Sizce Amerika Aya Gitti mi?

• Konuyu başlatan otm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 106
  • Görüntüleme 8B

Amerika Aya Gitti Mi?

• Gitti

Oy: 97 63,8%
  • Gitmedi

Oy: 24 15,8%
  • Bilemiyorum. Senaryo olabilir.

Oy: 35 23,0%

• Oy verenlerin toplamı
    152
Kesinlikle inanmıyorum 50 sene öncesinin teknolojisi ile gidildiyse bugün Ay'da koloni kuruyor olmamız gerekirdi.
Ayda koloni kurmak ne işimize yarayacak ki ? Gereksiz olurdu.

Ayrıca bu kanalın bütün videoları saçma sapan komplo teorileriyle insanların beynini bulandırmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Videoda bahsedilen şeylerin açıklaması zaten internette uzunca var. Az bir araştırmayla bulabilirsiniz.

Bu gerçeklere inanmayın tarzı video başlıkları koyan hiçbir kanala inanmıyorum, bundan 4 veya 5 yıl önce Ruhi Çenet'te Amerika Ay'a Gitti Mi? şeklinde bir video yayınlamıştı ama videoda bu NYGMA kanalı gibi aya gitmedi bizi kandırıyorlar demek yerine ortaya atılan teorilerden bahsetti. Ayrıca bilim adamlarının bu komplolara vermiş olduğu cevaplardan da bahsetmişti yani tarafsız bir şekilde video yapmıştı. O tür videolar izlenebilir ancak bu NYGMA gibileri izlenmez. NYGMA Jahrein atışmasını bilen bilir zaten dünya hakkında hiçbir şeyin doğru olmadığına inanıyor. Biraz daha ileri gitse aslında küresel ısınma yok buzullar erimiyor diyecek ama elinde erimediğine dair kanıt yok.

Bence ABD Ay'a gitti.

Kesinlikle inanmıyorum 50 sene öncesinin teknolojisi ile gidildiyse bugün Ay'da koloni kuruyor olmamız gerekirdi.
Ay'da koloni kurulsa neye fayda? Herhangi bir şey yetiştirilebilecek olan toprağa sahip değil. Atmosferi yok, aslında atmosferi var ama bu çok ufak bir atmosfer yani yok sayılabilecek bir atmosfer uzay boşluğundan farksız bir atmosfer. Orada hiçbir şey yokken koloni kurup buna milyar dolarlar harcamak boşa masraf olur.

Gelecekte üs kurulacak zaten ama Mars'a insan gönderilmeye başlandığında kurulacak.

Ayda koloni kurmak ne işimize yarayacak ki ? Gereksiz olurdu.

Ayrıca bu kanalın bütün videoları saçma sapan komplo teorileriyle insanların beynini bulandırmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Videoda bahsedilen şeylerin açıklaması zaten internette uzunca var. Az bir araştırmayla bulabilirsiniz.
Videoyu izlemedim, kimin ne komplo teorisi ürettiği de zerre kadar umrumda değil. Ben 50 sene öncesinin havacılık ve bilgisayar teknolojisini göz önünde bulundurarak inanmıyorum.

Yıllar sonra açılan Sovyet arşivlerine göre Nasanın ay görevinde çalışan Binlerce çalışandan 200 civarı aslında Sovyet ajanıymış. Yani gerçekten gidilmemiş olsa Sovyetler, Amerikayı bu şekilde küçük düşürme fırsatını kaçırmazlardı.

Zaten kurulur ama sıkıntı şu:
Hala aynı motorlar kullanılıyor. Teknolojinin gelişmediği ender noktalardan biri bu. Üstüne ne gereği var? Çok masraflı ve karşılığı sadece itibar olacak. Tamamen gereksiz bir şey.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı