Sinerji Bilgisayar Ve Asus Anakart Müşteri Memnuniyeti

Slmnbrknk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 2 ay önce Sinerji Bilgisayar'dan 2500 TL'ye bir sistem topladım.

İşlemci: R3 1200
Anakartı: Asus B350M-K
RAM: Corsair Vengeance 8GB 2400 MHz
PSU: High Power 500W +80
Ekran kartı: INNO3D GTX 1050Ti Twin X2

Sistem bu. Ama aldığım zamandan beri bir problemim var. Bilgisayar random bir bir vakitte ekranı kilitliyor, klavye ve mouse dahil hiçbir şey hareket etmiyor ekranda. Ben de parçaları tek tek servise gönderdim Sinerji Bilgisayar sayesinde. Hiçbirinde problem çıkmadı birisi hariç: Anakart. Anakartın BIOS Chip'i arızalıymış. Taiwan'dan yeni BIOS Chip'i gelmesini bekledim 16 gün. 16 gün sonunda Sinerji Bilgisayar beni aradı ve anakartın onarılmadığını ve yeni bir anakartı isteme veya para iadesi hakkım olduğunu belirtti. Ben de aynı modelin sıfırını talep ettim. Sıfır anakartı alıp diğer bileşenlerle birleştirdiğim zaman yine aynı sorunun devam ettiğini gördüm. Ya, Asus bu ürünün bu modelinde çok hata yapıyor, ya da Sinerji Bilgisayarda satılan bu ürünler arızalı. Sinerji Bilgisayar ilk zamandan beri güler yüzlü ve ilgiliydi. Fakat dün Sinerji Bilgisayar Teknik Servisine yardım için yazdığım mesajda çok ilgisiz bir tavır sergilediler. Ürünü onların aracılığıyla servise gönderme talebinde bulunma hakkım olduğunu sorduğumda bana "Ürünü Asus'un yetkili servisine göndermeniz gerekmektedir." cevabını aldım. Gerçekten bu cevap ile Sinerji Bilgisayara bakış açım apayrı oldu. Sizlere bir soru sormak istiyorum. Eğer ben bu anakartı servise göndermeleri için Sinerji Bilgisayara gidersem beni geri çevirmeye hakları var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden bu anakart ve Sinerji konusunda ısrar ediyorsunuz? Para iadesi talep et başka yerden al eğer içinizde şüphe oluştuysa. En güzel şey kafanın rahat olmasıdır. Arızana gelince bir dönem ben de bu saçma arızayı yaşadım. Her şey donuyor durduk yere ekranda. Anakartı değiştirdim ama aynı arıza devam ediyordu. Sürücüler olsun format olsun her şeyi denedim ama sonuç aynıydı. Sonra bir gün ekran kartını en üstteki slottan çıkarıp alttaki slota taktım. Hiç bir sorun olmadı bir daha. Çok saçma bir çözüm yolu oldu ama bende işe yaradı. Eğer ürünler hala sizdeyse siz de bir deneyin isterseniz.

Neden Sinerji ile vakit kaybediyorsunuz? Direkt Asus'a gönderin. Kargo masrafı falan da ödemiyorsunuz.
Göndermemde sıkıntı yok fakat teknik servislerinin böyle bir tavırda bulunması hiç hoş bir durum değil.

Neden bu anakart ve Sinerji konusunda ısrar ediyorsunuz? Para iadesi talep et başka yerden al eğer içinizde şüphe oluştuysa. En güzel şey kafanın rahat olmasıdır. Arızana gelince bir dönem ben de bu saçma arızayı yaşadım. Her şey donuyor durduk yere ekranda. Anakartı değiştirdim ama aynı arıza devam ediyordu. Sürücüler olsun format olsun her şeyi denedim ama sonuç aynıydı. Sonra bir gün ekran kartını en üstteki slottan çıkarıp alttaki slota taktım. Hiç bir sorun olmadı bir daha. Çok saçma bir çözüm yolu oldu ama bende işe yaradı. Eğer ürünler hala sizdeyse siz de bir deneyin isterseniz.
Anakartımda 1 tane PCI x16 slotu olduğu için sizin dediğimiz yöntemi uygulayamıyorum. Zaten uygulasam da böyle birşeyi kabul etmem mümkün değil. Sıfır aldığım bir ürünün bozuk bir slotu olmasını neden kabul edeyim ki?

Tavırlarında bir problem görmedim ben çözüm önerisi sunmuş size kapıyı kapatmamış. Unutmayın ki orada çalışanlarda insalar çözemiyorlarsa çözülebilecek başka tarafa yönlendiriyor. Bu davranışları bile ilgili olduğunun göstergesi aslında bu zamanda siz problem görmemişsiniz millet 7 000 TL'ye sistem toplayıp karşında muhattap bulamıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı