Siyaset kategorisi açılmalı mı?

Forumda siyaset kategorisi açılmalı mı?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bugün mail adresime gelen bir mesaj.
1628704947833.png

Yönetim ve mod arkadaşlar bu konuları idare edemiyorsa konunun açılmaması veya açılıp kilitlenmesi gerekiyor. Sabah konuda yazdığım gibi 15 yaşındaki veya düşünmeyi yitirmiş insanların gelip konularda saçmalamasını çekmek zorunda değilim. Bazı şeyleri yazmamak için kendimi çok zor tutuyorum ve genelde forumdan "exit" atıyorum bu yüzden.

Veya SDN'de olduğu gibi belirli bir mesaj, süre geçirmiş forumun haddini bilen insanlara serbest olabilir, onun haricinde bir tane armutun atlayarak konuların kilitlenmeye vardığı çok konu oluyor. Veya bu tarz konulara böyle yorum yapan birinin o kategori için sınırsız mesaj engeli alabilir.

Açılmaması en iyisi olur. Açılırsa bile hemen kapanır. İnsanlar siyaset deyince kafayı yiyor. Siyasi görüşü olmayan adam çevresinden gördüğü siyasi görüşü vatan savunur gibi savunuyor. Açılırsa bile özel giriş izni tarzı bir şey olmalı.

İnsanlar tartışmasını bilmiyor.
Çünkü tartışılan konu dışından çok şahsiyete sallıyorlar; cahil, aptal gibi kelimeler ile.
O yüzden toxic bir kitle oluşuyor. Sakin kalamayan karşı taraf da, karşısındaki kullanıcıya hak ettiği şeyi veriyor.

Aktiflik için boş beleş boy uzatma ve mastürbasyon konularına izin veren yönetim, bence o kategorileri tamamen kapatıp bu kategoriyi açsın. Aktiflik uçar, kesin bilgi. :)

Geri
Yukarı