Şarjı uzun giden, darbeye dayanıklı telefon tavsiyesi

blenxi

Kilopat
Daha fazla  
Bütçem dahilinde açılan çoğu başlığı okudum, kafamda bir şeyler canlandı. Kendi araştırmama göre de ismini daha önce hiç duymadığım markalar çıkıyor. Aradığım ana özellik şarjının uzun gitmesi. Çeşitli telefonlar denedim, belli bir süre sonra doğal olarak tam randımanlı kullanamıyorum, şarj yönünden yarı yolda bırakıyor en acil zamanlarda. Kullandıklarım arasında en memnun kaldığım ASUS ZenFone 5'di. Samsung'lar, IPhone'lar falan hikaye.

Şarjın uzun gitmesinin, bataryanın mAh. Değerine ve kalitesine bağlı olduğunu biliyorum. Araştırmamı da buna göre yaptım. Şarjı göz ardı ettiğimde tarz olarak beğendiğim blackview ve CAT var. Ancak bw Çin malı, üretici de bayağı dandik geldi bana. CAT ise ileride yazılımsal problemler çıkarabiliyormuş. Uzun şarj süresi ve uzun vadeli olarak kullanabileceğim bir telefon önerirseniz sevinirim. Bütçe kısıtlı, yine de ucunu 4-5 bine kadar açık bırakıyorum.

Çok sık kullanan biri değilim, oyun hiç oynamıyorum. Arada sırada müzik için açabilirim. Uzun yola çıkınca, bir yerlerde kalınca sürekli şarj derdim olmasın diye özellikle batarya konusunu belirttim.

Listeyi daralttığımda elimde şu modeller kaldı:

Xiaomi Redmi Note 10 Pro veya Pro olmayanı.
Xiaomi Redmi 9C.
Samsung Galaxy M12.
Huawei P Smart 2021.
Huawei P40 Lite.
POCO X3. (bu markayı özellikle yabancı karşılaştırma sitelerinde çok övüyorlar, anlamış değilim. Hiç böyle bir marka duymadım, o yüzden fikrim yok)

Çok sık kullanan biri değilim, oyun hiç oynamıyorum. Arada sırada müzik için açabilirim. Uzun yola çıkınca, bir yerlerde kalınca sürekli şarj derdim olmasın diye özellikle batarya konusunu belirttim.

Listeyi daralttığımda elimde şu modeller kaldı:

Xiaomi Redmi Note 10 Pro veya Pro olmayanı.
Xiaomi Redmi 9C.
Samsung Galaxy m12.
Huawei P Smart 2021.
Huawei P40 Lite.
POCO X3. (bu markayı özellikle yabancı karşılaştırma sitelerinde çok övüyorlar, anlamış değilim. Hiç böyle bir marka duymadım, o yüzden fikrim yok)

Hocam POCO Xiaomi'nin telefon serisidir Samsung'un Note serisi gibi bütçe ne kadar tam olarak konuyu anlamadim?

İlk mesajda uzun yazmışım. Kısacası: Oyun oynamıyorum. Telefonla yatıp kalkacak kadar çok kullanmıyorum. Özel bir beklentim yok. Tek istediğim uzun yıllar idare edecek, sürekli arıza çıkartmayacak, bir iki düşürmede orası burası çatlayıp patlamayacak, şarjı da rakiplerinden daha uzun süre dayanacak bir telefon. Bunlara göre araştırma yaptım, yukarıdaki liste gibi bir şey çıkardım ama telefon konusunda güncel haberleri takip etmediğimden piyasayı bilmiyorum. Bütçe olarak 4 bin liralara kadar çıkabilirim.

İlk mesajda uzun yazmışım. Kısacası: Oyun oynamıyorum. Telefonla yatıp kalkacak kadar çok kullanmıyorum. Özel bir beklentim yok. Tek istediğim uzun yıllar idare edecek, sürekli arıza çıkartmayacak, bir iki düşürmede orası burası çatlayıp patlamayacak, şarjı da rakiplerinden daha uzun süre dayanacak bir telefon. Bunlara göre araştırma yaptım, yukarıdaki liste gibi bir şey çıkardım ama telefon konusunda güncel haberleri takip etmediğimden piyasayı bilmiyorum. Bütçe olarak 4 bin liralara kadar çıkabilirim.

Hocam POCO X3 Pro'yu kafadan eleyin oyuncu telefonu bu butceye en iyisi Samsung A52 tam size gore telefon sarji iyi gider 5 yil idare eder sizi tek sikintisi var kasasi dandik ama kilifla kullanirsaniz sorun olmaz ama bu fiyat segmentinde dusurmeye cok dayanikli bir cihaz beklemeyin.

Düşündüğüm modelleri forumda arattım. Başlıklarda o kadar birbirinden farklı bilgiler ve yorumlar var ki şaşıyorum. Biri Note 10'da kronik sorun var diyor, öteki AMOLED ekranlar çok şarj yer berbat diyor, diğeri yanlış bilgi veriyorsunuz diyor, başka biri Samsung varken Xiaomi Mi alınır diyor. Kafalar allak bullak. Her modele kronik sorun var yazıyorlar, ne alacağız biz?

Düşündüğüm modelleri forumda arattım. Başlıklarda o kadar birbirinden farklı bilgiler ve yorumlar var ki şaşıyorum. Biri Note 10'da kronik sorun var diyor, öteki AMOLED ekranlar çok şarj yer berbat diyor, diğeri yanlış bilgi veriyorsunuz diyor, başka biri Samsung varken Xiaomi Mi alınır diyor. Kafalar allak bullak. Her modele kronik sorun var yazıyorlar, ne alacağız biz?

Hocam siz yorumlara bakarsaniz ohooo hiç telefon alamazsiniz internette her urunun olumsuz yorumu vardir yorumlara bakmayin AMOLED ekran daha fazla şarj yemiyor tekrar diyorum siz yorumlara bakarsaniz hiç tellefon alamazsiniz ben diyorum zaten kasasi dandik A52'nin baska hiçbir sorunu yok.

Geri
Yukarı