Sınavlar iptal olsun

Bazı cahiller eğitim veriliyor demiş. Yahu hocalar desen kesintili veya 0.5Mbps'lik internetleriyle ders anlatıyor. Yani demek istediğim o anlatamadığı 1 dakikanın bile önemi çok büyük öyle öyle kesintili anlatıyor dersi sonra dersi bitiriyor, ertesi gün tekrar ders anlatıyor. 'Ha çocuklar önceki dersimizde ... Konusunu işlemiştik' (ama 0.5Mbps internetim ile) :D. Öğrenciler dersen dersi su istimal ediyor mesela ekrana yazı yazma, mikrofonu açık bırakıp ailesiyle kargaşa içinde olması, hocaya yapışacağım diye sorulara boğma (15dk) (ders: 30dk) mı dersin vs. vs. Olaylar gerçekleşiyor tüm bunları geçtim bir de interneti ve bağlanacak cihazı olmayıp derslerine katılamayan öğrenciler var, nerede eğitim?
Katılıyorum hocam, doğru söze ne denir ?

Boşuna kasmayın, sınavını olanlar oldu bile dönem başına. Olmayanlarda olacak bir türlü.
Uzaktan eğitimin yüzyüze yerine geçilecek olduğu söylendi.
Durumdan etkilenmiyorum ve memnun değilim ancak daha önce söyleselerdi olurdu.

Bazı cahiller eğitim veriliyor demiş. Yahu hocalar desen kesintili veya 0.5Mbps'lik internetleriyle ders anlatıyor. Yani demek istediğim o anlatamadığı 1 dakikanın bile önemi çok büyük öyle öyle kesintili anlatıyor dersi sonra dersi bitiriyor, ertesi gün tekrar ders anlatıyor. 'Ha çocuklar önceki dersimizde ... Konusunu işlemiştik' (ama 0.5Mbps internetim ile) :D. Öğrenciler dersen dersi su istimal ediyor mesela ekrana yazı yazma, mikrofonu açık bırakıp ailesiyle kargaşa içinde olması, hocaya yapışacağım diye sorulara boğma (15dk) (ders: 30dk) mı dersin vs. vs. Olaylar gerçekleşiyor tüm bunları geçtim bir de interneti ve bağlanacak cihazı olmayıp derslerine katılamayan öğrenciler var, nerede eğitim?

Doğrudan isim de verebilirsin hakaret ederken. Sen 0.5 Mbps internete kafa yormaktansa derslerine kafa yorarsan o konuların hepsini çok daha iyi şekilde öğrenirsin. Teknik sıkıntılar olacaktır bu öngörülemez bir durum değil. Ancak herkes üstüne düşen görevi yapmalı. Öğretmen kendisinden fedakarlık yapıp farklı çözüm yollarına gidebilir ki gidiyoruz da. Senin de öğrenci olarak bu zorlu süreçte yalnızca ama yalnızca kendin için daha fazla çalışman gerek. Sisteme suç atmak kolay. Ancak şöyle bir gerçek var ki çalışan öğrenci her sistemde başarılı olur. Geleceği oluşturacak kişiler bahane değil çözüm üreten kişilerdir.

Doğrudan isim de verebilirsin hakaret ederken. Sen 0.5 Mbps internete kafa yormaktansa derslerine kafa yorarsan o konuların hepsini çok daha iyi şekilde öğrenirsin.

Size hak veriyorum. Ben artık canlı derslere girmiyorum. Sınıf grubuna sorumlu olduğumuz ünite PDF'si atıldı. Onları çıkarttım. Okuyorum.

Geri
Yukarı