Sigara Nasıl Bırakılır?

İlk birkaç gün için ağzını, çeneni oyalayacak sakız, jelibon türevi şeyler biraz daha işini kolaylaştırabilir. Unutma, kim ne derse desin her olay iradede biter. Kendini meşgul edecek ve daha yararına olabilecek sporlara başvur. Savunma sporları olur, hazır yaz geliyorken havuza gidebilirsin, spor salonuna yazıl, akşamları veya sabah erken saatte çık bir saat yürü vb. Aslında seçenek çok lakin bu seçenekleri sağlıklıyken uygulayabilmek önemli. Yok sigara bırakılmaz yok sadece ara verilir. Geç bunları arkadaşım. Trakeostomi olduktan sonra paşa paşa bıraktırırlar ama iş işten geçmiş olur. Sen sen ol sağlığının kıymetini bil. Bir astım hastası lütfen nefes alabileyim diye iç geçirirken sen sahip olduğunu kaybetme.
Bu arada bunları yazarken profil fotoğrafıma baktım da garip oldu sanki. Fotoğraf tütünden dolayı değil Castro'dan dolayıdır.
90 sene yaşamak için Küba purosu iş görüyor mu dostum? :puro:
Bu arada astım hastası olup günde 2 paket sigara içen arkadaşım var, çok pişman olacak bu gidişle.

Sigara içmeye 15 yaşında başladım. Bütün arkadaşlarım içiyordu ailem de içiyordu ben de içmiştim. 2 senedir içiyorum bırakıcam dedim 1 hafta içmedim ama dayanamayıp yine içtim. Bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum eğer sigaraya içmeye yeni başladıysanız hemen bırakın. Sonra dönüşü olmuyor. Ne yapmalıyım sigara için?
Ben 2 yıl uğraştım bırakmak için 4 aydır temizim,eğer bırakmak istiyorsan içenlerde uzak dur,yakın arkadaşların olsa bile en az 1-2 ay onlardan uzak dur sonra senin seçimine saygı duyarlarsa sana salak saçma duman üfleme ağzına sigara sürme vs yapmazlarsa onlarla birlikte olabilirsin,evinde ailene bırakmak istediğini söylemelisin,ilk zamanlar çok canın çekecek belkide ailenin paketinden bile dızlamak isteyebileceğin için evdeki sigaraları senden saklasınlar

SharedScreenshot.jpg

Geri
Yukarı