Sigara Nasıl Bırakılır?

Sigara yerine başka bağımlılık yapan birşey bul. Çikolata gibi. İş iradede biter. Belki sigara bırakma aşamasında bol patlıcan yemek bunu kolaylaştırır.

171'i arayabilirsin ve biran önce bırakırsın inşallah.
Usta 171'i birkaç defa aradım fakat pek yardımcı olmadılar.
+1 diyorum. @Eren Küçük benzeri bir durumu yaşıyorum. Bende çok denedim ama olmadı. Bir an geliyor bir şekilde tekrardan başlıyorsun. İraden çok kuvvetli ise bu yola baş koy. Değil ise kendini yorma derim.
Ruh halim genellikle çok değişken sigara içtikten 5 dk sonra sigarayı bırakma kararı alıyorum 30 dk sonra geri başlıyorum. Sigarayı bırakma işi ise daha sakin bir döneme erteliyceğim sanırım şu an sigara bırakmam zor.Bide sana bir soru sormak istiyorum sigara kokusunu elden çıkarmam için ne yapmam lazım bir türlü çıkmıyor zalımın kokusu:)
Akşam yemeğinden sonra içmemeyi başarıyorsan hazırsındır.
Esas ondan sonra başlıyor zaten:)
Öyle bir anda bırakmak isteyince olmuyor. Benim babamda bırakmak istedi ama bırakamadı. Bunun nedeni sigara vücudunuza nikotin veriyor ve siz direk bırakınca vücut neye uğradığını şaşırıyor. Benim önerim elektronik sigara alıp her gün az az içmek. Her gün biraz daha azaltırsanız vücudunuz alışır. Hatta burada bir makale var. Elektronik Sigara ile Sigarayı Bıraktım! Sıra Sizde!.
Elektronik sigara işine pek sıcak bakmıyorum yinede önerin için sağol:)
Sigarayı bırakman için ağır bir hastalık geçirmen lazım ki anca bırakasın...
Usta ağır hastalık sonrası artmasın:)

Bırakmaya yardımcı olamam belki maddiyatsızlık, ciddi bir hastalık, yada aniden gelen bırakma isteği. Ama azaltman için aktif spor hayatı gerçekten sigara içme isteğini azaltıyor sonrası kafa yapına ve günlük yaşantına kalmış. :) Yak yak yak'lık bi durum olursa bilemem paketten çıkıp kendi yanabilir :)

Bırakmaya yardımcı olamam belki maddiyatsızlık, ciddi bir hastalık, yada aniden gelen bırakma isteği. Ama azaltman için aktif spor hayatı gerçekten sigara içme isteğini azaltıyor sonrası kafa yapına ve günlük yaşantına kalmış. :) Yak yak yak'lık bi durum olursa bilemem paketten çıkıp kendi yanabilir :)
Dediğim gibi şu an ne bir spor yapıyorum ne de başka bir şey bütün hayatım oyun oynayarak ve ders çalışarak geçiyor yani dört duvar arasındayım:) Yazın daha fazla yapabileceğim şeyler olduğu için yazın bırakmayı düşünüyorum.

Usta 171'i birkaç defa aradım fakat pek yardımcı olmadılar.

Ruh halim genellikle çok değişken sigara içtikten 5 dk sonra sigarayı bırakma kararı alıyorum 30 dk sonra geri başlıyorum. Sigarayı bırakma işi ise daha sakin bir döneme erteliyceğim sanırım şu an sigara bırakmam zor.Bide sana bir soru sormak istiyorum sigara kokusunu elden çıkarmam için ne yapmam lazım bir türlü çıkmıyor zalımın kokusu:)

Esas ondan sonra başlıyor zaten:)

Elektronik sigara işine pek sıcak bakmıyorum yinede önerin için sağol:)

Usta ağır hastalık sonrası artmasın:)

Ben sık sık nemlendirici krem kullanırım normal hayatımda. Kokusu da güzel olduğu için sigara kokusu kalmıyor elimde. :D

Benim çevremde sigara eksik olmadı. Annem de babam da çocukluklarından beri içiyor. Ortaokulda içen arkadaşım da vardı, lisede de vardı, üniversitede de var. Kaç kere teklif eden oldu yok "Bir fırt çek" bilmem ne. Ben hep nefret ettim sigaradan. Bu merete bulaşmamak insanın kendi elinde, keşke bulaşmasaydınız ancak bir kere bulaşmışsınız artık, umarım bırakırsınız diyorum.
Kızlar içtiği zaman da ayrı bir kötü oluyorum :kus:

Ben sık sık nemlendirici krem kullanırım normal hayatımda. Kokusu da güzel olduğu için sigara kokusu kalmıyor elimde. :D
Bende mi kullansam:)
Benim çevremde sigara eksik olmadı. Annem de babam da çocukluklarından beri içiyor. Ortaokulda içen arkadaşım da vardı, lisede de vardı, üniversitede de var. Kaç kere teklif eden oldu yok "Bir fırt çek" bilmem ne. Ben hep nefret ettim sigaradan. Bu merete bulaşmamak insanın kendi elinde, keşke bulaşmasaydınız ancak bir kere bulaşmışsınız artık, umarım bırakırsınız diyorum.
Kızlar içtiği zaman da ayrı bir kötü oluyorum :kus:
Tebrik ederim bugüne kadar hiç içmediysen bundan sonra sakın içme:)

İlk birkaç gün için ağzını, çeneni oyalayacak sakız, jelibon türevi şeyler biraz daha işini kolaylaştırabilir. Unutma, kim ne derse desin her olay iradede biter. Kendini meşgul edecek ve daha yararına olabilecek sporlara başvur. Savunma sporları olur, hazır yaz geliyorken havuza gidebilirsin, spor salonuna yazıl, akşamları veya sabah erken saatte çık bir saat yürü vb. Aslında seçenek çok lakin bu seçenekleri sağlıklıyken uygulayabilmek önemli. Yok sigara bırakılmaz yok sadece ara verilir. Geç bunları arkadaşım. Trakeostomi olduktan sonra paşa paşa bıraktırırlar ama iş işten geçmiş olur. Sen sen ol sağlığının kıymetini bil. Bir astım hastası lütfen nefes alabileyim diye iç geçirirken sen sahip olduğunu kaybetme.
Bu arada bunları yazarken profil fotoğrafıma baktım da garip oldu sanki. Fotoğraf tütünden dolayı değil Castro'dan dolayıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı