Sizce Amerika Aya Gitti mi?

• Konuyu başlatan otm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 106
  • Görüntüleme 8B

Amerika Aya Gitti Mi?

• Gitti

Oy: 97 63,8%
  • Gitmedi

Oy: 24 15,8%
  • Bilemiyorum. Senaryo olabilir.

Oy: 35 23,0%

• Oy verenlerin toplamı
    152
Nasa'nın paylaştığı bir fotoğrafta Dünyanın üstünde (affınıza sığınarak) "S*X" yazıyor fotoğrafta diyen bir youtuber. Neyine inanacağız? İnsanlar devrim üstüne devrim yaparken biz burda içimizi kemirerek komplo teorileri üretiyoruz. Akıllanması lazım. Çok prim yapıyor. Jahrein diye bir Twitch yayıncısı var. Biyokimya moleküler fizik okumuş birisi. Bu liseli arkadaşla kavga ettiler. NYGMA'da oturduğu yerden yalan diyor.

Herkes gelmiş NYGMA'ya sallamış. Video ile alakalı kimse konuşmamış. Neden? Size NYGMA kanalı sorulmamış ki video ve Ay'a çıkılma olayıyla ilgili sorular sorulmuş. Ayrıca NYGMA kanalının birçok videosunu izledim. İzleyipte anlayana komplo teorilerini derleyip video olarak sunan bir kanaldır. İnanıp inanmamak izleyicilere kalmış.
Sorgulamanın önemini anlatıyor birçok videosunda ama bizim Türk halkı bir videosunu izler söylediği şey duyduklarımıza karşıysa o kişi dışlanır. O kişi kötü olur. Anlatılana inanır bizim insanımız. Sorgulamaya da sorgulayana da değer vermez. Aya çıkıldığına ben de inanıyorum. Muhtemelen NYGMA'da, ama bu Ay'a çıkılıp çıkılmadığını sorgulamamamız manasına gelmez. Tıpkı bir yaratıcıya inanıp sorgulamak gibi bir şey bu. Ama şunu söylemem gerek takipçileri tüm komplo teorilerine inanıyor. Komplo teorisi olmayan videolarına da göz atsanız iyi olur. Gayet güzel videoları da var. Bazı videolar gereksiz bazı videolar hatalarla dolu bazılarıysa çok güzel.
Ay videosunda benim cevap veremediğim. soruları da var. Buna rağmen hala inanıyorum Ay'a çıkıldığına. Burada herkes sallamış. Onlara sesleniyorum yeni bir konu açıp tüm sorulara cevap verin benim gibi aklına bazı sorular takılanlara da yardımcı olmuş olursunuz. Rica ediyorum. Gerçekten cevap veremediğim sorular var ama inanıyorum hepsinin bir cevabı vardır.

Amerika ay'a gitmiştir ama inanmak istemeyen önüne ne kanıt konulursa konulsun inanmayacaktır. En büyük sebebi de o kanal gibi yüzlerce olan "bilinmeyen gerçekler"i bildiğini iddaa eden ama insanların aklını yanlış bilgilerle dolduran toksik oluşumlardır. Yine de bir insan nasıl olur da Nasa vb. kuruluşların ürettiği bilgilere inanmak yerine bir youtuber'a 10 dklık video da inanır ilginç.

1.videoyu izledim. Gayet başarılı bir çalışma olmuş. Daha videoyu izlemeden adama sallamışsınız ama, elinden geleni yapmış işte. Araştırmalarını paylaşmış,yorumlarını değil. Keşke izleyip sonra lazımsa(?) hakaret etseydiniz.

Yani diyecek bir şey bulamıyorum. Hala gönderme yapmaya felan çalışıyorsunuz. O Ay'a çıktığına inanmadığınız ( buna da saçma sapan insanların videolarını izleyerek karar veriyorsunuz, ayrıca bu kişi uzaya bile çıkılmadığını iddia etmişti.) insanlar bugün Mars'ta koloni kurmak için son hız uğraşıyorlar. Bir de bize bakın. Keşke Atatürk'ün istediği gibi bilime, araştırmaya önem veren bir toplum olabilseydik.

Yani diyecek bir şey bulamıyorum. Hala gönderme yapmaya felan çalışıyorsunuz. O Ay'a çıktığına inanmadığınız ( buna da saçma sapan insanların videolarını izleyerek karar veriyorsunuz, ayrıca bu kişi uzaya bile çıkılmadığını iddia etmişti.) insanlar bugün Mars'ta koloni kurmak için son hız uğraşıyorlar. Bir de bize bakın. Keşke Atatürk'ün istediği gibi bilime, araştırmaya önem veren bir toplum olabilseydik.
Tamamen ezbere dayalı bir yorum. Bu gayet tartışılacak bir konudur. Amerika'nın yaptığı zulümleri her zaman bilimini geçmiştir. Zulümlerine ağzınızı açmazsınız bari izin verinde bazı şeyleri de tartışalım!

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı