Samsung Odyssey G3 nasıl?

Bütçe
4000₺

Arkadaşlar bu monitörlerin aralarında ki fark nedir?
Yani bazıları aynı hız aynı inç olmasına rağmen birbirlerinden daha ucuz hangisini almalıyım?
Ekstra olarak pivot bir monitör almak istiyorum. Elimde şu an zaten bir monitör var. Pivot ve sağlam bir monitör lazım, ben de bunlardan birini almayı düşünüyorum. Hangisini almalıyım?

Samsung VA panelli monitör almayın çizgi sorunu var monitör soğukken ekranda çizgiler çıkıyor profilimde konusu vardır.

LG 24GN650-B modeli Coil Whine sebebiyle iade ettim. Yakın zamanda satın alan 7 kişiden 6'sında CW mevcut. Aşağıdaki konuda geri dönüşleri görebilirsiniz. 650B ile tek farkı ayakları olan 600B modeliyle ilgili de Coil Whine konusu açıldı. Markayı kötülemek gibi bir derdim yok, fikriniz olsun. Yoksa her monitörle ilgili şikayet bulabilirsiniz forumda.

LG 24GN600-B için Coil whine konusunu açan benim.
Yaklaşık 1 hafta önce monitörü aldım ve bu sorun var. Araştırdığımda alan çoğu kişide bu sorunun çıktığını duydum.
Bu sorun çözülüp tamir ettirilebiliyor mu çünkü bende az biraz misofonya hastalığı var. Bu seslere karşı hassasiyetim olduğundan kullanırken beni rahatsız ediyor

Son düzenleme:
Hocam ghosting olmayan bir monitör bulamadım düşük bütçeli bilmiyorum ne yapacağımı.
Ghosting olmayan monitör çok nadir. Hepsinde çok az da olsa var. Özellikle düşük bütçeli monitörlerde. MSI MAG242C model monitörü aldım, bunda da ghosting var ama, 1000R bir VA panele göre normal sayılacak bir ghosting. Çok az miktarda ghosting istiyorsanız IPS panel bir monitör almanız gerekiyor. Birkaç monitör önereyim ben de.

IPS:

VA: (MAG 242C kullanıyorum ben de. Bugün teslim aldım. 5-6 saatlik kullanımdan memnunum.)

2K VA:

Ghosting olmayan monitör çok nadir. Hepsinde çok az da olsa var. Özellikle düşük bütçeli monitörlerde. MSI MAG242C model monitörü aldım, bunda da ghosting var ama, 1000R bir VA panele göre normal sayılacak bir ghosting. Çok az miktarda ghosting istiyorsanız IPS panel bir monitör almanız gerekiyor. Birkaç monitör önereyim ben de.

IPS:

VA: (MAG 242C kullanıyorum ben de. Bugün teslim aldım. 5-6 saatlik kullanımdan memnunum.)

2K VA:
Sağolun hocam monitörlere bakacağım ama bana pivot olan bir model lazım.

Sağolun hocam monitörlere bakacağım ama bana pivot olan bir model lazım.
Hocam yukardaki arkadaşın dediği gibi siz yine LG alabilirsiniz sonuçta teknoloji şans işi. Eğer hiç içinize sinmezse önceki önerilerimden AOC ve Asus da bakabilirsiniz.

IPS:

2K VA:
Hocam özellikle bir konuda MSI monitörlerde çok fazla kronik hata olduğu söyleniyordu bu monitörler alınacaksa araştırma yapılmasını öneririm.

Hocam yukardaki arkadaşın dediği gibi siz yine LG alabilirsiniz sonuçta teknoloji şans işi. Eğer hiç içinize sinmezse önceki önerilerimden AOC ve Asus da bakabilirsiniz.

Hocam özellikle bir konuda MSI monitörlerde çok fazla kronik hata olduğu söyleniyordu bu monitörler alınacaksa araştırma yapılmasını öneririm.
Her monitörde sorun yaşayan var. Ben 3 yıl MSI kullandıktan sonra yine MSI'dan devam ediyorum. LG geçeyim dedim ama CW peşimi bırakmadı.

Hocam araştırma yapmaya çalışıyorum ama herkes bunda şu kronik şunda bu kronik diye birşeyler diyor en son ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum.

Her monitörde sorun yaşayan var. Ben 3 yıl MSI kullandıktan sonra yine MSI'dan devam ediyorum. LG geçeyim dedim ama CW peşimi bırakmadı.
Hocam işte yukarıda dediğim gibi teknoloji şans işi. Cebinden çok para çıkarsan bile peşini bırakmayan hatalı ürünler alabiliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı