Satılan Valorant Hesabı Geri Alındığı İçin Açılan Dava Kazanılabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sattığınız hesabı niye alıyorsunuz ki para karşılığı satmışsınız mahkeme Valorant'ın yasağını önemsemez ise dolandırıcılıktan silivriye düşersiniz.

Valorant'ın kurallarını bakmazlar ayrıca İtemsatış sitesinin kurallarına aykırı bu sebepten eğer ki ciddi dava açarsa kazanır.

Valorant'ın kurallarını bakmazlar ayrıca İtemsatış sitesinin kurallarına aykırı bu sebepten eğer ki ciddi dava açarsa kazanır.

Olabilir İtemsatış'ın kurallarına baktığımda giriş yapılan IP adresinin vs. gerekli olması durumunda paylaşılacağı yazıyor ve umarım alıcı haklı çıkar.

Merhaba İtemsatış'tan Valorant hesabı sattım. Şimdi de geri alacagım dava falan diyorlar. Valorant'ın kendi sitesinde hesap satışı alım yasaktır diye bas baya açık kural var. Davayı kazanır mıyım?
Takipsizlik kararı çıkar bence. Ama RIOT hesabı bannlar ikinizde ortada kalırsınız. Ayrıca sende hiç mi vicdan yok? Belki karşıdaki kişi emekleri ile aldı. İnsanlar ne yüzsüz olmuş.

Banlayalım arkadaşı direkt daha da dolandırmasın. Yarın bir gün forumu da dolandırır bu.

Merhaba İtemsatış'tan Valorant hesabı sattım. Şimdi de geri alacagım dava falan diyorlar. Valorant'ın kendi sitesinde hesap satışı alım yasaktır diye bas bayağı açık kural var. Davayı kazanır mıyım?

@Recep Baltaş bu tür kişilerin forumda bu şekilde konu açması ne kadar doğru.

Merhaba İtemsatış'tan Valorant hesabı sattım. Şimdi de geri alacagım dava falan diyorlar. Valorant'ın kendi sitesinde hesap satışı alım yasaktır diye bas baya açık kural var. Davayı kazanır mıyım?
İnsanlarda hiç karakter, utanma diye bir şey kalmamiş. Aynisi bana zamaninda yapilmişti başka bir oyun için. Parasiyla satin aldim sonra da şahis hesabi geri aldi. Adresini çok aradim ama bulamadim bulabilseydim ağzini burnunu patlatacaktim. Bir de utanmadan konu açmişsin, yazik.

Nitelikli Dolandırıcılık Suçu​

TCK Madde 158​

(1) Dolandırıcılık suçunun;
.
.
.
f) Bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle,

g) Basın ve yayın araçlarının sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle,
.
.
.
İşlenmesi halinde, üç yıldan on yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur. Ancak, (e), (f), (j), (k) ve (l) bentlerinde sayılan hâllerde hapis cezasının alt sınırı dört yıldan, adli para cezasının miktarı suçtan elde edilen menfaatin iki katından az olamaz.
Valorant yasaklasa bile bu nitelikli dolandırıcılık suçu kapsamında değerlendirilebilir ve bu ciddi bir suçtur.

Efendim forumda bir kereye mahsus k*für serbest olabilir mi bu konuya ve bu arkadaşa özel 😁 😁 😁 .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı