Sinerji Bilgisayar'dan alışveriş yapmayın

Hakkınızı arayın, Tüketici Hakem Heyetine başvurun, ayıplı ürün satılıdığını anlatın, sorunlu parçanın tespiti yerine sizi oyalayıp doğru bilgi vermediklerini vs. tüm durumları anlatın. Sonuçta para kolay kazanılmıyor. Elinizde yer alan alıntılarıda iletin. O zaman sizinle ilgilenirler, bizim firmaların çoğu böyle şikayet olmadan işini düzgün yapmıyorlar.

Ryzen Master, Core Temp ve MSI Afterburner ile kontrol ettim hepsinde aynı.
Hakkınızı arayın, Tüketici Hakem Heyetine başvurun, ayıplı ürün satılıdığını anlatın, sorunlu parçanın tespiti yerine sizi oyalayıp doğru bilgi vermediklerini vs. tüm durumları anlatın. Sonuçta para kolay kazanılmıyor. Elinizde yer alan alıntılarıda iletin. O zaman sizinle ilgilenirler, bizim firmaların çoğu böyle şikayet olmadan işini düzgün yapmıyorlar.
Ne kadar sürer tahmini olarak hocam, bir fikriniz var mı?
Ben birkaç kere alışveriş yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Size böyle bilgisiz insanlar denk gelmiş olabilir. İşlemci ısısını başka programlar ile kontrol edin. BIOS'a girip ordan bakın boşta kaç derece görürsünüz. Ben de ilk aldığımda 90 derece gösteriyordu ama program hatasıydı. HW Info güncelleyince düzeldi.
Kasa duman atacak hocam resmen acayip sıcak, yanlışlık olacağını zannetmiyorum.

Bana soğutucudan yana sıkıntı var gibi geldi. Doğru takdığınıza emin misiniz?
Eminim, yaklaşık 4 kere çıkartıp takmak zorunda kaldım devamlı göndere göndere.

Sinerji yapmıştı ilk montajını zaten, onda da durum aynıydı.
Genelde 1-2 hafta içinde heyet kararını vermiş oluyor ama bazı durumlarda süre uzayabiliyor. Tam net süre vermek doğru olmaz.
Para vermek gerekiyor mu başvuru için?
17 yaşındayım başvurabilir miyim?

Sinerji’den anakart ve işlemcimi temin etmiştim. Herhangi bir negatiflikle karşılaşmadım, tabi siz sistem toplatmışsınız. Ama yine de almayın, etmeyin demek yakışmıyor, bana biraz çocukça geliyor. Başta sizinle yazışan kişiyi şikayet edebilirsiniz firmayı karalamak yerine, orada o kadar insan geçimini sağlıyor sonuçta. Yasal hakkınız mevcut, sonuna kadar kullanın..

Bence ya programlar sıcaklığı yanlış gösteriyor ya da @Silinen üye nun dediği gibi soğutucuda sıkıntı var. Çünkü test edip geri yolladıklarına göre onlarda bir sıkıntı gözükmedi demek ki. Ha eğer 3-5 kuruş için değişim yapmıyorlarsa yazıklar olsun zaten de sanmıyorum bu riski göze alacaklarını.

Sinerjide ki konuştuğunuz kişide resmen cahilmiş. Zerre yardımcı olmamış. Sadece aracılık yapıp servise yollamış o kadar. Ya bunları gördükçe benim dükkan açasım geliyor da para yok işte. Bana bir müşteri gelecek böyle şikayetle ne yapar ne eder çözerim onun sorununu. Böyle başından savmaya çalışması çok saçma olmuş.

Umarım kısa zamanda çözülür sorununuz. @Pantheon nun dediği de çok mantıklı. BIOS'a girip orada bir 10-15 dakika bekleyin, bakalım kaç derece olacak sıcaklık.

Şu anda nasıl bir yol izleyebilirim?
Söyledikleri gibi BIOS'a gir bak bakalım sıcaklık kaç derece olacak. Eğer BIOS'da sorun yok gözüküyorsa programların yanlış gösterme ihtimali yüksek. Eğer BIOS'da da sıcaklık çok artıyorsa tekrardan yolla servisine. Mümkün mertebe tatlı dille olayı detaylı bir şekilde açıkla. Mecbur yardımcı olacaklar, olmak zorundalar.

Söyledikleri gibi BIOS'a gir bak bakalım sıcaklık kaç derece olacak. Eğer BIOS'da sorun yok gözüküyorsa programların yanlış gösterme ihtimali yüksek. Eğer BIOS'da da sıcaklık çok artıyorsa tekrardan yolla servisine. Mümkün mertebe tatlı dille olayı detaylı bir şekilde açıkla. Mecbur yardımcı olacaklar, olmak zorundalar.
Tamamdır bekliyorum sonucu paylaşacağım.

Hocam 3 aydır tatlı dille sorunumu açıklıyorum, enayi yerine koydular beni. Yok neymiş stres testi ömrünü kısaltıp, garanti dışı yapıyormuş. :D
Demek istiyorlar ki, işlemciyle oynama kullan öyle sıkıntısı yok, yardımcı da olamayız. Gibisinden bir şey anladım ben bu yalan atmalarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı