Sigarayı nasıl bırakabilirim?

Defalarca içip bıraktım. Zaten bırakabiliyorum mantığıyla bazen en zor anlarımda içmezken en eğlenceli anlarda içebiliyordum. Zaten 2-3 gün zor geliyor. O zamanı atlat, sonra bir nargile iç. Nargile alışkanlığını haftada 1 yap. Bu süreçte zaten sigara içmeyeceksin. Nargile alışkanlığını da 3-4 ay sonra bırakırsın.
Hocam nargile sigaradan belki de 50 kat daha zararlıdır. Hatta bazen tek nargile içişinize bağlı olarak 5 paket sigaraya eş değer olabiliyor. Sigara bırakmak için nargile içmek saçmalık bence haftada 1 bile olsa çok sıkıntılı.

Selam dostlar, sigaraya başlayıp bırakan var mı, nasıl başardınız?
ALO 171 size çok daha iyi yardımcı olacaktır.
Kademeli olarak azaltmanız taraftarıyım. Haftada 3 tane içiyorsanız ilk başta 1'e düşürün. Sonra 1 ayda 1 içmeye başlayın. Ondan sonrası gelir. Ben 5-6 ayda bir içiyorum. Bir paket bana ömrüm boyunca yetiyor :D

Hocam nargile sigaradan belki de 50 kat daha zararlıdır. Hatta bazen tek nargile içişinize bağlı olarak 5 paket sigaraya eş değer olabiliyor. Sigara bırakmak için nargile içmek saçmalık bence haftada 1 bile olsa çok sıkıntılı.
Ben nargileye başla demedim ki, sadece yardımcı rol oynatabilir dedim. Yoksa tabii ki daha sıkıntılı :D Ama en azından haftada 1 içerse sigarasını unutur. Ve nargileyi de her istediğinde içemez.

Alo 171 size çok daha iyi yardımcı olacaktır.
Kademeli olarak azaltmanız taraftarıyım. Haftada 3 tane içiyorsanız ilk başta 1'e düşürün. Sonra 1 ayda 1 içmeye başlayın. Ondan sonrası gelir. Ben 5-6 ayda bir içiyorum. Bir paket bana ömrüm boyunca yetiyor :D

Kesinlikle katılmıyorum. Azaltmak bağımlılığı artırıyor. Sigaranın biyolojik bağımlılığı 1-2 hafta. Psikolojik bağımlılığı 1-2 yıl. Bu nedenle krizler 1-2 hafta sonra kesiliyor daha sonraki süreç psikolojik yani irade. Azaltarak bırakmayı deneyenler genelde bağımlılığı artarak geri başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı