satılırlar genelde :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmayın şöyle siteleri. Para kazanma olayı doğru, fakat onun için harcayacağınız elektrik parası ay sonunda ailenizin cebinden çıkıyor, yani ailenizin parasını çalıp boş yere de bilgisayarın ömründen yiyorsunuz. Ayrıca siteler 3-5 kazanıp size 1 veriyorlar. Direkt kendiniz yapsanız daha kârlı.

Kullanmayın şöyle siteleri. Para kazanma olayı doğru, fakat onun için harcayacağınız elektrik parası ay sonunda ailenizin cebinden çıkıyor, yani ailenizin parasını çalıp boş yere de bilgisayarın ömründen yiyorsunuz. Ayrıca siteler 3-5 kazanıp size 1 veriyorlar. Direkt kendiniz yapsanız daha kârlı.

VDS ile yapsak?

Geri
Yukarı