Çözüldü Shadow Of The Tomb Raider Anti-Aliasing sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Firehorse MK II

Megapat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhabalar. Korsana destek yok deyip kilitlemeyin lütfen. Oyunu daha önce hiç izlemedim, oynamadım, başlamak için internetten indirdim. 1-2 saat oynadım baktım, güzel. Steam'a bakayım dedim, 80 TL. Fiyatı ucuzken alayım dedim. Ancak oyunda Anti-Aliasing'i açınca bazen ekranda kare kare bozulmalar meydana geliyor. TAA modda iken bir şey olmuyor ama SMAAT2X moda alınca oluyor. Sormak istediğim şey, korsan olduğu için mi böyle yapıyor, ekran kartı mı problemli, yoksa oyunun geneli mi böyle? Eğer orijinalinde sorun yoksa, alacağım, bu yüzden soruyorum. Diğer oyunların hiçbirinde olmuyor. Acaba bellekler mi arızalı diye baktım, TAA ya da SMTAA2X'de bellek kullanımı değişmiyor. Kartta overclock yok.

Çözüm
Aynı sorunu geçen sene korsan indirdiğimde yaşamıştım gerçekten kare kare görüntü bozulması oluyordu. Sonra tekrar oynadığımda bir sorun olmadı ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir sorun büyük ihtimalle. Bu arada TAA kullanmayın mümkün olduğunda SMAA 2x kullanın. TAA görüntüyü rezil eder.
Oynadığım Tom Raider oyunlarının hepsinde Anti-Aliasing ile ilgili sorun yaşadım. Bu işi beceremediklerini düşünüyorum. Sorunun benzerliğini anlayabilmek adına görüntü yükleme şansınız varsa kıyaslama yapabilirim.

Aynı sorunu geçen sene korsan indirdiğimde yaşamıştım gerçekten kare kare görüntü bozulması oluyordu. Sonra tekrar oynadığımda bir sorun olmadı ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir sorun büyük ihtimalle. Bu arada TAA kullanmayın mümkün olduğunda SMAA 2x kullanın. TAA görüntüyü rezil eder.

Çözüm
SMTAA2X moduna alır almaz başladı.
Shadow of the Tomb Raider v1.0 build 237.6_64 24.11.2019 13_49_28.png

En çok ana menü gibi widget oluşturulan yerlerde oluyor.

@FalconPolat özellikle aklıma geldi, gücelledim sürücüyü. Yanlışlıkla en iyi cevap verdim. Neyse. :D

SMTAA2X moduna alır almaz başladı.
Eki Görüntüle 463805
En çok ana menü gibi widget oluşturulan yerlerde oluyor.

@FalconPolat özellikle aklıma geldi, gücelledim sürücüyü. Yanlışlıkla en iyi cevap verdim. Neyse. :D
Problem benimkine benzer değil. DirectX sürümleri arasında geçiş yapın, VSync kapatın veya FreeSync açıksa kapatmayı deneyin. En son çare SMAAT2X kullanmayı bırakmak olacak.

Belki korsan sürümündeki eksik dosyalardan dolayı kaynaklanan bir problem olabilir diye düşünüyorum.

Şuan oyun için Free Trial mevcut. Onu deneyimleyerek, karar verebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı