Simulasyon Teorisine Farklı Açıdan Bir Bakış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

189913

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bende Artık bu Evrenin gerçek olmadığına inananlardanım.
Size İddialı ve Haklı Teoriler sunabilirim.
Arkadaşlar Bu Dünyada kaç tane şey varsa hiçbirini göremiyoruz. Örneğin; Allah/Tanrı, melek, şeytan gibi şeyler. Fakat bunlara inanmaya çalışıyoruz. Bu göremediğimiz şeylere inanmak istememizin sebebi tamamen, insan hormonu ve duygularıyla alakalı. Çünkü İnsanoğlu hep sığınmak istediği birisi olsun istemiştir ve en son olarak "Tanrı"'yı seçmiştir. Hani Yavru bir ceylan annesinin yanından ayrılmaz hep ona sığınır ya aynı onun gibi. Biz manevi duygularımızı beslemek için ise Dinlere inanıyoruz. Bana göre Tanrı var da olabilir, olmayadabilir. Bu hiç belli olmaz.
Ama bu Dünyanın Sahte bir Dünya ve simulasyon olduğuna eminim.

E şimdi diyeceksiniz koskoca Dünyayı, ayrıntıyı başka insanlar mı yaptı yani, bu dünyayı?
Evet onlar yaptı hiç bir şey imkansız değildir.

1. İddialı Teori
Bakın size daha beyin açıcı bir örnek göstereyim,
Bakın aşağıdaki resimlerde fark ettiyseniz bize bir alan veriliyor lakin bu alanın dışında kurmak için ekstra zaman ve uğraş istiyor. Şu beyaz-gri karışımı alandan bahsediyorum oralar ama hep boş oluyor. Sadece animasyon olarak bir ay ve güneş ekliyoruz.
Sizce bu Bizim dünyamız için de geçerli değil mi? Belki geliştiricilerimiz Dünyayı detaylandırmak için yıllarını vermiş lakin, gezegenlere ayırcak vakti olmamış olabilir mi?

capture-20160817-172134.png
unreal_engine.jpg

2.İddialı Teori
E kardeşim şimdi diyeceksiniz "Onca detayı nasıl insanlar detaylandırabilir?" Diyeceksiniz. Detaylandırırlar Hemde bal gibi detaylandırırlar.
Size örnek vereyim,
Gerçekçilik anlamında en gerçekçi olan yeni çıkmış bir Ortaçağ aksiyon, macera, Roleplay ve simulasyon oyunu "Kingdom Come Deliverance"'den bahsedeyim.
Arkadaşlar adamlar bu oyunu öyle bir yapmış ki kendimi cidden ortaçağdaymış gibi hissettim. Modeller, detaylandırmalar o kadar gerçekçi ki üstüne Üstün yapay zeka katsalar cidden Devrim olurdu. Börtü böcek, hayvan herşey var. İnsanlar gerçek hayattaki gibi davranıyorlar.
Beki bundan 100-200 Yıl sonrasını düşünün bu sahte dünyadaki insanlar şu anki oyunun 99999 Kat daha iyisini yapıp yeni bir sahte dünya oluşturamazlar mı?
Bal gibi oluştururlar.
download.jpg
maxresdefault.jpg
images.jpg

Ben buna İnanıyorum. Eğer Tanrı var olsaydı, insan dışı varlıklar olsaydı zaten görürdük. Ama göremediğimiz şeylere inanmak biraz saçma geliyor. Ben hissediyorum diyen varsada tamamen hormonları ve duygularıyla alakalı. Sadece içinde sığınma duygusunu gidermek içindir.

Konu Tartışmaya açıktır. Fikirlerinizi Bekliyorum.

Belki geliştiricilerimiz Dünyayı detaylandırmak için yıllarını vermiş lakin, gezegenlere ayırcak vakti olmamış olabilir mi?
E kardeşim şimdi diyeceksiniz "Onca detayı nasıl insanlar detaylandırabilir?" Diyeceksiniz. Detaylandırırlar Hemde bal gibi detaylandırırlar.

Daha dünyayı doğru düzgün yapamıyorlar bir de diğer gezegenlerle bence uğraşmamaları normal. :D

Demek o yüzden simülasyon hakkında düşünmeye çalıştığımda kafam ağrıyor. Yazılımın bir koruması olmalı :LOL:
Şaka bir yana düşündüklerimin hepsini yazmışsın. Bu evrenin nasıl yaratıldığı ve bizim neden var olduğumuza da gördüğüm bütün dinlerden çok daha mantıklı bir cevap veriyor. Simülasyon ne için yazılmışsa o yüzden varız ;) Ben asıl bizim 4. duvarı kırmamızın yapımcılara nasıl bir his verdiğini merak ediyorum.

Demek o yüzden simülasyon hakkında düşünmeye çalıştığımda kafam ağrıyor. Yazılımın bir koruması olmalı :LOL:
Şaka bir yana düşündüklerimin hepsini yazmışsın. Bu evrenin nasıl yaratıldığı ve bizim neden var olduğumuza da gördüğüm bütün dinlerden çok daha mantıklı bir cevap veriyor. Simülasyon ne için yazılmışsa o yüzden varız ;) Ben asıl bizim 4. duvarı kırmamızın yapımcılara nasıl bir his verdiğini merak ediyorum.
Aynen öyle. Yapımcılar Bu dünyada bizi bir kaosun içine sürüklüyor ve bunu farketmememiz için ise dinleri ortaya çıkarıyor.
Detroit Become Humanda Robotlar hep emirlere uyarlardı ya hani ama o duvarı kırdığında artık daha iyi bir düşünme sistemine sahip olurlardı, biz de aynı onlar gibiyiz ama biz insanız.

Belki de bundan yüzyıllar önce insanlar bu olayı farketti fakat yok edildiler. Farklı dinler tarafından olamaz mı? Yani sen bir dine karşı çıkıyorsun ve senin kelleni uçuruyorlar :D
İşte o zamanlar 3. duvardı biz 21. Yüzyılda 4. duvarı Demokrasi ve İnsan Özgürlükleri'yle kırdık. Artık bu evren ile ilgili daha derin düşüncelere girebiliyoruz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Beğen
İfadeler: acv
Her şey Allah'ın yaptığı bir simülasyon ve tek gerçek insan benim. (bence gayet mantıklı)
Allah Bir Simulasyon yapıyorsa neden var olduğunu açıklamıyor?
Tek gerçek insan benim teorisi bir ara bende de vardı. Hatta Truman show izleyip triplere girmiştim. Lakin biraz Felsefe ve Teori ile bu olayı çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah Bir Simulasyon yapıyorsa neden var olduğunu açıklamıyor?
Tek gerçek insan benim teorisi bir ara bendede vardı. Hatta Truman show izleyip triplere girmiştim. Lakin biraz Felsefe Ve Teori ile bu olayı çözdüm.
Eğer açıklarsa insan farkına varacağından davranışlarını değiştirir. O zaman da simülasyon gerçek sonuçlara ulaşamaz. Bu arada uzun değilse teorini söyleyebilir misin? Merak ettim de :D

Aynen Öyle. Yapımcılar Bu dünyada Bizi bir kaosun içine sürüklüyor ve bunu farketmememiz için ise Dinleri ortaya çıkarıyor.
Detroit Become Humanda Robotlar hep emirlere uyarlardıya hani ama o duvarı kırdığında artık daha iyi bir düşünme sistemine sahip olurlardı bizde aynı onlar gibiyiz ama biz İnsanız.
Belkide Bundan yüzyıllar önce insanlar bu olayı farketti fakat yok edildiler. Farklı dinler tarafından olamaz mı? Yani Sen bir dine karşı çıkıyorsun ve senin kelleni uçuruyorlar :D
İşte o zamanlar 3.Duvardı biz 21. Yüzyılda 4.Duvarı Demokrasi ve İnsan özgürlükleriyle kırdık. Artık Bu evren ile ilgili daha derin düşüncelere girebiliyoruz :)
Muhtemel. Biz simülasyonun amacını öğrenmeden ne yapmak istediklerini kavrayamayız fakat din yönünden bakarsan psikolojik olabilir.
Bu olaya girdiğin zaman işin içinden çıkmak mümkün değil. Toplu bir yapay zeka testi mi, amacını bilmediğimiz bir tanrının ahlak testi mi, yoksa sadece bir tarih ödevi mi? Bana en mantıklısı gelen eski uygarlıkları incelemek isteyenlerin oluşturduğu bir yazılım şu an.
Bir de bunun bir ana karakteri olup olmadığını da bilmiyoruz.
Yazdığım basit bir string karşılaştırma programını bile 400 den fazla çalıştırarak test ettim. Bütün olan biten çok kısa bir zamanda olsa da toplam iş muazzam. Gerçek evrende olduğumuz bir kenara, bir programın final sürümünde bile olduğumuz belli değil. 20 Dakikalığına çalıştırılan bir test dosyasında da olabilirsin :LOL:

Muhtemel. Biz simülasyonun amacını öğrenmeden ne yapmak istediklerini kavrayamayız fakat din yönünden bakarsan psikolojik olabilir.
Bu olaya girdiğin zaman işin içinden çıkmak mümkün değil. Toplu bir yapay zeka testi mi, amacını bilmediğimiz bir tanrının ahlak testi mi, yoksa sadece bir tarih ödevi mi? Bana en mantıklısı gelen eski uygarlıkları incelemek isteyenlerin oluşturduğu bir yazılım şu an.
Yazdığım basit bir string karşılaştırma programını bile 400 den fazla çalıştırarak test ettim. Bütün olan biten çok kısa bir zamanda olsa da toplam iş muazzam. Gerçek evrende olduğumuz bir kenara, bir programın final sürümünde bile olduğumuz belli değil. 20 Dakikalığına çalıştırılan bir test dosyasında da olabilirsin [emoji38]
Bence bir simulasyonun test dosyasıyız ve bunları katrilyonlarca kez yaşamış olabiliriz ve bu saniyelerde gerçekleşmiş olabilir.

