Sevgilinize Laf Atsalar Ne Yapardınız?

Siz Olsanız Ne Yapardınız?

• Sevdiğimin daha sonra bana tepki vereceğini bilsem bile duymamazlıktan gelirim.

Oy: 15 22,1%
  • Dayak yiyeceğimi bilsem bile karşılık veririm.

Oy: 53 77,9%

• Oy verenlerin toplamı
    68
Gerçekten seven ve beyni sağlıklı düşünebilen bir insan tanımadığı biri ile hazırlıksız bir biçimde kavgaya gitmez hele ki yanında kendinden çok sevdiği bir hanım kızımız varken.
15-16-17-18'li yaşlarda kaşıntısı tutan olur döversin. Ama 18-20'den sonra yanında kesici alet taşıma olasılığı da artar insanların. Sarhoştur, haplıdır ; Sana gücü yetmez ama olduğu yerde olanları seyreden suçsuz günahsız sevdiğine zarar verir, kaybedersin sonra aptallığına ağlarsın.

Adam zaten seni güçsüz yanınla vurma niyetinde, kaybedebileceğin bir şey var yanında. Ne diye istediğini veresin ki? Tenhada yakalarsın, kimin dövdüğünü bile anlayamadan komalık edersin.
Senden şüphe bile etmez, ya bu korkmuş kaçmıştı der.

Güç denen şey kas miktarıyla olmuyor maalesef. Biraz beyin lazım her vatandaşa, biraz mantıklı düşünebilmek lazım. Günün sonunda sevgilini veya kendini kanlar içinde bulma ihtimali varsa gururu arka plana alabilmek lazım. Bu forumda bile 180KG BenchPres basıp basit bir kaldırım taşı darbesi nedeniyle hayatını kaybeden insanlar oldu, insan canı gururunuzdan daha önemli değil.

Birer yazılımcı gibi dövün, saldırının nereden geldiğini bile anlayamasın bence it oğlu it :)

Öncelikle sevgilinizin size olan sevgisi, saygısı, ilgisi, size olan güveni ; Bir eşkiyayı dövebilme kapasitenizle doğru orantılı ise zaten bırakın o kızı, gitsin boksör koca bulsun kendine :)

Ardından ; Sizin, sevgilinize veya eşinize karşı olan sevginiz - ilginiz - önemseme düzeyiniz onu kaybetme korkunuzla doğru orantılı değilse tam olarak sevmiyorsunuz demektir. Korkmuyorsan zaten sevmiyorsundur.

Nasıl ki en acımasız ve güçlü liderler, kızları kaçırıldığında başını öne eğip istenileni yapıyor, nasıl ki Polat Alemdar gibi çatışmaya takım elbise ile giden bir adam oturup ağlıyor, siz de gerçekten sevseniz - değer verseniz ilk amacınız sevgilinizi tehlikeden uzak tutmak olur.

Benim de sevgilim var ve herhangi bir nedenden dolayı tanımadığım birisi laf atsa, tehdit etse aldırış etmem sevgilimi oradan uzaklaştırırım bir an önce. Ne yapabileceğini biliyor musun? Hayır.
Ama o suratı çok güzel aklıma kazırım :)

Yani ne bileyim, biraz akıllı davransak güçsüz mü sayılırız - ezik mi görülürüz? Bir şey mi kaybederiz benliğimizden. O kişiyi, yanınızda canınızdan bir parça yokken yakalamak daha ferah bir dayak atma alanı yaratmaz mı hem? Rahat rahat kırarsın mesela bacaklarını.

Ne bileyim, öyle bir yerde yakalarsın ki kimin dövdüğünü bile anlayamaz herif, 6 ay hastahaneden çıkamaz mesela. Sende sevgilinle - karınla sağlıklı bir şekilde hayatına devam edersin.

Başıma geldi bir kere iki kişi kaldırımda otururken laf attılar. Yaklaştım baktım hala kaldırımdalar kafaya tekmeyi bir geçirdim, yere yığıldı diğeri de bir şey yapamadı.
Sonra yine o sokaktan geçiyordum, baktım iki kişi beni işaret etti. Sonra sopalı 7-8 kişi;
-Hop birader bakar mısın?
Sonrasında tabanlara kuvvet. :D Nasıl uçuyorum görmeniz lazım. Polis karakoluna kadar 400-450m koşmuştum. Sonra bir şey yapamadılar tabi. Bir daha da ordan geçmedim.

1 hafta önce neredeyse aynı olay başıma geldi. 3 sarhoş adam oturmuşlar kaldırıma sevgilimle geçerken adam sevgilime " Sen bana layıksın." dedi. Önce umursamadım ama sonra adam bana .... git dedi. Siz doldurun artık orayı. Döndüm adamlara üçüde sarhoş yani adam ayağa kalkamıyor. Bana yakın yerde bira şişesi vardı. Aldım elime diğer adamda ayağa kalkar gibi oldu bende şişeyi yüzüne vurdum. Adam yere düştü tabi şişe de kırıldı. Diğer 2 adamın üstüne yürüdüm onlarda "Biz bir ayıp ettik affet." Dediler biz de uzaklaştık tabi.Bi daha da şimdi ayık gelirler filan diye bi daha geçmem.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı