Samsung S20 FE telefonun şarjı tam dolmasına rağmen şarj oluyor olarak gözüküyor

564300

Decipat
S20 FE kullanıyorum 3 aylık.
Şarj 100 olduğu halde şarj oluyor diye gösteriyor.
Şarj dolmasına 1 dk kala başında bekledim 100 oldu hatta 100 olduğunda haber versin şarjda beklemesin diye rutin de var 2. kez böyle oluyor.

Screenshot_20220921-185951_One UI Home.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar bakmadım ki 100 oldu SS aldım şarjdan çektim.
Belki uçak modu açıktır diye.
Uçak modu ile alakası yok. Adaptör ısınmaya devam ediyorsa sürekli olarak akım yollamaya da devam ediyordur, bu da cihazı bozar. Eğer ısınmaya devam ediyorsa servise götürün, bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

Uçak modu ile alakası yok. Adaptör ısınmaya devam ediyorsa sürekli olarak akım yollamaya da devam ediyordur, bu da cihazı bozar. Eğer ısınmaya devam ediyorsa servise götürün, bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

Ben neden böyle oldu diye sordum bir şey yapın diye değil.
Ama moderatör değiştiriyor işte.
Neyse teşekkür ederim.

Artı -1 Eksi
Hocam anladığım kadarıyla teknolojiye uzak bir insansınız. Yaşınız beni pek alakadar etmiyor fakat küçük bir kardeşimizsen eğer, böyle şeyleri takmamanı rica edeceğim. Telefonunu şarja taktığında %100 de olsa şarjdan çıkarmadığın taktirde o işaret gitmez. Hangi telefonda gördün bilmiyorum ama öyle bir şey yok. Telefon dolduğu zaman gücü keser fakat orada o işaret durmaya devam eder. Ayrıca sizin saçma da olsa sorduğunuz soruya yardımcı olmaya çalışan insanlara diklenmeyin, beğenmedim atmışsınız herkese, biraz saygılı olun. İyi forumlar.

Hocam anladığım kadarıyla teknolojiye uzak bir insansınız. Yaşınız beni pek alakadar etmiyor fakat küçük bir kardeşimizsen eğer, böyle şeyleri takmamanı rica edeceğim. Telefonunu şarja taktığında %100 de olsa şarjdan çıkarmadığın taktirde o işaret gitmez. Hangi telefonda gördün bilmiyorum ama öyle bir şey yok. Telefon dolduğu zaman gücü keser fakat orada o işaret durmaya devam eder. Ayrıca sizin saçma da olsa sorduğunuz soruya yardımcı olmaya çalışan insanlara diklenmeyin, beğenmedim atmışsınız herkese, biraz saygılı olun. İyi sosyaller.

Önceden tamamen şarj dolu derdi yalan mı söylüyorum?
Kırıcı olduysam özür dilerim.
Ama ekran kapalıyken şarj bilgisi göster açık tamam onda sorun yok ama eskiden 100 olduğunda ekrandaki beyaz yazı yeşil yazıp tamamen pil dolu yazardı şimdi ne yeşile dönüyor ne de dolu yazıyor.

Önceden tamamen şarj dolu derdi yalan mı söylüyorum?
Kırıcı olduysam özür dilerim.
Ama ekran kapalıyken şarj bilgisi göster açık tamam onda sorun yok ama eskiden 100 olduğunda ekrandaki beyaz yazı yeşil yazıp tamamen pil dolu yazardı şimdi ne yeşile dönüyor ne de dolu yazıyor.
Beki bir yazılım güncellemesiyle değişmiştir. Ama %100 olduğunda o işaret gitmez.

Zaten eğer evde kullanıyorsanız %90'dan sonra çekebilirsiniz. %90'dan sonra güvenli modda şarj etmeye geçer, çok yavaş şarj olur. Dışarıya çıkacağınız zaman veya uzun süreler şarj etmeyeceğiniz zaman tamamen doldurun. Evet akıllı telefonlar ve piller artık teknolojiyle beraber çok gelişti bu tür şeylerden çok zarar görmüyorlar fakat siz yine de pili öldürmemeye çalışın.

%90'dan %100'e kadar dolana kadar geçen zamanda aynı telefon %20'den %70'e kadar aynı sürede dolar. Pilin şarjda geçtiği süreyi azaltmaya çalışın. Her pilin bir şarj döngüsü vardır. iPhone'larda bu 700-750 şarj döngüsünde pil sağlığı %100'den yaklaşık olarak %80'e düşüyor. Samsung telefonlarda pil sağlığı görüntülenemediği için göremeyeceksiniz fakat pil fiziksel olarak yorulacaktır yine de.

Not: Şarj döngüsü, pilin %0'dan %100'e kaç kere dolduğunu ifade eder. İyi forumlar.

Geri
Yukarı