Save Ralph gereksiz duyar

hayvanların sağlığı mı daha önemli insanların mı 🙂

İnsan da bir hayvandır. Ortada 1 can var, bu canlılara kıyıyorsak insanımıza da kıyabiliriz. Sonucunda aynı kefeye gidiyoruz :)

Bir ilacın güvenli olarak piyasaya çıkması karpuz seçmek gibi olmuyor maalesef. Aylar ve hatta yıllar süren test çalışmaları gerekiyor.

O halde o ilacın yan etkisini insanlar üzerinde denesinler, üstte dediğim gibi 1 canın bedeli 1 candır. İnsan veya hayvan ayrımı söz konusu olamaz, sözde çoğunuz Din Din diyorsunuz. Dinlerde de bu belirtiliyor zaten? Nasıl saçma ve sığ düşünen bir topluma sahip olduk anlamıyorum...

Koru diyen olmadı. Diyorum ki böyle kendi ırkına çok büyük katkılarda bulunmuş bir ırkı gereksiz, aile ve arkadaş kavramları bile olmayan, akılsız ve en önemlisi tekrarlayan bir varlıktan kıymetsiz görmenin anlamı yok.

Yazık sana, insanlığın bize tek faydası doğada en üstün biz olmamızı göstermek oldu.
Birçok icat ve ilaç zaten doğanın kendisinde vardı, bunu bizden önce o küçümsediğin hayvanlar kullanabiliyordu :)
Bu arada bu canlıların akılları senden daha iyi, emin ol her şeyi biliyorlar. Sadece seninle aynı konuşma tarzı ve vücuda sahip olmadıkları için onları hor görüp eziyorsun.

İnsanlığın sorunu da buz zaten, elinde metal ile anca kafa tutarsın ama hiçbir şey yokken ufacık bir akrep zehrine ölürsün. Doğa ile savaşıyoruz ve yavaş yavaş kaybediyoruz, iklim değişikliği bile buna işaret. Doğa ananın kendisi canlı zaten, bak gör bakalım ekosistem tamamen değişince nasıl ağlamaya başlayacaksınız :)

Sen kendi ırkım diye gezinmeye devam et en iyisi, vahşilik kanımızda var ve bunu değiştirebilen insan sayısı çok az.

Bu animasyon büyük ihtimalle vegan bir kozmetik marka tarafından yaptırıldı. Sonra sözde hayvanseverler üzerinden duyar kastı.
Nasıl beslenmek için hayvan öldürüyorsak bilimsel gelişme içinde öldürebiliriz. Kozmetik gereksiz bir sektör olsada çoğu deney için hayvan kullanmak durumundayız bildiğiniz gibi insan hakları insan deneylerine izin vermiyor.
O dediğiniz eskidendi. Artık bilimsel gelişmeler sayesinde hayvanları öldürmeye gerek kalmıyor. Çeşitli yollar ile bilimsel gelişme devam edebiliyor lakin yine de bazı hayvanların deney olarak kullanılması lazım.

Bilimsel gelişme içinde öldürebiliriz.

Katılıyorum, soyları tüketilmediği sürece hayvan deneylerine kin beslemem ben. Bilimsel olarak ilerlememiz birkaç hayvanın hayatından daha önemli bence. Hatta bana kalsa belirli ölçüde insan deneylerine bile karşı çıkmazdım. Gereksiz vicdan yapmayı bırakıp ilerlememiz gerekiyor.

Bu animasyon büyük ihtimalle vegan bir kozmetik marka tarafından yaptırıldı. Sonra sözde hayvanseverler üzerinden duyar kastı.
Nasıl beslenmek için hayvan öldürüyorsak bilimsel gelişme içinde öldürebiliriz. Kozmetik gereksiz bir sektör olsada çoğu deney için hayvan kullanmak durumundayız bildiğiniz gibi insan hakları insan deneylerine izin vermiyor.

Beslenmek için hayvan öldürdüğün zaman, bu senin yararına. Çünkü yemek yiyorsun doyuyorsun. Fakat iki üç kozmetik ürün için hayvan öldürdüğünde sana bir yarar sağlamıyor, gereksiz ölüm oluyor.

Duyar kısmına gelince evet gereksiz duyar. Çünkü, 2 gün sonra unutulup gidecek. Aynı WhatsApp sözleşmesi gibi. Tekrardan öldüren markaları kullanmaya devam edeceğiz. İnstagram'a hikaye atmakla çözülmüyor bu iş.

Her şey lay lom değil. İnsanlığın bir gerçeği. Kızgın atanlar olmuş ama arkadaş duyar konusunda maalesef haklı.

Katılıyorum, soyları tüketilmediği sürece hayvan deneylerine kin beslemem ben. Bilimsel olarak ilerlememiz birkaç hayvanın hayatından daha önemli bence. Hatta bana kalsa belirli ölçüde insan deneylerine bile karşı çıkmazdım. Gereksiz vicdan yapmayı bırakıp ilerlememiz gerekiyor.
Yeni nesil gerçekten çok tehlikeli.

Naziler böyle ilerledi. Tıp konusunda çok geliştiler. Ama insanlık konusunda babayı aldılar. Herkes nefret etti onlardan. En sonda da yıkıldı zaten.

O halde o ilacın yan etkisini insanlar üzerinde denesinler, üstte dediğim gibi 1 canın bedeli 1 candır. İnsan veya hayvan ayrımı söz konusu olamaz, sözde çoğunuz Din Din diyorsunuz. Dinlerde de bu belirtiliyor zaten? Nasıl saçma ve sığ düşünen bir topluma sahip olduk anlamıyorum...
Hangi insanlar üzerinde denesinler ona da cevap verir misin? Bir ilaç bir can kurtarmaz milyonlarca can kurtarır. Onu geçtim milyonlarca hayvan da kurtarır. Veterinerlerin kullandıkları ilaçlar da aynı şekilde üretiliyor. Bu arada o insanlar denesin dediğin ilaçların ilk test yan etkileri öyle prospektusta okuduğun gibi baş ağrısı falan olmuyor. Sen hangi insanları test etmek istiyorsun onu söyle. Tansiyon, kalp ilacı içmek zorunda olan dedeleri nineleri mi, kanser ilaçları ile ömrünü birkaç yıl daha yaşamak isteyen çaresiz hastaları mı? (Bu arada sana dinden bahsetmedim bu konuyla ilgili.)

Yeni konular

Geri
Yukarı