Eğer açıklarsa insan farkına varacağından davranışlarını değiştirir. O zaman da simülasyon gerçek sonuçlara ulaşamaz. Bu arada uzun değilse teorini söyleyebilir misin? Merak ettim de :D
Şimdi Madem Diğer Tüm insanlar sahte ve bir tek sen gerçeksin, bu insanlar hep seni tanıyor ve seni kandırıyorsa neden bütün insanlar seni tanımıyor neden 4 sokaktan aynı anda araba geçmiyor ve tarih öğretmenin sana kaşifliği yasaklamıyor? Londraya uçak bileti almaya gittiğinde senin kolundan tutup gidemessin mi diyorlar?
Bu düşüncen tamamen senin kendinle olan kavgan ve kendini sevmemenle ilgilidir. Bu senin beyninin sana oynadığı oyundur. Beynin bu Dünyada olanları kabul etmemeye ve reddetmeye başlar. Bu doğrudan şizofrenliğe doğru ilerler. Daha ileriye gidersen uzaylıların senle iletişim kurmaya çalıştığını düşünürsün. Odanda ses kayıt cihazları olduğunu düşünürsün. Madem öyle Odanı ara bir tek ses kayıt cihazı bulamazsın. Korku filmi izleyip gece uyurken korkarsın ama asla o hayaletler olmaz ya işte buda böyle.
Yazdığım basit bir string karşılaştırma programını bile 400 den fazla çalıştırarak test ettim. Bütün olan biten çok kısa bir zamanda olsa da toplam iş muazzam. Gerçek evrende olduğumuz bir kenara, bir programın final sürümünde bile olduğumuz belli değil. 20 Dakikalığına çalıştırılan bir test dosyasında da olabilirsin :LOL:

İşte kilit nokta burası bu kilit noktayı 5.Duvarı kırarsak ulaşabileceğiz.
Ne kadar felsefe yaparsak yapalım, bir yerde tıkanıyoruz. O yer ise sonsuzluk kavramı. Örneğin Tanrı varsa Tanrıyı kim yarattı? gibi insanı delirten sorular. Ben bu sorunların tamamen bizi oluşturanların bir geçilmez duvarı olarak görüyorum. Aynı Labirent gibi ama sonu olmayan bir labirent... Bu sonsuzluk kavramını çözmek için belki 5 belki 10 belki 50 nesil sonra anca felsefe yoluyla bir kanıya varılacak ama bu şuan imkansız gözüküyor.

Asıl Mesele dinler Madem dinler gerçek neden tek bir din yokta dünya üzerinde adını bile duymadığımız 100'lerce dinler var? Tamam madem din denen bir kavram var o zaman biz hangisine inanalım? çok saçma bence dünyada kaos oluşturmak için tasarlanmış bir kavramdır din. Dünya üzerinde oluşan savaşların çoğu dinle ilgilidir. Dinler ise ideolojilere ya doğrudan bağlıdır ya da düşmandır.

3.Teorim
Bana göre bir insan öldükten sonra farklı bir bebek olarak doğuyor ve Dünya ekosistemi bu şekilde sürüyor. Yani bildiğimiz reenkarnasyon olayı.
Çocukluk zamanlarımda dair çok anılarım var. 4 yaşımdaki çok nadiren bir takım olayları bile hatırlıyorum.
Bir gün o kadar uğraş verdim ki çocukluğumdaki anılarımı hatırlamak için ve şunu farkettim ve hatırladım. Biz cidden reenkarnasyon geçiriyoruz aga be. Bak cidden anılarım canlandı çok farklı dünyalarda çok farklı bir insandım. Amerikan tek kat evlerinde yaşıyordum sanki gerçekten aklımda tek kesit var. Biraz özel meditasyon ile hatırlanabilir. Bu olay benim başıma geldi bu üzerimdeki etkiden yaklaşık 6-7 yaş sonra sanırım unutmaya başladım. Ama muhtemelen ruhumdan kalan bir takım anılar transfer oldu. Çok değişik dünyalar yaşıyordum çünkü çocukluğumda. Sonra bir anda kayboluverdi.

4.EN BÜYÜK AMA EN BÜYÜK TEORİ
Şimdi aklıma geldi ben bile müslümanlıktan çıkamıyorum, aklımda hep şu soru var " ya ya yanılıyorsam ya dinler var ise ya cehennemde yanarsam" Cidden bu soru beni delirtiyor dinden çıkmakla girmek arasında kalıyorum. Bu soruma cevap bulamıyorum çünkü 2 taraflıda bir kanıtı yok. Sıkıntı bu işte.

Gerçekten ama gerçekten sahte bir dünyada yaşıyoruz, BOŞ bir dünya din kavramının olup olmadığı hakkında hiç bir fikrimiz yok çünkü kanıtımız yok. Ama teorilerimiz var ve felsefe yapıyoruz ama felsefeninde bir sonu yok...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı