Sınavlar iptal olsun

Ne hikmet ise sınav zamanı yaklaşır iken günlük vaka bir anda 20K oldu😃 Unutun artık iptal olmasını. Yarın 15K çıkar, sonra 10K çıkar, sonra 5K düşeriz. Sonra vakalar düştü deyip açarlar okulu. Sınav da oluruz, karne de almaya gideriz.

Doğru.

Sağlık falan bahane. Sokakta maske takmayan, yemeğini dışarıdan yiyen, insanlar ile iç içe dış dışa bulunan çoğu kişi gelmiş sağlığımız için sınavlar iptal olsun diyor.

Şurada gireceğiniz 40 dakikalık sınav sizi öldürmez, önleminizi alın yeter. Şimdi sınavlara çalışmaya üşenip de, sonra gelip burada "sağlığımız tehlikede lanet MEB sağ olsun" gibi yaklaşımlarda bulunmayın. Dersler verimli değil diyeceğinize sınavlara çalışın/tekrarlarınızı yapın. YouTube'da onlarca video var. Ayrıca ders kitapları da var. Sınavda çıkacak çoğu konu ayrıntılı şekilde ele alınmış.

Burada her kişinin mesajını alıntılayıp "imza atın" demektense oturup sınav çalışsanız, çoktan konular bitmişti.

Şu da unutulmamalıdır ki: artık evinde teknolojik alet bulunmayan kalmadı. Ki bulunmayan kişiler var ise okullar da yardımcı oluyor tablet temini konusunda.

Sözümün özeti, iş yine kişide bitiyor. Uzaktan eğitimin verimsizliği, internetin kötülüğü, sağlık falan bahane.
Şu son cümleyi yazarken hiç empati kurdunuz mu acaba?
TT'nin rezalet altyapısını, kırsalı geçip daha merkeze altyapı sunamamaları.

10. sınıf öğrencisiyim. Fonksiyonları anlamadım. İnternetten video izleyerek kavramaya çalışıyorum (ne kadar anlayacağım belli değil).

Evimizde internet olmadığı için bir ayda 200 TL fatura ödedik. Benim ailem bu parayı karşıladı, derslerime girebildim. Peki, ödeyemeyenler?

Bu tip durumda olanlar? Siz çozum onerisi sunun, millet de onu yapsın bari.

Sözum size değil, ama genele konuşmak gerekirse; oturduğunuz yerden bahaneler demek yerine gerçek hayata dönün ve ne olupp bittiğine bakın.

Şu sıralar ödevler, performanslar vb sınava çalışma dışında yapacağımız çok şey olduğu için neyi yapacağımızı şaşırdık.
Bu haksızlık değil mi?

Şu son cümleyi yazarken hiç empati kurdunuz mu acaba?
TT'nin rezalet altyapısını, kırsalı geçip daha merkeze altyapı sunamamaları.

10. sınıf öğrencisiyim. Fonksiyonları anlamadım. İnternetten video izleyerek kavramaya çalışıyorum (ne kadar anlayacağım belli değil).

Evimizde internet olmadığı için bir ayda 200 TL fatura ödedik. Benim ailem bu parayı karşıladı, derslerime girebildim. Peki, ödeyemeyenler?

Bu tip durumda olanlar? Siz çozum onerisi sunun, millet de onu yapsın bari.

Sözum size değil, ama genele konuşmak gerekirse; oturduğunuz yerden bahaneler demek yerine gerçek hayata dönün ve ne olupp bittiğine bakın.

Hocam beni yanlış anlamayın, amacım size şu an laf atmak değil, ama söylemeden edemeyeceğim. Durum ortada o sınavlar olacak. Bura da bazı kişilere laf yetiştirmek yerine, 50 almak ve sınıfta kalmamak için çabalamak, çalışmak en iyisi olacak. Ama size katılıyorum. Ne anladık ki, neden sınava gireceğiz? Ben sizin için diyorum. Bu yıl zaten kimse belge alma veya yüksek başarı yapma derdin de değil. Herkes kalmamak için çabalıyor.

2 Gün sonra performans ödevim var. Sınavlar yaklaşıyor. Ne yapacağız bilmiyorum.

Performans ödevini yapsan bir dert yapmasan bir dert, daha konuların ne olduğunu doğru düzgün bilmiyoruz.
Hocalar bile düzgün açıklama yapamıyor bize 10 gün içinde sınavlara çalışmamız isteniyor, gerçekten saçma.
Arkadaşlar bu imza kampanyası paralı mı? Geçen katılıyım dedim. 20 TL katkıda bulunmak ister misiniz dedi.

Daha çok öne çıkarmak için galiba onun yerine paylaşmayı seçtim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı