Foruma Siyaset Başlığı Neden Açılmalı?

Artorias74

Kilopat
Makaleler
11
Gençler ne zaman ülkenin sorunlarına hakim olduğunda o zaman işte ülkecek kalkınabiliriz. Şu anki gençlerin nelerle uğraştığı malum, TikTok, Instagram saçma sapan şeyler. Bu durumu düzeltmek için siyaseti olabildiğince gençler arasında yaygınlaştırmalıyız veya en azından forum üyelerinden isteğim gittiğiniz yerde, otobüste, kafede, restoranda çevrenize ülkedeki yoksulluktan, açlıktan bahsedin ve sorunun neden kaynaklandığı hakkında bilgilendirin. Ülke ekonomisi Venezuela'ya dönmüşken, gençler geleceğinin kaygısını yaşarken "Biz teknoloji forumuyuz, siyasetle işimiz olmaz." demek yakışmaz. Bu yüzden foruma siyaset başlığı getirilmelidir diye düşünüyorum.

Aynen, sonra şu oluyor:
çetesavaşı.png

Gençler ne zaman ülkenin sorunlarına hakim olduğunda o zaman işte ülkecek kalkınabiliriz. Şu anki gençlerin nelerle uğraştığı malum, TikTok, Instagram saçma sapan şeyler. Bu durumu düzeltmek için siyaseti olabildiğince gençler arasında yaygınlaştırmalıyız veya en azından forum üyelerinden isteğim gittiğiniz yerde, otobüste, kafede, restoranda çevrenize ülkedeki yoksulluktan, açlıktan bahsedin ve sorunun neden kaynaklandığı hakkında bilgilendirin. Ülke ekonomisi Venezuela'ya dönmüşken, gençler geleceğinin kaygısını yaşarken "biz teknoloji foru muyuz, siyasetle işimiz olmaz." demek yakışmaz. Bu yüzden foruma siyaset başlığı getirilmelidir diye düşünüyorum.

Dostum artık geri dönüşü olduğuna inanmıyorum ama umudumuzu kaybetmeden aynen senin dediğin gibi bilgilendirmeye çalışmalıyız.
Ama tabii cahil her zaman haklı çıkar.

Bence açılmamalı. Eğer açılırsa forum zaten son zamanlarda çöplüğe döndü daha da çöplüğe döneceğine eminim.

Kimse düzgün bir şekilde konuşamıyor burada bu konuları, herkes birbirine laf atma derdinde.

Mesela felsefe bölümüne açılan konulara gidip bakın bakalım en az 5 sorudan 1'inde kesinlikle kavga çıkıyor.

Eğer "Siyaset" kategorisi açılırsa 5 konudan 4'ünde kavga çıkacağıma eminim.

Eğer "Siyaset" başlığı açılırsa burası Donanım Haber'e döner benden söylemesi.

En basit LGBT konusunda bile konu kitlendiyse, onda daha 2 sayfadan kilit vurulur. Kaoscu tayfa için de mükemmel tayfa. Benim için tek artısı radikalları gözardı etme listesi görevi görmesi olacak.

Burada geçecek tartışmaları tipleyeyim.

1- Aşırı sağcılar vs aşırı solcular
2- Bitmek bilmeyen vergi, kur yakınmaları
3- İdeolojisine toz kondurmayan kişilerle 20 sayfa tartışma
4- Bilgisi olmadan yazıp milleti delirtenler

Genel olarak dediğiniz birinin ideolojisine ters düşüyorsa sizi dinleyip anlamak yerine "ideolojimi korurum, laf atanı çeker vururum, şakam yok sözümde dururum, bize görünmeyen sevdalı derler." şeklinde ilerliyorlar.

Hepsinin sonucu konunun kilitlenmesi oluyor, Türkiye'de sağlıklı bir siyaset tartışma ortamı olabileceğini zannetmiyorum, öyle bir tartışma kültürü yok çünkü.

Geri
Yukarı